Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Wyłączanie Panelu sterowania przy użyciu zasad grupy

W kontekście systemu Windows panel sterowania to moduł oprogramowania służący do wykonywania zadań administracyjnych i zarządzania systemem operacyjnym i/lub zapewniania dostępu do określonych funkcji oprogramowania.

Służy do konfigurowania i zarządzania prawie wszystkimi aspektami systemu Windows, w tym funkcjonalnością klawiatury i myszy, użytkownikami i hasłami, opcjami zasilania, ustawieniami sieciowymi, tłem pulpitu, ustawieniami wyświetlania, ustawieniami dźwięku, ustawieniami myszy, opcjami sprzętu i oprogramowania, instalacją i usuwaniem programy, kontrola rodzicielska, rozpoznawanie mowy itp.

Techopedia wyjaśnia

Panel sterowania jest zwykle częścią graficznego interfejsu użytkownika systemu (graficzny interfejs użytkownika), co zapewnia łatwe zarządzanie i dostęp do elementów panelu.

Panel sterowania składa się z grupy pojedynczych apletów. Dlatego użycie implikuje użycie jednego lub większej liczby apletów w celu modyfikacji sposobu działania niektórych części systemu Windows.

Jest to jedna z najważniejszych części systemu operacyjnego Windows. Podczas tego szkolenia zamierzam nauczyć Cię, jak wyłączyć korzystanie z zasad grupy w sieciach domenowych. W programie możemy dokonać większości najważniejszych i podstawowych ustawień systemu operacyjnego, więc wyłączenie tej części może zmniejszyć ryzyko bezpieczeństwa zwykłego użytkownika.

W pierwszym kroku musimy wejść do konsoli zarządzania zasadami grupy i utworzyć obiekt zasad.

Zasady grupy

W otwartym oknie wpisujemy nazwę naszego obiektu.

Zasady grupy

Kliknij prawym przyciskiem myszy utworzony obiekt i wybierz opcję Edytuj.

Zasady grupy

W otwartym oknie podążaj następującą ścieżką:

Konfiguracja użytkownika > Szablony administracyjne > Panel sterowania

Zasady grupy

W oknie, które zostanie otwarte, wybierz opcję Włącz i kliknij OK.

Zasady grupyNależy pamiętać, że utworzony obiekt możemy rozpatrywać dla konkretnej części sieci i jej użytkowników. Możesz zastosować ten obiekt do jednej lub większej liczby określonych sekcji, jeśli masz kategorie w strukturze aktywnego katalogu.

Nie zapomnij zastosować tego apletu, uruchamiając plik gpupdate /force w CMD i innych.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie redmiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs udemy do pobrania za darmo