Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Wyjaśnienie różnych aspektów przeglądu witryny

Przegląd witryny i analiza witryny są jednymi z najważniejszych aspektów SEO; każdy SEOwiec na początku swojej pracy powinien przeanalizować i przejrzeć witrynę, którą chce poprawić jej SEO. Oprócz poprawy SEO Twojej witryny, analiza witryny pomaga poznać i przeanalizować witryny konkurencji. Aby sformułować prawidłowe strategie SEO, należy najpierw przeprowadzić prawidłową analizę witryn konkurencji. W tym artykule zostaną omówione prawidłowe metody sprawdzania witryny.

Cel analizy witryny

Sprawdzenie serwisu i jego analiza to proces, poprzez który musimy sprawdzić SEO serwisu. Podczas tego procesu dowiadujemy się, czy dana witryna jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, czy nie. Podczas tego przeglądu powinniśmy sprawdzić wewnętrzne SEO, zewnętrzne SEO i techniczne SEO witryny. Sprawdzana jest zawartość, tagi, słowa kluczowe i frazy, mapa witryny, szybkość witryny i linki. Po przejrzeniu witryny administratorzy sieci mogą zidentyfikować odpowiednie możliwości poprawy rankingu swojej witryny. Krótko mówiąc, celem analizy witryny jest określenie mocnych i słabych stron witryny internetowej.

Na początku każdego projektu należy przeprowadzić kontrolę terenu. Jeśli Twoja witryna dopiero co została uruchomiona, musimy zbadać witryny konkurencji, aby przyjąć odpowiednie strategie. Ponadto po rozpoczęciu pracy należy okresowo przeglądać i analizować witrynę, aby zidentyfikować inne pozytywne i negatywne strony witryny.

Badanie słów kluczowych jest jedną z najważniejszych czynności, które należy wziąć pod uwagę podczas sprawdzania witryny. Słowa kluczowe to słowa, które powodują wyświetlenie Twojej witryny Google użytkowników podczas wyszukiwania tych słów i wyrażeń. Mogą dotrzeć do Twojej witryny, wyszukując te słowa i frazy.

Jakich informacji dostarcza nam analiza stron internetowych?

1. Liczba kliknięć w witrynie i reklam w witrynie.

2. Najpopularniejsze i najpopularniejsze strony serwisu.

3. Określ liczbę odwiedzających witrynę.

4. Czas spędzony przez każdego użytkownika w serwisie.

5. Współczynnik wyszukiwania słów kluczowych w Google

Korzyści z przeglądu witryny

Sprawdzanie witryny pozwala w każdym przypadku być świadomym statusu Twojej witryny. Ponadto, jeśli Twoja witryna wymaga ulepszenia lub naprawy, możesz dowiedzieć się o tym poprzez okresowe recenzje. Wprowadzenie innych korzyści płynących z przeglądu witryny:

1. Uzyskanie większego sukcesu niż inni konkurenci

Analiza witryny pozwoli Ci zbadać witrynę konkurencji, a po jej zbadaniu będziesz w stanie przewidzieć przyszłe zachowania klientów witryny.

2. Przyciągnięcie większej liczby klientów

Możesz zidentyfikować ich potrzeby, sprawdzając zachowania klientów na stronie.

3. Korekta słabych stron

Po przejrzeniu witryny i odkryciu jej wad możesz udostępnić klientom idealną witrynę.

4. Skuteczna komunikacja z klientami

Dzięki kanałom komunikacji możesz w odpowiedni sposób komunikować się z klientami.

5. Poprawa jakości serwisu

Kiedy sprawdzisz witrynę, zobaczysz pewne wady, które pomimo tego, że są drobne, mogą obniżyć jakość Twojej witryny. W takim przypadku powinieneś spróbować naprawić te drobne usterki.

6. Zwiększenie bezpieczeństwa witryny

7. Tworzenie odpowiednich i praktycznych treści

8. Identyfikacja odbiorców

9. Ustalenie odpowiedniej strategii łączenia

10. Zwiększ prędkość witryny

11. Upiększenie graficzne serwisu

Na co powinniśmy zwrócić uwagę sprawdzając stronę?

Sprawdzając stronę, powinniśmy zwrócić uwagę na rzeczy, które są dla nas ważniejsze niż inne aspekty. Przedstawiamy je w następujący sposób:

1. Mapa serwisu

Mapa witryny, która posiada rozszerzenie XML, może stworzyć dla nas szansę, aby Google mógł zidentyfikować zmiany zarejestrowane na naszej stronie. Oczywiście, pomimo dużej liczby stron w Internecie, nie możemy oczekiwać, że zostaniemy zaindeksowani szybko, ale możemy spodziewać się, że będziemy indeksowani szybciej niż inne strony. Mapa witryny zawiera takie informacje, jak najnowsze aktualizacje witryny, adresy URL wszystkich witryn itp. Mapa witryny to najważniejszy sposób komunikacji między Twoją witryną a robotami Google.

2. Plik robots.txt

Ten plik informuje wyszukiwarki, które strony w Twojej witrynie powinny być indeksowane, a które nie. Za pomocą tego pliku możesz zaindeksować więcej stron Google.

3. Kanoniczny

Canonical określa, jaki adres URL ma być wyświetlany użytkownikom. Powinieneś wybrać ten plik w konsoli wyszukiwania, aby po wyświetleniu Twojej witryny adres witryny był wyświetlany jako http://www lub http://. Możesz w tym celu wykorzystać przekierowania 301.

4. Kontrola szybkości witryny

Możesz skorzystać z GTmetrix strona, aby sprawdzić szybkość witryny. Idealnie, każda strona w Twojej witrynie powinna ładować się w czasie krótszym niż 4 sekundy.

5. Sprawdzanie kompatybilności mobilnej

Ponieważ większość wyszukiwań w Google odbywa się za pomocą urządzeń mobilnych, witryna musi być zaprojektowana w taki sposób, aby można było z niej łatwo uzyskać dostęp za pomocą urządzenia mobilnego.

Narzędzia do analizy witryny

Istnieje wiele narzędzi, za pomocą których możemy sprawdzić witrynę. W tej sekcji przedstawimy trzy ważne i praktyczne narzędzia:

1. Woorank

Jednym z narzędzi, które można wykorzystać do analizy witryny jest Warnak, który może dostarczyć Ci przydatnych informacji. Informacje dostarczone przez Woorank obejmują:

  • Wizyty w serwisie
  • Pokazuje funkcję słów kluczowych i wprowadza nowe słowa kluczowe.
  • Sprawdza indeksowanie witryny.

2. Sprawdzanie witryny SEO

To narzędzie może dostarczyć Ci dokładnych i przydatnych informacji za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki temu narzędziu łatwo można również połączyć swoją witrynę i przeglądać witryny konkurencji.

Sprawdzenie witryny SEO może również dostarczyć następujących informacji:

  • Przegląd SEO i ocena Twojej witryny.
  • Sprawdzanie raportów i dotychczasowych działań serwisu.
  • Dostarczaj szczegółowe raporty o błędach i szczegółach swojej witryny.

3. Krzycząca żaba

Aby możliwe było indeksowanie witryny internetowej, w systemie musi być zainstalowane oprogramowanie Screaming Frog. To narzędzie ma wiele zalet. Wspominamy o dwóch z nich:

  • Znajdowanie uszkodzonych linków: Podczas indeksowania może znaleźć uszkodzone lub uszkodzone linki i poinformować Cię.
  • Sprawdzanie metatagów każdej strony: po sprawdzeniu wszystkich stron wyświetli się te, które się powtarzają lub mają długie opisy.

Pobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie intexBezpłatne pobieranie motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo