Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Wybrane zdjęcia Konkursu Fotograficznego 2024 o tematyce Ziemniaki

Twórcy drugiej edycji jedynego międzynarodowego konkursu fotografii ziemniaczanej ogłosili zwycięskie zdjęcie w konkursie „Fotograf ziemniaka 2021” oraz pozostałych zwycięzców.

Zdjęcie ziemniaka autorstwa Kevina Abasha sprzedane w 2016 roku za 1 milion dolarów. To wydanie zainspirowało do powstania międzynarodowego konkursu fotograficznego o tematyce ziemniaków, z którego dochód przekazywany jest na rzecz fundacji Fundacja Charytatywna Trussell. Trussell wspiera ogólnokrajową sieć banków żywności, zapewniając żywność i pomoc w nagłych wypadkach osobom żyjącym w ubóstwie w Wielkiej Brytanii.

Po udanym konkursie w 2020 roku organizatorzy Międzynarodowego Konkursu Fotografii Ziemniaczanej po raz kolejny proszą miłośników ziemniaków, aby zabrali się do lokalnych ogrodów i sadów, aby wykorzystać swoje umiejętności, kreatywność i aparaty fotograficzne do przeniesienia ziemniaków na wyższy poziom artystyczny.

Panel sędziowski przejrzał i ocenił przesłane zdjęcia ziemniaków. Ostatecznie tytuł Fotografa Roku Potato 2021 trafił do Williama Ruppa, a Claire Robbins i John Glau zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Jako tegoroczny zwycięzca William Rupp otrzymał aparat Fujifilm X-T200, torbę z niezbędnymi akcesoriami fotograficznymi Think Tank Advantage XT oraz indywidualną roczną subskrypcję Photocrowd. Robynez i Glav otrzymali kolekcję akcesoriów do aparatów, subskrypcje Photocrowd i warsztaty.

Główny zwycięzca

Fotografia z tematem ziemniaków w 2021 roku

 • Nazwa pracy: Ryba z frytkami
 • Imię i nazwisko fotografa: Williama Ruppa

William Rupp mówi o powyższym obrazku:

Wyzwanie to wymyśliła koleżanka, która po ukończeniu kursów w oranżerii w końcu zaczęła sprzedawać ziemniaki.

Ta praca ma w sobie coś pięknego i dziwnego. Połączenie warzyw i zwierząt stworzyło swoisty portret spożywanej przez nas na co dzień żywności. Fakt, że zdjęcie zostało wykonane aparatem Polaroid i przy użyciu jedynie latarki, świadczy o kunszcie fotografa. Ten obraz ma bardzo surrealistyczny element o ciemnej tonacji, co przełożyło pracę na nasz współczesny język w kreatywnym i humorystycznym połączeniu. Powyższy utwór został fachowo zaprojektowany i pięknie złożony przy użyciu technik analogowych.

drugie miejsce

Fotografia z tematem ziemniaków w 2021 roku

 • Nazwa pracy: cenny ziemniak
 • Imię i nazwisko fotografa: Claire Robbins

Jane jest po dziewięćdziesiątce. Wychował czwórkę swoich dzieci, a teraz widzi rozwój wnuków, które są dla niego ciepłe i bliskie. Jane spędziła większość swojego życia gotując i opiekując się rodziną. Miłośnik tradycyjnych, pożywnych potraw twierdzi, że ziemniaki były pysznym, zdrowym daniem, które zawsze gościło na stole, gdy rósł ich stół. Wiele rzeczy zmieniło się za życia Jane, ale ziemniak zawsze pozostał na swoim miejscu.

trzecie miejsce

Fotografia z tematem ziemniaków w 2021 roku

 • Nazwa pracy: Ręce trzymające młode ziemniaki
 • Imię i nazwisko fotografa: Johna Glovera

Powyższe zdjęcie to proste zdjęcie dłoni dumnie trzymających młode, organiczne ziemniaki, świeżo zebrane z przydomowego ogródka.

czwarte miejsce

Fotografia z tematem ziemniaków w 2021 roku

 • Nazwa pracy: Naszyjnik ziemniaczany
 • Imię i nazwisko fotografa: Claire Robbins

Odkryj różne zmiany, które można wykorzystać do odtworzenia portretu.

