Wyłącznie: Face ID w drodze na Maca

Wyłącznie: Face ID w drodze na Maca 1

Face ID został ogłoszony w 2017 roku wraz z iPhonem X, co stanowiło ogromny krok w kierunku innowacji i bezpieczeństwa. System kamer TrueDepth zawierał kamerę na podczerwień, czujnik zbliżeniowy, oświetlacz powodziowy, czujnik światła otoczenia, głośnik, mikrofon, kamerę i projektor punktowy do skanowania twarzy, wyświetlając ponad 30000 niewidocznych punktów, aby uzyskać dokładny odczyt 3D twarzy. Oprócz tego Face ID może również odblokować telefon w ciemności i migiem. Face ID był jeszcze szybszy na iPhone’ach 2018, a następnie został zaimplementowany na iPadzie Pro pod koniec 2018 roku z konstrukcją od krawędzi do krawędzi. Czy Mac będzie następny?

Z macOS Big Sur Beta 3 po wydaniu zaledwie kilka dni temu odkryliśmy nowe dowody sugerujące, że Face ID trafia na komputery Mac. Jak Apple będą wdrażać własne chipy w swoich przyszłych komputerach Mac, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Apple dodać Face ID do swoich komputerów Mac, które będą miały silnik neuronowy, podobnie jak iPhone, zdolny do obsługi operacji Face ID, jednocześnie zachowując dane Face ID lokalnie i bezpiecznie, co oznacza, że ​​dane biometryczne nie opuszczają urządzenia. Apple ogłosił przejście na własną Apple Silicon na 31. World Wide Developer’s Conference w zupełnie nowym formacie online. Ogłosili, że uruchomią pierwszego Maca z Apple Krzem w tym roku i pełna zmiana na Apple Krzem odbędzie się w 2 lat.

Wyłącznie: Face ID w drodze na Maca 2

Znaleźliśmy odniesienia do Face ID w plikach systemowych macOS Big Sur Beta 3 w obszarze System/Biblioteka/CoreServices/CoreGlyph. W tych plikach jest wyraźna wzmianka o Face ID i od tego czasu Apple użyje własnych chipów, Face ID można wdrożyć, korzystając z Apple Silicon Neural Engine i jego funkcje bezpieczeństwa.

Bądź na bieżąco z najnowszymi Apple wiadomości w Appleosophy i śledź nasz kanał informacyjny Telegram tutaj. Dołącz do społeczności Appleosophy na Telegramie tutaj.