Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wydobądź więcej z pojęcia dzięki tym 5 Rozszerzenia Chrome

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wydobądź więcej z pojęcia dzięki tym 5 Rozszerzenia Chrome

Notion to niezwykle popularne oprogramowanie zwiększające wydajność, z naprawdę oszałamiającą liczbą osób korzystających z niego w swoich miejscach pracy. Jeśli jesteś jedną z tych osób, to bez wątpienia zastanawiałeś się w pewnym momencie, jak możesz wyciągnąć z tego więcej.

Na szczęście istnieje wiele różnych rozszerzeń dla Google Chrome, które mogą całkowicie zmienić sposób korzystania z Notion na lepsze. Oto pięć najlepszych.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Na pierwszym miejscu na tej liście znajduje się Notion Web Clipper, przydatne rozszerzenie używane przez ponad milion użytkowników. Jeśli szukasz dobrego miejsca do rozpoczęcia rozwijania Notion i jego funkcjonalności, jest to świetna opcja.

Notion Web Clipper działa w oparciu o dość proste założenie: umożliwia zapisanie dowolnej witryny internetowej, na której aktualnie jesteś, w Notion za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Wszystko, co musisz zrobić, aby z niego skorzystać, to przejść do paska rozszerzeń i kliknąć przycisk Notion Web Clipper, który tam znajdziesz. Rozszerzenie wykonuje większość pracy stamtąd.

Notion Web Clipper automatycznie pobierze nazwę strony internetowej i doda ją do nowej bazy danych o nazwie Nowa baza linków. Możesz jednak dostosować to wszystko samodzielnie, gdy jesteś w rozszerzeniu. Dzięki temu zapisywanie stron jest prawie tak proste, jak nauka przeglądania udostępnionych stron w Notion.

Jeśli wolisz inną nazwę, powiedz jako notatkę, która pomoże Ci zapamiętać, dlaczego zapisujesz stronę, możesz łatwo zastąpić automatycznie wygenerowaną nazwę. Możesz także wybrać dowolną bazę danych lub stronę jako miejsce docelowe zapisanego linku, a nie tylko ten wygenerowany przez rozszerzenie.

Podsumowując, jest to przydatna funkcja, której domyślnie brakuje w Notion. Jeśli stwierdzasz, że często musisz kopiować i wklejać linki na różnych stronach Notion, to rozszerzenie jest koniecznością.

Rekommenderad:  Jak sprawdzać elementy za pomocą narzędzi programistycznych Chrome, Edge lub Safari

Następnie mamy Save to Notion. Jeśli szukasz czegoś takiego jak Notion Web Clipper, ale byłeś trochę rozczarowany zakresem opcji zapewnianych przez to rozszerzenie, to Save to Notion może być tym, czego szukasz.

Jak można się domyślić z nazwy, Save to Notion to rozszerzenie Google Chrome, które pozwala szybko i łatwo zapisywać strony internetowe w bazach danych i stronach Notion.

Jest wiele rzeczy, którymi możesz zarządzać za pomocą Save to Notion, a nie możesz tego zrobić za pomocą innych rozszerzeń. Na przykład podczas zapisywania stron internetowych możesz wybrać opcję dodania strony do zakładek lub wyodrębnienia jej zawartości.

Dodając stronę do zakładek, będziesz mieć dostęp do danych dokładnie tak, jak są, ale nie będziesz mieć do nich dostępu później bez połączenia z Internetem. W efekcie po prostu uzyskujesz dostęp do łącza. Wyodrębnienie zawartości pozwoli Ci przeczytać ją później w Notion, bez względu na to, gdzie i jak zdecydujesz się to zrobić.

Możesz także dostosować sposób dodawania stron internetowych do Notion w bardziej swobodny sposób. Możesz utworzyć opis strony, dostosować tytuł, wybrać dane do pobrania ze strony za pomocą selektorów CSS i nie tylko.

Minusem jest to, że uruchomienie Save to Notion wymaga nieco więcej konfiguracji niż inne rozszerzenia. Będziesz musiał utworzyć formularz dla każdego typu klipu, który chcesz utworzyć, ale gdy to zrobisz, zostaną one zapisane i będą mogły być natychmiast użyte.

Jeśli szukasz czegoś, co rozszerza samo Notion, to Notion Boost to świetne rozszerzenie na początek. Notion Boost działa tylko na samym Notion. Dzięki temu jest dość lekki, ponieważ przez większość czasu nie musisz się nawet martwić, że zostanie w ogóle zainstalowany w przeglądarce.

Kiedy jednak masz otwarty Notion, to rozszerzenie znacznie rozszerza sposób działania Notion. Wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć, to otworzyć rozszerzenie i przejrzeć dostępne opcje.

Rekommenderad:  SAMSUNG Galaxy S20 Ultra: bezprecedensowa cena z tym kodem promocyjnym

Istnieje wiele opcji do wyboru, które mogą być dość przytłaczające, gdyby nie wyjaśnienia, które pojawiają się pod każdą opcją. W dolnej części wyskakującego okienka znajduje się również przycisk, który zawiera bardziej szczegółowe wyjaśnienia, co robi każda funkcja, jeśli nadal jesteś zdezorientowany.

Notion Boost ma zbyt wiele funkcji, aby je po prostu wymienić, ale niektóre zauważalne cechy wyróżniające obejmują dodanie konspektu stron z nagłówkami, przycisk przewijania do góry, możliwość ukrycia przycisku Pomoc i wiele innych.

Każdą z tych opcji można włączać i wyłączać według własnego uznania, choć warto zauważyć, że niektóre opcje są dostępne tylko dla tych z Was, którzy zdecydują się zapłacić za pakiet Pro.

Następnie mamy NotionX. NotionX to rozszerzenie przeglądarki, którego celem jest ulepszenie obsługi Notion. W NotionX dostępnych jest wiele różnych opcji, takich jak dynamiczne spisy treści i funkcje paska bocznego.

Możesz także włączyć tryby kompaktowe, tryby ciemne i inne. To znacznie rozszerza listę przydatnych rzeczy, które możesz zrobić w Notion. To, co jest naprawdę fajne w NotionX, to to, że możesz także dodać wiele skrótów, aby poprawić wrażenia z Notion.

Tych skrótów nie można edytować, co jest trochę wstydliwe, ale wprowadzają zupełnie nowy sposób interakcji z Notion, który może być bardzo pomocny, jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem lub po prostu kimś, kto próbuje jak najlepiej wykorzystać Notion .

Wreszcie mamy Notion-Enhancer. Jak bez wątpienia można się domyślić z nazwy, Notion-Enhancer to rozszerzenie, które ma na celu ulepszenie twojego doświadczenia z Notion. To, co sprawia, że ​​rozszerzenie różni się od poprzednich dwóch wpisów na tej liście, to fakt, że Notion-Enhancer nie zawiera odrębnej listy dodatków do Notion.

Zamiast tego rozszerzenie działa z publicznego repozytorium GitHub. Oznacza to, że hipotetycznie można go w dowolnym momencie rozszerzyć o nowe dodatki i nowe rozszerzenia w samym Notion-Enhancer.

Rekommenderad:  Jak zapisywać pliki w Yandex

W rezultacie możliwości Notion-Enhancer są nieograniczone. Na razie istnieje wiele różnych opcji, takich jak selektory czcionek, kontury, przyciski przewijania do góry i inne. Istnieją również opcje motywów, integracji i nie tylko.

Wydobądź więcej z pojęcia

Jak widać, istnieje wiele różnych rozszerzeń Google Chrome, które pozwalają całkowicie zmienić sposób korzystania z Notion. Jeśli korzystasz z Notion na co dzień, te rozszerzenia mogą całkowicie zmienić sposób interakcji z pracą. Ponadto są bardzo łatwe do dodania lub usunięcia.