Ten portret jest na swój sposób piękny, a fotograf w humorystyczny sposób dodał do zdjęcia naszyjnik z ziemniaków. Niektóre stare legendy mówią, że w przeszłości ludzie używali naszyjników z ziemniaków do leczenia gorączki i przeziębienia. Zastanawiające w powyższym portrecie jest to, czy fotograf miał zamiar bawić się tym mitem, czy też był to tylko zabawny zbieg okoliczności.

piąte miejsce

Fotografia z tematem ziemniaków w 2021 roku

 • Nazwa pracy: Ketchup ziemniaczany
 • Imię i nazwisko fotografa: Steve’a Caplina

szóste miejsce

Fotografia z tematem ziemniaków w 2021 roku

 • Nazwa pracy: Ziemniaki w ruchu
 • Imię i nazwisko fotografa: Spadwhite

Fotografowanie ziemniaków w odstępach milisekundowych pokazuje, że poruszają się one w sposób ciągły.

siódme miejsce

Fotografia z tematem ziemniaków w 2021 roku

 • Nazwa pracy: Krzyczący Ziemniak
 • Imię i nazwisko fotografa: Erin Marie

Ten obraz powstał przy użyciu skórek ziemniaków zanurzonych w farbie akrylowej i rzeźbionego ziemniaka na twarz.

Zdaniem jednego z jurorów konkursu na temat powyższego zdjęcia, zdjęcie to dobrze oddaje tło powieści Edvarda Muncha Malowanie krzykiem za pomocą pociągnięć pędzlem, a twarz ziemniaka również wykazała pożądaną jakość i dobry kształt. Recenzent chciałby, aby Erin Marie (autorka powyższej pracy) wyświetlała więcej takich obrazów w kolekcji.

Amy Dagron, jedna z pozostałych jurorek tego konkursu, mówi:

Doskonałe i niezwykle twórcze połączenie fotografii, rzeźby i malarstwa. W tę pracę włożono wiele czasu, wysiłku i umiejętności, co opłaciło się.

ósme miejsce

Fotografia z tematem ziemniaków w 2021 roku

 • Nazwa stanowiska: Lokalny rynek Indii
 • Imię i nazwisko fotografa: Rona Boone’a

dziewiąte miejsce

Fotografia z tematem ziemniaków w 2021 roku

 • Nazwa pracy: Wzrost
 • Fotograf: Nigela Somertona

Prosty i piękny obraz kiełków ziemniaków.

dziesiąte miejsce

Fotografia z tematem ziemniaków w 2021 roku

 • Nazwa pracy: Pod wodą
 • Imię i nazwisko fotografa: Kasho

Doświadczenie fotografowania ziemniaka pod wodą przypomina mi płód przyczepiony do pępowiny.

O zdjęciu szuflady mówi jeden z jurorów:

Uwielbiam połączenie ziemniaków i pępowiny; Podobieństwo ziemniaków do czasu, gdy wyrosną z nich młode ziemniaki, jest jak kształtowanie się nowego życia w człowieku! W książce „Wyżywienie ludzi; Polityka ziemniaków” Rebecca Earl twierdzi, że zarówno ziemniaki, jak i ludzie rodzą się z ciemnej ziemi i ostatecznie do niej powracają. Myślę, jak bardzo jesteśmy podobni do natury, a jedzenie, które jemy, pięknie ilustruje to zdjęcie.

***

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten odcinek migawki. Jaka jest Twoja opinia na temat konkursu fotograficznego o tematyce ziemniaczanej?

Pobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie intexPobierz motywy WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania