Wygoda a bezpieczeństwo: Który wolisz?

Bezpieczeństwo jest świetne. Wszyscy powinniśmy martwić się bezpieczeństwem, gdy jesteśmy w Internecie lub korzystamy z naszych urządzeń. Ale czasami bezpieczeństwo może być tak denerwujące, że zamiast tego wybieramy wygodę.

Nie powinniśmy dokonywać takiego wyboru, ale czasem tak robimy. Wygoda a bezpieczeństwo: który wolisz?

Nasza opinia

Dla Miguel, to zależy od kontekstu. Opowiada się za bezpieczeństwem rzeczy związanych z pracą, rodziną lub w inny sposób wrażliwych. Ale jeśli chodzi o aplikacje, które zawierają dane o nim, że nie ma nic przeciwko „ujawnieniu”, jest bardziej niż zadowolony z wygody. „Chodzi przede wszystkim o priorytet samych danych”.

Sayak został ostatnio zirytowany za pomocą VPN, aby uzyskać dostęp do Gmaila na egzotycznym serwerze, przez co teraz postrzega to jako błąd w korzystaniu z niego. Za każdym razem, gdy się loguje, wysyłają mu denerwujące podejrzane powiadomienia o aktywności. Zawsze usuwa dane przeglądania, więc ta wiadomość pojawia się ponownie jak duch, mimo że sprawdzał ją wiele razy i potwierdzał: „to byłem ja”. „Zirytowany tym rodzajem bezpieczeństwa, ponieważ naprawdę ogranicza wygodę”. Ochrona użytkowników może być dobra, ale nie powinno to uniemożliwiać im dostępu do własnych kont. To samo dotyczy urządzeń, które są skonfigurowane, umożliwiając tylko trzy próby zalogowania się.

Alex zgłasza, że ​​jest „Więcej niż chętny do wymiany bezpieczeństwa dla wygody”. Na przykład irytujące jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe, ale warto zachować spokój ducha. Ma jednak tendencje programisty do optymalizacji nieefektywności, gdy tylko jest to możliwe, na przykład przy użyciu 1Password do automatycznego wypełniania swoich kodów 2FA.

Opinia pisarzy Wygoda Bezpieczeństwo Vpn

Podczas Andrzej zwykle kładzie nacisk na bezpieczeństwo, jeśli czyni to coś tak irytującym, że go nie użyje, decyduje się na wygodę. Zapisał się na kilka usług, które wymagały weryfikacji tożsamości za pomocą zdjęcia jego dowodu tożsamości i selfie, i nie zaakceptują jego weryfikacji po dwóch próbach, więc nigdy nie skorzystał z usług. Przyznaje wyższą tolerancję w przypadku takich rzeczy, jak kryptowaluty, ponieważ tak naprawdę nie ma jeszcze oczekiwania co do łatwości użycia. „Ogólnie rzecz biorąc, zawsze jestem gotów dodać kilka kroków dla bezpieczeństwa”.

Cała ta sprawa to dla mnie ważna wołowina. Jestem za bezpieczeństwem, ale nie lubię kłopotów. Uwielbiam Touch ID i Face ID, ale w tej chwili Touch ID nie działa na moim telefonie, więc muszę wprowadzać sześciocyfrowy kod bezpieczeństwa za każdym razem, gdy odbieram telefon. To jest ból, ale nie chcę iść bez.

To sprawia, że ​​myślę o bezpieczeństwie na lotnisku. Oczywiście wszyscy chcemy tego bezpieczeństwa – chcemy bezpiecznych lotów. Ale za każdym razem staram się przejść przez zabezpieczenia. Mój paszport pochodzi z pięciu lat temu, kiedy włosy zaczęły mi odrastać po tym, jak miałem raka. A teraz jest już dłużej, minął moje ramiona i rozjaśnił się. TSA nie chce uwierzyć, że to ja, nawet po tym, jak powiedziałem im, że mam raka. To bezpieczeństwo jest konieczne. Zastępuje wygodę, ale ważniejsze jest, aby ją mieć.

Twoja opinia

Czy to samo dotyczy bezpieczeństwa? Doceniasz to, ale nie kosztem wygody? Wygoda a bezpieczeństwo: który wolisz? Opowiedz nam swoje historie w komentarzach poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?