Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Wybrane zdjęcia roku 2024 autorstwa Krajowego Towarzystwa Ekologicznego w Audubon

Narodowe Towarzystwo Ekologiczne Audobon właśnie ogłosiło zwycięzców konkursu fotograficznego 2019, publikując piękne zdjęcia ptaków.

Narodowe Stowarzyszenie Ekologiczne Audobon (Audobon) wprowadza swoją misję w ochronę ptaków i ich środowiska wykorzystując wiedzę, technologię i naukę o ochronie środowiska. Stowarzyszenie Audubon obejmuje 23 programy rządowe, 41 ośrodków ekologicznych i ponad 500 wolontariuszy i przedstawicieli na całym świecie.

Krajowe Towarzystwo Ekologiczne w Audubon umieściło na swojej stronie internetowej pełną listę wybranych zdjęć biorących udział w konkursie. W tym artykule zebraliśmy te najpiękniejsze i spektakularne. Powiększ, aby zobaczyć zapierające dech w piersiach zdjęcia ptaków.

Zdjęcie u góry: Laureat nagrody głównej konkursu

 • Gatunki ptaków: Kos czerwonoskrzydły
 • Lokalizacja: Huntley Meadows Park, Alexandra, Wirginia
 • Kamera: Nikon D500 z obiektywem Nikon 200-500mm f/5.6E ED VR i ustawieniami ISO 2500 1/800 f/6.3

Historia stojąca za zdjęciem od fotografa

W mroźne zimowe poranki chodziłem do parku niedaleko mojego domu, aby sfotografować pierścień ciepła wydobywający się z pysków kosów, gdy śpiewają. Pewnego mroźnego poranka, gdy słońce jeszcze nie wzeszło, śpiew jednego z kosów wypełnił cały park. Podążałem za dźwiękiem, aż dotarłem do ptaka, który choć piękny, śpiewał głośno. Widząc tę ​​scenę, ustawiłem aparat na ciemną stronę parku, gdzie słońce wschodziło nad drzewami, aby móc uchwycić parę wydobywającą się z pyska ptaka.

Wprowadzenie gatunku

Kos czerwonoskrzydły to piękny ptak przypominający palce, powszechnie spotykany w Ameryce Północnej. Samce tych ptaków można spotkać wczesną wiosną na bagnach, bagnach, podmokłych polach i przydrożnych potokach, machając czerwonymi skrzydłami i przepiękną pieśnią wykrzykując swoją obecność w tym miejscu.

Wybrane zdjęcie: zwycięzca kategorii fotografii amatorskiej

Wybrane zdjęcia Krajowego Stowarzyszenia Ekologicznego Audubon w 2019 r

 • Gatunki ptaków: Jastrząb białoszyi
 • Lokalizacja: Park Narodowy Dave’a i Dave’a, Sarapiqui, Kostaryka
 • Kamera: Nikon D3300 z obiektywem Tamron SP AF 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD i ustawieniami ISO 200 1/250 f/6.3

Historia zdjęcia od fotografa:

Na piesze wędrówki w Kostaryce zawsze chodziłem na konkretny szczyt. Podczas mojej piątej podróży do tego kraju przez przypadek zmieniłem cel podróży i pojechałem w stronę regenerujących się lasów. Po przybyciu na miejsce spędziłem godzinę fotografując dużą grupę sępów białoszyich pijących nektar z roślin Heliconia. W miejscu gdzie fotografowałem pogoda była tak burzowa, że ​​ciężko było oddychać.

CZYTAĆ:  Ile kosztuje Disney Plus Kanada w 2024 roku?

Wprowadzenie gatunku

Jastrząb białoszyi to piękny i duży gatunek z rodziny kolibrów. Większość ptaków tego gatunku ma ograniczone siedliska, ale sęp białoszyi można spotkać od południowego Meksyku po południową Brazylię ze względu na jego wysoką zdolność przystosowania się do środowiska.

Wybrane zdjęcie: Zwycięzca kategorii fotografia profesjonalnaWybrane zdjęcia Krajowego Stowarzyszenia Ekologicznego Audubon w 2019 r

 • Gatunki ptaków: Czarny kogut z ostrym ogonem
 • Lokalizacja: Pinedale, Wyoming
 • Kamera: Canon EOS 6D z obiektywem Canon 500 mm EF f/4 L IS USM i ustawieniami 1/1500 sekundy przy f/5,6; ISO800

Opowieść o obrazie z języka fotografa

Wiele zimnych poranków stałem w kącie lęgowisk, aby fotografować cietrzewia. W tym czasie byłem świadkiem wielu walk pomiędzy samcami tych ptaków o własność samic. Ptaki te siedzą razem i czekają na niewidzialne wskazówki, po czym nagle skaczą na siebie i uderzają się nawzajem. To zdjęcie, zrobione w śnieżny dzień, przedstawia siłę, jaką wywierają, aby zdobyć partnera.

