Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Wyłącz JavaScript

Strony internetowei tasarımında JavaScript dezavantajları

JavaScript, web için programlama alanında birçok uygulamaya sahip en yaygın kullanılan programlama dillerinden biridir, JavaScript’in dezavantajları birkaç kişi için açık obilir. Bu yazıda, bu programlama dili hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz için JavaScript’in dezavantajları hakkında ilginç açıklamalar yapacağız. Öğrenmek JavaScript ile programlama öğrenmenin en önemli kısımlarından biridir, çünkü bir programlama dilinin dezavantajlarını öğrenene kadar o dilde başarıya ulaşamazsınız.
Yavaş olmak JavaScript’in en önemli dezavantajlarından biridir.

Jawa

JavaScript w Dezavantajları

Belki de en önemli dezavantajlarından biri bu programlama dilinin yavaşlığıdır ve bu da programcıların bu dili kullanırken sorun yaşamasına neden olur. Program JavaScriptowy dilinin yavaş olmasının nedeni, bu dilin bir yorumlayıcıya sahip olması yani komutlarınızı satır satır okumasıdır. Bu faktör bu dili yavaşlatır. Genelde kodunuzu satır satır okuyan dillerin komutlarınızı yürütmesi daha uzun sürer ve birçok büyük programlama dilinin böyle olması bu dillerin en büyük dezavantajlarından biridir.

Hata ayıklamak zor!

JavaScript w Dezavantajları

Bir diğer dezavantajı, hata ayıklamanın çok yavaş olmasıdır. Bildiğiniz gibi, tasarladığınız uygulamalarda hata ayıklamak programlamanın en önemli kısımlarından biridir. İlk seferde en uygun kodları yazabilen ve hatasız programcılara nadiren rastlarsınız. Bu nedenle, bir programlama dilinde hata ayıklama, programcıların uygulamalarında kolayca ve mümkün olan en kısa sürede hatalarını ayıklayabilmeleri için kolay olmalıdır, ancak bu olasılık JavaScript programlama dilinde mevcut dir ve bu JavaScript’in en önemli dezavantajlarından biridir.

Program hata verdiğinde luşan sorunlar:

Bir diğer dezavantajı ise programınız bir hata verdiğinde bazı durumlarda bu hatanın sebebini anlayamamanız ve bu yüzden düzeltmek için çok zaman harcamak zorunda kalmanızdır. Bildiğiniz gibi bir çok programlama dili öyle bir şekildedir ki, yürütme sırasında bir hata ile karşılaşırlarsa, bu hatanın nedenini bulmak ve ilgili mesajı görüntülemek için yöntemler kullanabilir ve bu sayede sorunu ç ok kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Ancak JavaScript programlama dilinde bu olasılık sizin için mevcut değildir ve bazen programınızdaki hatanın nedenini anlayamazsınız.

Tüm tarayıcılarda çalışmaması, JavaScript’in bir başka dezavantajıdır!

Bir diğer dezavantajı da bu programlama dilinin tüm tarayıcılarda çalışmamasıdır, tabi ki sadece eski tarayıcılarda çalışmadıığını söylemek gerekir ama yine de eski tarayıcıları kullananlar var ve bu zden bu durum da öyle. JavaScript’in en önemli dezavantajlarından biridir. Eski tarayıcılarda çalışmamasına ek olarak, çok büyük bir sorun daha var ve bu, bu dilin birçok kullanıcısının, vurguncuların bunu kullanmasını önlemek için tarayıcılarında JavaScript komut dosyalarını çal ıştırma olasılığını iptal etmesidir. .
Yalnızca tarayıcıda çalışır!

Programcılar için bir çok soruna neden olan JavaScript’in bir diğer dezavantajı ise sadece tarayıcı üzerinde çalışması ve bu nedenle sitenin sunucusu ile alışverişin yapılamamasıdır ki bu da birçok Programcının bir çok so uruchom yaşamasına neden olmuştur. strona sunucusuyla değiş tokuş yapmak için.

Sunucu tarafında düşük güvenlik, JavaScript’in en önemli dezavantajlarından biridir.

Düşük güvenlik, JavaScript’in diğer dezavantajlarından biridir. Bu programlama dilinin güvenliğinin düşük olmasının nedeni JavaScript kodlarının kullanıcının bilgisayarında çalıştırılması ve bu nedenle kötüye kullanıma uygun olmasıdır. JavaScript aracılığıyla yapılan bu sabotajlar, her türlü tarayıcıyı kullanan birçok kişinin, kötüye kullananların kötü niyetli hedeflerinden rahatsız olmaları için tarayıcılarılarındaki JavaScript seçeneğini devre şı bırakmalarına neden oldu.

Tarayıcılarla ilgili sorunlar

Dünyadaki en iyi programlama dili olduğunu ve hiçbir problemi olmadığını varsaysak żółć, yine de büyük bir problem var ki bu da tarayıcıya çok bağımlı olmasıdır. JavaScript yöntemlerinde tarayıcılarda farklı şekillerde uygulanan birçok özellik vardır ve bu sizin için sorun yaratabilir. Başka bir deyişle, JavaScript’in tarayıcınızın DOM öğelerine büyük ölçüde bağımlı olduğu ve bu nedenle farklı tarayıcılar kullanılıyorsa, nesnelere erişmenin farklı yolları olduğu ve JavaScript’in bu yöntemlerin hepsini kaldıramayacağı söylenebilir. program bir hatayla karşı karşıya. Bunun en ünlü örneklerinden biri Internet Explorer tarayıcısıdır.

Tarayıcı belleğini artırın

Belirtildiği gibi, JavaScript hatalar alabilir veya yürütülmesi uzun zaman alabilir, bu tarayıcının belleği üzerinde büyük bir etkiye sahip obilir ve kullanıcının tarayıcısının kapanmasına neden obilir ve bu nedenle bazen kodunuz düzgün çalışmaz, bu da JavaScript ile yazılmış bir strony internetoweinden memnun olmayan kullanıcılar. Bu aynı zamanda JavaScript’in dezavantajlarından biridir ve programcıların JavaScript programlama dilini kullanırken birçok sorunla karşılaşmasına neden olur.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie lenevoPobieranie premium motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo