Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wyłącz Wyłącz-Facebook działalność, której należy zapobiegać Facebook od śledzenia Cię w Internecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wyłącz Wyłącz-Facebook działalność, której należy zapobiegać Facebook od śledzenia Cię w Internecie

Facebook, konglomerat technologiczny, który zaczynał jako serwis społecznościowy, ale później przekształcił się w swojego obecnego awatara agregatora wiadomości, przeszedł różne fazy. Nie byłoby błędem stwierdzenie, że w okresie przejściowym firma radykalnie ewoluowała – zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób.

ZDJĘCIE: Unsplash (Glen Carrie)

Widzisz, w przeciwieństwie do dawnych czasów, kiedy Facebook przypominała raczej platformę internetową umożliwiającą kontakt z ludźmi, powoli przekształciła się w coś, co jest dziś znane jako witryna mediów społecznościowych, która może zmieniać punkt widzenia społeczeństwa na różne tematy. A zły efekt, pytasz? Cóż, integralną częścią czego Facebook jest w stanie dzisiaj osiągnąć, to dane. W rezultacie każdy podmiot kontrolujący ogromne ilości danych o swoich użytkownikach lub klientach może przekształcić racjonalny klimat narodu i wpłynąć na życie mas.

Wyłączony-Facebook działalność

Jeśli nie jesteś tego świadomy, Facebook stosuje kilka taktyk w celu gromadzenia danych dużej liczby użytkowników i wydobywania ich w celu wykorzystania na swoją korzyść. W tym celu firma opiera się głównie na Twoich tematach i zainteresowaniach na swoich platformach, aby zbudować Twój profil. Ponadto oferuje także zestawy narzędzi, które oferuje firmom i organizacjom internetowym w celu otrzymywania danych użytkowników.

OBRAZ: Facebook

Facebook twierdzi, że robi to, aby wyświetlać trafne reklamy i pomagać firmom lepiej docierać do odbiorców. Choć może się to wydawać normalne, sposób, w jaki zbiera dane – za plecami użytkownika i bez jego wiedzy – rodzi pytania dotyczące etyki i moralności firmy. Mówimy to dlatego, że domyślnie wszystkie FacebookNarzędzia śledzące współpracują ze sobą, rejestrując każdy aspekt Twojej aktywności online. I choć firma umożliwia teraz użytkownikom rezygnację ze śledzenia, ustawienia umożliwiające tę opcję są ukryte głęboko pod kilkoma menu, co może odstraszyć niektórych użytkowników.

Kilka narzędzi do gromadzenia danych (zwanych także narzędziami biznesowymi) ujawnionych przez Facebook w domenie publicznej obejmują Facebook Piksel i Facebook Zaloguj sie. Obydwa te narzędzia zapewniają podsumowanie działań różnych firm i organizacji, do których z nich korzystają Facebook.

Facebook nazywa to Wyłączony-Facebook działalność. I tak jak sama nazwa wskazuje, narzędzie to ułatwia Facebook z gromadzeniem danych poprzez przeglądanie danych o użytkownikach różnych aplikacji i usług internetowych – nawet jeśli nie są oni aktywni Facebook.

Jak zapobiegać Facebook od śledzenia Cię w Internecie?

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś włączony Facebook lub jakąkolwiek inną aplikację lub stronę internetową, praktycznie nie jest możliwe całkowite uniemożliwienie takim platformom śledzenia i gromadzenia informacji o Tobie. Ale to powiedziawszy, istnieją oczywiście sposoby na zminimalizowanie śladu danych, który pozostawiasz w Internecie.

W przypadku Facebookfirma posiada swoje Off-Facebook narzędzie aktywności, które daje użytkownikom wgląd w zwyczaje śledzenia. Dodatkowo narzędzie to pomaga im również ograniczyć ich off–Facebook aktywność, aby zapobiec dalszemu śledzeniu.

I. Wyłącz Wyłącz-Facebook aktywność przy korzystaniu z Serwisu

Jeśli wolisz uzyskać dostęp Facebook na komputerze możesz wyłączyć opcję Off-Facebook Aktywuj na swoim koncie, wykonując poniższe kroki.

1. Odwiedzać Facebook w przeglądarce internetowej i zaloguj się na swoje konto.

2. Kliknij przycisk rozwijany w prawym górnym rogu, naciśnij Ustawienia i prywatnośći wybierz Ustawienia.

3. W kolumnie po prawej stronie kliknij przycisk Twój Facebook Informacja i uderzył Pogląd obok Wyłączony-Facebook działalność aby wyświetlić śledzone dotychczas działania.

4. Kliknij Zarządzaj swoim Off-Facebook działalność z paska bocznego. Po wyświetleniu monitu wprowadź ponownie hasło.

5. Ponownie kliknij Zarządzaj przyszłą działalnością i przełącz przycisk obok Przyszłość Off-Facebook Działalność do stanu wyłączenia.

Wykonując powyższe kroki, możesz całkowicie odciąć się Facebook dostępu do Twoich informacji ze wszystkich aplikacji i stron internetowych. Jeśli jednak chcesz ograniczyć tylko niektórym aplikacjom udostępnianie danych Facebookmożesz to również zrobić, wyłączając dostęp dla każdej aplikacji z osobna.

Dodatkowo możesz nawet usuwać i odłączać Off-Facebook historię aktywności z Twojego konta, aby zapobiec jej dalszemu użyciu. W tym celu będąc na Wyłączony-Facebook działalność stronę, kliknij Czysta historia z prawego paska bocznego i naciśnij Czysta historia przycisk.

II. Wyłącz Wyłącz-Facebook aktywność przy użyciu aplikacji (Android i iOS)

Jeśli nie masz dostępu do komputera lub wolisz uzyskać dostęp Facebook na telefonie komórkowym — Android lub iOS — możesz za jego pomocą wyłączyć opcję Wyłącz-Facebook aktywność na swoim koncie, wykonując poniższe czynności.

1. Otworzyć Facebook aplikację na telefonie i zaloguj się.

2. Kliknij menu hamburgerów w prawym górnym rogu (Android) lub w prawym dolnym rogu (iOS) i wybierz Ustawienia i prywatnośći dotknij Ustawienia.

3. Przewiń w dół do Twój Facebook Informacja sekcję i wybierz Wyłączony-Facebook działalność.

4. Kliknij Więcej możliwości i wybierz zarządzaj Przyszła działalność.

5. Ponownie kliknij przycisk Zarządzaj przyszłą działalnością przycisk na dole.

6. Na koniec przełącz przycisk obok Przyszłość odległa-Facebook działalność do stanu wyłączenia.

Te kroki całkowicie wyłączą Off-Facebook aktywność na Twoim koncie. Jeśli jednak chcesz ograniczyć tylko niektóre określone aplikacje i strony internetowe, możesz to również zrobić, wyłączając przyszłą aktywność dla każdej usługi pojedynczo.

Co więcej, możesz także wyczyścić i odłączyć Off-Facebook historia aktywności z Twojego konta. Aby to zrobić, wróć do Wyłączony-Facebook działalność ekranie, wybierz Czysta historiai dotknij Czysta historia przycisk.

Zapobieganie Facebook śledzenie poprzez wyłączenie Off-Facebook działalność

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wyłączając Off-Facebook aktywności na swoim koncie, możesz ograniczyć narażenie na moduły śledzące, a co za tym idzie, zmniejszyć ilość danych w Internecie. Ale powiedziawszy to, powinieneś również pamiętać, że nawet jeśli wyłączysz Off-Facebook aktywności, Twoje istniejące dane będą nadal mogły być wykorzystywane – aczkolwiek nie będą bezpośrednio powiązane z Twoim profilem, tak jak miało to miejsce wcześniej. Podobnie reklamy będą nadal pojawiać się w Internecie, ale będą mniej spersonalizowane niż wcześniej.

Wyłączony-Facebook aktywność to tylko jeden z różnych sposobów Facebook do zbierania danych użytkowników. Dlatego też, jeśli wyłączysz tylko jedną z nich, nie ma możliwości zagwarantowania, że ​​nie będziesz śledzony ani nie będziesz wyświetlał spersonalizowanych reklam w Internecie. Ale powiedziawszy to, jeśli przeszkadza Ci obserwowanie i śledzenie każdej Twojej aktywności online, powinieneś wyłączyć Off-Facebook aktywność na Twoim koncie i w pewnym stopniu ograniczyć śledzenie.