Wprowadzenie gatunku

Jeśli przejdziesz się po siedliskach tych ptaków, zobaczysz, że większość ptaków w tym miejscu to samce. Niektóre męskie czarne kutasy są silniejsze od innych. Jeśli trochę poczekasz, zobaczysz, że samice stopniowo dojdą do samców i wybiorą na partnerów najsilniejsze czarne koguty. Można jednak przewidzieć, że kolejne pokolenie tych ptaków będzie miało większą siłę fizyczną niż pokolenie poprzednie.

Wybrane zdjęcie: Zwycięzca w kategorii Młodzi Fotografowie

Wybrane zdjęcia Krajowego Stowarzyszenia Ekologicznego Audubon w 2019 r

 • Gatunki ptaków: Rogata papuga morska
 • Lokalizacja: Alaska, Seward, Alaska SeaLife Center
 • Kamera: Canon EOS Rebel t7i z obiektywem Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 i ustawieniami 1/800 sekundy przy f/11; ISO 1600

Opowieść o obrazie z języka fotografa

Podróżując po Europie, po raz pierwszy z daleka zobaczyłem maskonury rogate i obrączkowane. Potem chciałem zobaczyć je z bliska, aby zrobić im piękne zdjęcie, dopóki nie nadarzy się okazja w Alaska SeaLife Center. Pośród zgiełku ptaków pływających, łowiących ryby lub przelatujących obok mnie z dużą prędkością, godzinami czekałem, aby uchwycić piękny widok papug morskich. W końcu zrobiłem to zdjęcie samotnej papugi morskiej. Ta papuga morska siedziała w kącie i dziobem pielęgnowała skrzydła.

Wprowadzenie gatunku

W przeciwieństwie do maskonurów obrączkowanych i maskonurów atlantyckich, które kopią małe tunele w ziemi, aby zbudować swoje gniazda, maskonury rogate często chowają jaja w głębokich szczelinach skalnych. Z tego powodu zbadanie i rozpoznanie gniazda tego gatunku papugi morskiej jest trudniejsze niż innych gatunków, a informacji na temat ich rozmnażania i zwyczajów jest niewiele.

Zdjęcie górne: Zwycięzca kategorii fotografii roślin i ptaków

Wybrane zdjęcia Krajowego Stowarzyszenia Ekologicznego Audubon w 2019 r

 • Gatunki ptaków: Wilga z kapturem
 • Lokalizacja: Kalifornia, San Diego
 • Kamera: Canon 7D Mark II z obiektywem Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC i ustawieniami 1/800 sekundy przy f/6.3; ISO 1600
CZYTAĆ:  15 najlepszych aplikacji na zielony ekran (Android / Iphone) 2024

Historia stojąca za zdjęciem od fotografa

Niedługo po przeprowadzce do San Diego zauważyłem parę zakapturzonych wróżek, które codziennie przychodziły na moje podwórko i siadały na palmie. Kiedy zobaczyłem, że samica porusza cienkimi nitkami dłoni, aby zbudować gniazdo, szybko wziąłem aparat i zrobiłem to zdjęcie. Kocham to zdjęcie; pokazuje głęboki związek między dwoma typami przyrody i przedstawia piękno świata przyrody, nawet pośród życia miejskiego. Również blask gałęzi palmowych w tle tego obrazu nadaje szczególną świętość pracy tego zakapturzonego księcia.

Zdjęcie u góry: Honorowy zwycięzca kategorii fotografii amatorskiej

Wybrane zdjęcia Krajowego Stowarzyszenia Ekologicznego Audubon w 2019 r

 • Gatunki ptaków: Wielka Czapla Błękitna
 • Lokalizacja: Floryda, Delray Beach, Wakodahatchee Wetlands Park
 • Kamera: Nikon D500 z obiektywem Nikon 200-500mm f/5.6 ED VR i ustawieniami 1/1250 sekundy przy f/5.6; ISO 640

Historia stojąca za zdjęciem od fotografa

Czaple natychmiast przykuły moją uwagę, gdy na horyzoncie w parku Wakodahatchee zbierała się burza. Ich rytuał godowy był tak piękny, że obserwowałem go przez kilka godzin. Czapla płci męskiej, uwodząc czaplę żeńską, stworzyła niesamowity widok. Zbliżaniu się samców czapli do samicy towarzyszył grzmot grzmotów w oddali, a wiał silny wiatr sprawiał, że pióra tych dwóch czapli nabrały kształtu. W tym momencie wziąłem aparat i nagrałem tę urzekającą scenę.

Wprowadzenie gatunku

Dzięki potężnej szyi i dziobowi przypominającemu włócznię czapla modra może szybko upolować swoją wodną ofiarę. Również dorosłe czaple przyciągają uwagę samic czapli swoimi szybkimi ruchami pokazowymi w powietrzu. Ważną rzeczą w tych ruchach jest to, że samce czapli ogłaszają swoje potrzeby w okresie godowym, tymi niebezpiecznymi ruchami.

