Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Wyłącznie: iPhone 14 Pro Max we wczesnych testach porównawczych; Chip A16 rzuca wyzwanie konkurentom

Ekskluzywne testy porównawcze iPhone’a 14 Pro Max pokazują, że Apple nadal jest niekwestionowaną potęgą w projektowaniu chipów opartych na architekturze ramienia.

Nie jest tajemnicą, że Apple od lat projektuje najpotężniejsze chipy oparte na architekturze ARM, z którymi niewiele firm może konkurować; gigant świata technologii komputerów Mac porzucił na jakiś czas chipy Intela i korzysta z jego procesora.

Na szczęście mamy teraz okazję przyjrzeć się w naszych testach najnowszego osiągnięcia w zakresie przetwarzania Cupertino’sinos jako bijącego serca modeli iPhone’a 14 Pro.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, w tym roku Apple przyjął inne podejście w rodzinie chipów iPhone 14; W ten sposób standardowe modele iPhone’a 14 zasilane są tymi samymi chipami, co poprzednia generacja; Natomiast modele Pro wyposażone są w chip A16 Bionic.

Projekt procesora chipowego Apple A16 Bionic dla Apple iPhone 14 Pro Max

Wspomniany chip jest niezbędny pod wieloma względami; Ponieważ najprawdopodobniej pojawi się w podstawowej podstawowej platformie dla M3 c, biodra będą miały te same rdzenie; Dlatego testy porównawcze przetwarzania mogą zapewnić nam dobry wgląd w rozwój przetwarzania Apple niezależnie od świata iPhone’a.

Aby zmierzyć surową moc układu, porównaliśmy iPhone’a 14 Pro Max z jedno- i wielordzeniowym testem Geekbench 5 t, sts, testem porównawczym, który ma minimalizować wpływ różnych systemów operacyjnych i platform. Po powtórzeniu Barsark najdroższy smartfon Apple’a uzyskał 1887 punktów w teście jednordzeniowego i pięć problemów w teście wielordzeniowym.

Konkurowanie z nowymi, potężnymi rdzeniami Apple może podbić Mount Everest!

Dla lepszego zrozumienia warto wiedzieć, że iPhone 13 Pro Max w naszych poprzednich testach uzyskał odpowiednio 1745 punktów w teście jednordzeniowym i 4813 punktów w teście wielordzeniowym.

Innymi słowy, nowy chip może zintegrować część swojego postępu w dwóch rdzeniach Everest o dużej mocy i czterech rdzeniach Sawtooth o małej mocy, które zostały całkowicie przeprojektowane.

Nazewnictwo jąder o dużej mocy nawiązuje do najwyższej góry świata, Everestu. W pewnym sensie Apple konkurencję z nowym kultowym rdzeniem dużej mocy traktuje jak podbój Mount Everest, choć biorąc pod uwagę wyniki, może nie jest to błędne.

Tak naprawdę przez długi czas żaden z aktywnych graczy w projektowaniu chipów ARM nie był w stanie zbliżyć się do mocy rdzeni zaprojektowanych i zaprojektowanych przez Apple.

parametr/model

iPhone 14 Pro Max (A16 bioniczny)

iPhone 13 Pro Max (A15)

Pixel 6 Pro (tensor generacji 1)

Galaxy S22 Ultra (Lwia paszcza 8. generacji pierwsza)

Wynik pojedynczego rdzenia 1887 1745 1090 1239
Wynik wielordzeniowy 5413 4813 2614 3551

Wszystkie uzyskane wyniki są wynikiem badań w tych samych warunkach laboratoryjnych.

Dla porównania, Pixel 6 Pro w tych samych benchmarkach uzyskał wynik na poziomie 969 dla jednego rdzenia i 2614 dla wielu rdzeni, a z drugiej strony wynik Galaxy S22 Ultra w tych samych warunkach nie przekracza 1239 w pojedynczym teście. -test rdzenia i 3551 w teście wielordzeniowym; Tym samym nowy flagowy telefon Apple’a na papierze prezentuje znacznie lepszą wydajność niż jego konkurenci; O ile natomiast bazujemy na iPhonie 13 Pro Max, to nowy telefon z chipem wykonanym w procesie 4 nm będzie jedynie ulepszoną wersją z rozsądnym ulepszeniem.

Chip Bionic A16; Rozsądny rozwój, który niesie ze sobą dziedzictwo poprzednich generacjizgodnie ze swoją tradycją Apple nie przekazał zbyt wielu informacji na temat chipa A16 Bionic, prezentując rodzinę iPhone’ów 14, a nawet zaprezentowane wykresy były bardzo niejasne i czasami porównywane z chipem trzech generacji firmy.

Apple podkreślił jednak, że nowy chip jest znacznie bardziej zoptymalizowany niż jego poprzednia generacja, mimo że oferuje mniejszą moc; dwa nowe rdzenie o dużej mocy zapewniają do 20% mniejsze zużycie energii niż rdzenie A15 Bionic o dużej mocy.

Wyniki naszych testów porównawczych są również prawie zgodne z tym twierdzeniem, a nowe miasto przynosi niezbyt imponującą, ale akceptowalną poprawę, przynajmniej w zakresie procesora.

Nieoficjalny rendering procesora Apple A16 Bionic

Chip A16 firmy Apple, podobnie jak wszystkie chipy do smartfonów, to układ typu system-on-a-chip (SoC); Oznacza zintegrowany chip, który zawiera większość głównych komponentów związanych z przetwarzaniem, w tym centralny procesor, proces graficzny i pamięć itp., jako całość, a komponenty te są przylutowane do oryginalnego krzemu przy użyciu unikalnej techniki; Dlatego nie opiera się wyłącznie na kontroli w dziale CPU.

Aby ocenić wydajność obu telefonów w przetwarzaniu grafiki, np. w grach, skorzystaliśmy z pomocy sekcji Vulkan/Metal w Geekbench i testu porównawczego GFX.

Procesor graficzny iPhone’a 14 Pro Max uzyskał 15208 punktów w teście Geekbench, co w całości wykazało niewielką poprawę chipa Apple w porównaniu do jego poprzedniej generacji; Ponieważ osiągnęliśmy 14326 punktów na ostatnim benchmarku/modelu iPhone’a 13 Pro Max

Model

iPhone’a 14 ProMax

iPhone 13 Pro Max (A15)

Pixel 6 Pro (tensor generacji 1)

Galaxy S22 Ultra (jeden ze snapdragoeracją)

Pościg samochodowy poza ekranem 110 klatek na sekundę 115 klatek na sekundę 56 klatek na sekundę 92 klatki na sekundę
OpenCL
Vulkan/Metal
15208 14326 7223 5835

Wszystkie uzyskane wyniki są wynikiem badań w tych samych warunkach laboratoryjnych.

W teście Aztec Ruins, przy włączonych ustawieniach High Tier Offscreen, nowy chip Apple osiąga 110 klatek na sekundę, co jest lepszą wydajnością niż Galaxy S21 Ultra z 92 klatkami na sekundę; Co ciekawe, wynik ten nie sprawia, że ​​iPhone 14 Pro Max jest w tym teście nie do pobicia; Ponieważ baza danych wyraźnie pokazuje, że iPhone 13 Pro Max nadal zajmuje pierwsze miejsce w benchmarku GFX „Car Chase Offscreen” zapewniając 115 klatek na sekundę.

Na koniec powinniśmy wspomnieć, że iPhone 14 Pro Max zostanie wprowadzony na rynek z tą samą pamięcią co poprzednia generacja (128 | 256 | 512 i wersja 1 TB); Jednak ich moduł RAM został zaktualizowany do LPDDR5, co skutkuje o 50% większą przepustowością w porównaniu do LPDDR4X.

Według danych z benchmarku JazzDiskBench, iPhone 14 Pro Max osiąga sekwencyjne prędkości odczytu i zapisu na poziomie 1657 i 1243 MB/s. Wynik ten nie jest zaskakujący i nie wykazuje wyraźnej różnicy w stosunku do poprzedniej generacji.

Benchmark/JazzDiskBench

iPhone’a 14 ProMax

iPhone 13 Pro Max (A15)

Pixel 6 Pro (tensor generacji 1)

Galaxy S22 Ultra (pierwsza era lwia paszcza 8)

Szybkość odczytu sekwencyjnego

(w megabajtach w Wielkiej Brytanii)

1657 1600 1544.11 1919.89
Szybkość zapisu sekwencyjnego

(w megabajtach w Wielkiej Brytanii)

1243 1248 243,3 1218

Wszystkie uzyskane wyniki są wynikiem badań w tych samych warunkach laboratoryjnych.

***

Jak wiadomo, iPhone 14 Pro Max pozostawia wszystkich konkurentów przynajmniej w benchmarkach przetwarzania; Ale nie zapominajmy, że w ciągu najbliższych miesięcy zostanie zaprezentowana i wprowadzona na rynek nowa generacja wspomnianych telefonów, a ta kwestia może zmienić wyniki.

Co więcej, lepiej poczekać na naszą końcową recenzję zawierającą kompleksowe diagramy i wyjaśnienia, aby można było wyciągnąć uczciwe wnioski z pełnym obrazem słabych i mocnych stron.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie micromaxPobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs online