Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wyczyść klawiaturę laptopa, wykonując te proste czynności

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wyczyść klawiaturę laptopa, wykonując te proste czynności

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy w biurze, prawdopodobnie Twoja klawiatura jest dość brudna. Od okruchów i rozlanych napojów po kurz i sierść zwierząt — klawisze laptopa są magnesem przyciągającym wszystko wokół biurka. Wiesz, że musisz go wyczyścić, ale jaki jest najlepszy sposób?

W firmie AKKO nasi eksperci pomagają milionom klientów w maksymalnym wykorzystaniu ich technologii i rozwiązywaniu problemów z urządzeniami. Oto ich przewodnik, jak wyczyścić brudną lub lepką klawiaturę laptopa bez jej uszkodzenia.

Czym wyczyścić klawiaturę laptopa?

Zanim zaczniesz czyścić klawiaturę, potrzebujesz materiałów, aby zrobić to bezpiecznie:

  • Ściereczka z mikrofibry
  • Miękki pędzel
  • Waciki bawełniane
  • Alkohol izopropylowy
  • Skompresowane powietrze

Wszystkie te rzeczy są dobre do wycierania kluczy i bezpieczne jest użycie niewielkiej ilości alkoholu izopropylowego. Możesz także użyć chusteczek dezynfekujących, ale pamiętaj, aby unikać chusteczek lub innych produktów zawierających wybielacz — może to uszkodzić powłokę klawiszy.

Jak wyczyścić klawiaturę laptopa

Eliminacja brudu i zanieczyszczeń z klawiatury jest prosta. Po prostu wykonaj następujące kroki.

1. Wyłącz i odłącz laptopa

Nie chcesz ryzykować przedostania się wilgoci do komputera i spowodowania zwarcia, a także chcesz uniknąć wysyłania błędnej wiadomości e-mail podczas czyszczenia kluczy.

2. Odwróć laptopa do góry nogami i potrząśnij nim

To powinno usunąć wszelkie duże okruchy lub kulki kurzu na klawiaturze. Aby ułatwić sprzątanie, dobrze jest robić to nad ręcznikiem lub koszem na śmieci.

3. Użyj miękkiej szczotki lub sprężonego powietrza, aby usunąć luźne zanieczyszczenia

Użyj miękkiego pędzla, aby zetrzeć kurz z wierzchołków i krawędzi każdego klawisza. Spróbuj to zrobić, gdy klawiatura jest odwrócona, aby uniknąć wpychania brudu w szczeliny.

Jeśli masz puszkę ze sprężonym powietrzem, możesz jej również użyć do wydmuchania wszystkiego, co utknęło w klawiszach. Spryskaj klawiaturę zygzakowatym wzorem, a następnie obróć ją i powtarzaj proces, aż wykonasz wszystkie cztery strony klawiszy. Po prostu nie rozpylaj powietrza bezpośrednio pod klawisze, ponieważ może to spowodować uszkodzenie.

Rekommenderad:  8 Wskazówki, jak wykryć oszukańcze produkty podczas zakupów online

Jak zdezynfekować klawiaturę laptopa

Weź ściereczkę z mikrofibry lekko zwilżoną alkoholem izopropylowym i ostrożnie wytrzyj każdy klawisz. Możesz również nasączyć wacik alkoholem i użyć go do wyczyszczenia trudno dostępnych miejsc. Chusteczki dezynfekujące niezawierające wybielaczy to kolejny sposób na odkażenie klawiatury. Wystarczy najpierw zadzwonić, aby wilgoć nie dostała się do wnętrza laptopa.

Jak czyścić pod klawiszami w laptopie?

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić lepką klawiaturę laptopa — zwłaszcza po zalaniu — najlepszym sposobem jest wyjęcie klawiszy, co umożliwi wytarcie pod nimi. Jednak nie wszystkie laptopy mają taką możliwość, więc wyszukaj swój model w Internecie, aby sprawdzić, czy ma wymienne klawisze. I zawsze upewnij się, że nie robisz nic, co mogłoby uszkodzić urządzenie lub unieważnić gwarancję lub plany ochrony. Jeśli twój laptop ma wyjmowane klucze, oto jak wyczyścić pod nimi.

1. Zrób zdjęcie klawiatury

W ten sposób będziesz wiedzieć, gdzie idą klucze, kiedy je odłożysz.

2. Oderwij klucze

Możesz kupić zestaw narzędzi do tego w sklepie elektronicznym, ale przyda się również mały, płaski przedmiot, taki jak śrubokręt lub nóż. Pamiętaj, aby delikatnie je podważyć, aby nie uszkodzić klawiatury.

3. Wytrzyj pod klawiszami

Użyj szmatki lub bawełnianego wacika lekko zamoczonego w alkoholu izopropylowym. Ale używaj tylko odrobiny płynu, aby nie kapał na twoje urządzenie.

4. Wymień klucze

Poczekaj, aż klawiatura całkowicie wyschnie, a następnie ustaw i delikatnie naciskaj każdy klawisz, aż poczujesz, że wskoczył na swoje miejsce.

Nic tak nie rujnuje produktywności jak awaria laptopa

Dzięki planowi ochrony AKKO Home+ możesz ograniczyć przestoje do minimum. Ten prosty plan obejmuje tysiące kwalifikujących się urządzeń w Twoim domu — od telewizorów i tabletów po inteligentne termostaty i zamki — a także zapewnia całodobową7 wsparcie na żywo od zaufanych ekspertów w przypadku pytań technicznych. Aby dowiedzieć się więcej o planach ochrony laptopów, odwiedź stronę getakko.com.

Rekommenderad:  Czy można zarabiać na TikToku?

Table of Contents