Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wysokiej jakości dźwięk Netflix sprawia, że ​​transmisje strumieniowe brzmią lepiej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wysokiej jakości dźwięk Netflix sprawia, że ​​transmisje strumieniowe brzmią lepiej

Następnym razem, gdy obejrzysz coś w serwisie Netflix, możesz zauważyć, że brzmi to lepiej. Dzieje się tak dzięki nowemu „wysokiej jakości dźwięku” Netflix, który został zaprojektowany w celu zapewnienia studyjnej jakości dźwięku w strumieniach Netflix. Uspokoić audiofilów na całym świecie.

Netflix wprowadza dźwięk wysokiej jakości

Na blogu Netflix firma wyjaśnia, jak narodził się dźwięk wysokiej jakości. Podczas recenzowania Stranger Things 2 w środowisku mieszkalnym Netflix zdał sobie sprawę, że dźwięk nie był odpowiedni. Inżynierowie naprawili to, dostarczając dźwięk z wyższą przepływnością.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Problem polega na tym, że wyższe przepływności wymagają większej przepustowości. Więc zamiast próbować dostarczać nagrania wzorcowe, które są 24-bitowe 48 kHz z przepływnością ok. 1 Mb/s na kanał, Netflix ustalił optymalne przepływności, aby zrównoważyć wymagania dotyczące jakości i przepustowości.

Wysokiej jakości dźwięk Netflix nie jest bezstratny, ale jest „percepcyjnie przezroczysty”. Co czyni go „nie do odróżnienia od oryginalnego źródła”. Dlatego dostarczanie dźwięku z wyższą przepływnością „zajęłoby większą przepustowość bez wnoszenia żadnej dodatkowej wartości”.

Jeśli chodzi o liczby, szybkość transmisji dźwięku wysokiej jakości waha się od 192 kb/s do 640 kb/s (dla 5.1) oraz od 448 kb/s do 768 kb/s (dla Dolby Atmos). Netflix uważa, że ​​nawet najniższa przepływność wynosząca 192 kb/s oznacza „dobry dźwięk”.

Dźwięk wysokiej jakości dostosowuje się do Twojej sieci

Oprócz zapewniania lepszej jakości pejzaży dźwiękowych, dźwięk wysokiej jakości jest adaptacyjny. Do tej pory jakość dźwięku, który słyszysz w serwisie Netflix, była ustawiana od momentu rozpoczęcia przesyłania strumieniowego. Jednak od teraz dźwięk będzie dostosowywał się do warunków w Twojej sieci.

Rekommenderad:  4 strategie, dzięki którym Twoja firma w mediach społecznościowych zostanie odkryta w 2023 roku

Oznacza to, że jeśli zaczniesz przesyłać strumieniowo, gdy cierpisz na niską prędkość Internetu, nie utkniesz z tym słabym dźwiękiem na czas trwania strumienia. Zamiast tego, jeśli i kiedy twoje prędkości się poprawią, dźwięk poprawi się wraz z nim, tak jak już robi to wideo.

Ogólnym rezultatem będzie lepsza potencjalna jakość dźwięku, która dostosuje się do warunków sieciowych. A jeśli chcesz zagłębić się w technologię kryjącą się za nowym, wysokiej jakości dźwiękiem Netflix i dowiedzieć się, jak działa adaptacyjne przesyłanie strumieniowe, zajrzyj na blog techniczny Netflix.

Czy warto płacić więcej za Netflix?

Podczas gdy Netflix irytował użytkowników, regularnie podnosząc ceny, wysokiej jakości dźwięk jasno pokazuje, że firma inwestuje za kulisami. I to na dodatek do całej oryginalnej zawartości. Dlatego uważamy, że powinieneś być szczęśliwy, płacąc więcej za Netflix.

Źródło zdjęcia: Lauri Rantala/Flickr