Wygaszacz ekranu Pipes powrócił do Twojej ulubionej przeglądarki

Wygaszacz ekranu Pipes powrócił do Twojej ulubionej przeglądarki 1

Ostatnim razem mogliśmy cieszyć się wygaszaczem ekranu z fajek Windows było w 2008 roku, zostało to uwzględnione w Windows Pakiet serwisowy XP 3. Jednak kiedy idziemy do Vista i 7, nieskończone rury zostały na zawsze pozostawione, choć tylko w systemie operacyjnym Windows.

Dzięki Isaiah Odhnerowi z odtworzenia tego wygaszacza ekranu można korzystać w dowolnej przeglądarce. Deweloperowi udało się to zrobić za pomocą darmowej biblioteki Three.js, a teraz jest ona bezpłatna dla wszystkich, co jest bardzo dobrą opcją dla osób odczuwających nostalgię.

Wygaszacz ekranu Pipes powrócił do Twojej ulubionej przeglądarki 2

Najbardziej klasyczna animacja

Wygaszacze ekranu nie są już dziś potrzebne, w latach 90-tych monitory CRT działały w sposób, który mógłby być zakłócony przez statyczne obrazy. Pozostawienie komputera na nieruchomym obrazie przez długi czas może spowodować jego „przyklejanie się” do ekranu w zjawisku znanym jako „duch”.

Stąd pochodzi jego nazwa, dosłownie chroniły ekran przed uszkodzeniem, ponieważ ruchome obrazy zapobiegały temu zjawisku. Jednym z faworytów była fajka, która była dziwnie hipnotyzująca, ponieważ fajki były generowane w nieskończoność i nigdy się ze sobą nie zderzyły.

Wygaszacz ekranu Pipes powrócił do Twojej ulubionej przeglądarki 3

Odtworzenie Odhnera działa w ten sam sposób, możemy nawet powiększać, obracać kamerę i ponownie uruchamiać proces generowania rur, jeśli chcemy. Prezentowana jest również filiżanka do herbaty Utah, nostalgiczne jajko wielkanocne.

Deweloper dostarczył kod i jego ostateczne renderowanie, abyśmy mogli cieszyć się tym wygaszaczem ekranu, który po raz pierwszy zadebiutował w 1995 roku.