Zdjęcie u góry: Honorowy zwycięzca w kategorii Fotografia profesjonalna

Wybrane zdjęcia Krajowego Stowarzyszenia Ekologicznego Audubon w 2019 r

 • Gatunki ptaków: Bielik
 • Lokalizacja: Waszyngton, Friday Harbor, Narodowy Park Historyczny Wyspy San Juan
 • Kamera: Canon EOS-1D X Mark II z obiektywem Canon EF 600mm f/4 IS i ustawieniami 1/320 sekundy przy f/11; ISO 1600

Historia stojąca za zdjęciem od fotografa

Tego dnia pojechałem do parku San Juan Islands, aby sfotografować lisy. Podążając za uciekającą ofiarą, moją uwagę przykuł głośny krzyk. Jak odkryłem, orzeł z naszej historii wyprzedził lisa w polowaniu na królika i ukradł mu go z pyska. Białogłowy orzeł złapał lisa w pysk i przyciągnął go na wysokość 20 stóp, a po ośmiu sekundach lis upadł na ziemię i tej nocy stracił obiad. Miałem tylko kilka sekund, aby uchwycić kradzież tego arcydzieła w jednym kadrze.

Wprowadzenie gatunku

Bielik amerykański zjada prawie wszystko, na co ma ochotę. Być może jego zainteresowanie jedzeniem martwego mięsa zmniejszy wielkość jego królestwa, ale nadal jest uważany za jednego z potężnych łowców i szybkich złodziei w naturze. Bielik amerykański poluje na szeroką gamę ptaków, ryb i ssaków, ale nie boi się też kraść cudzego połowu.

Zdjęcie u góry: Honorowy zdobywca nagrody Young Photographers Award

Wybrane zdjęcia Krajowego Stowarzyszenia Ekologicznego Audubon w 2019 r

 • Ptak gatunek : Bobolink
 • Lokalizacja: Missouri, hrabstwo Lincoln, płaskowyż Dunn Ranch
 • Kamera: Canon EOS 60D z obiektywem Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 i ustawieniami 1/1250 sekundy przy f/6.3; ISO400
CZYTAĆ:  Gorzkie pożegnanie ze zwierzakiem w ramce obrazu

Historia stojąca za zdjęciem od fotografa

Płaskowyż Dunn Ranch o zachodzie słońca zamienia się w piękną złotą łąkę. Samiec ryżożercy, którego widać na zdjęciu, siedział przez chwilę na łodydze jednej z tych traw przed obiektywem mojego aparatu, abym mógł uchwycić jego piękno. Chociaż byłem bardzo podekscytowany zrobieniem tego zdjęcia, zrobiłem jeszcze kilka zdjęć, zanim ryżożerca podskoczył i piękny widok zniknął. Dźwięk przypominający robota tego zjadacza ryżu został połączony z dźwiękiem innych zjadaczy ryżu w tej okolicy i sprawił, że doświadczyłem niepowtarzalnego spokoju.

Wprowadzenie gatunku

Większość ptaków śpiewających żyjących w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie uważa się za migrantów zamieszkujących blisko tych obszarów. Zjadacz ryżu jest ekscytującym wyjątkiem, który rozpoczyna swoją migrację w sezonie jesiennym z Ameryki Północnej i kończy w środku sezonu zimowego w pobliżu południowej części równika i Ameryki Południowej. Co ciekawe, ryżożercy topią się przed migracją, a ich ozdobne letnie pióra ustępują miejsca brązowym.

Zdjęcie górne: Honorowy zwycięzca w kategorii fotografii roślin i ptaków

Wybrane zdjęcia Krajowego Stowarzyszenia Ekologicznego Audubon w 2019 r

 • Gatunki ptaków: Fioletowa gallinula
 • Lokalizacja: Floryda, hrabstwo Lakeland, obszar chroniony Circle B Bar
 • Kamera: Nikon D500 z obiektywem Nikon 80-400mm f/4.5-5.6 VRII AF-S ED i ustawieniami 1/1000 sekundy przy f/5.6; ISO 1800

Historia stojąca za zdjęciem od fotografa

Fioletowa gallinula zwykle wspina się na roślinę o wschodzie słońca, aby żerować na jej kwiatach. Odkryłem to, gdy po południu poszedłem do obszaru chronionego Circle B Bar, aby sfotografować, i zobaczyłem fioletową galinulę wspinającą się na roślinę i żywiącą się kwiatami. Widząc tę ​​scenę, szybko wziąłem aparat i monopod i czekałem, aby uchwycić piękno tej sceny we właściwym momencie. Kiedy fioletowy gallinol dotarł do szczytu rośliny, zaczął przemieszczać się od łodygi do łodygi, w górę i w dół oraz z boku na bok. Fotografowałam te wszystkie chwile i ostatecznie wybrałam to zdjęcie, które było najpiękniejsze ze wszystkich.

Wprowadzenie gatunku

Fioletowy gallinol jest prawie kombinacją wszystkich rodzajów galinoli. Ten gatunek gallinul umiejętnie pływa i nurkuje w otwartych wodach, a swoimi błyszczącymi żółtymi nogami pokonuje także trudne ścieżki między skałami, a nawet wspina się na drzewa w poszukiwaniu pożywienia.

Pobierz premium motywy WordPress za darmoPobierz premium motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie lenevoPobierz premium motywy WordPress za darmobezpłatny kurs online