Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Występ w przerwie meczu 2023: jak słuchaliśmy tych artystów w tamtych czasach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Występ w przerwie meczu 2023: jak słuchaliśmy tych artystów w tamtych czasach

13 lutego pięciu najwybitniejszych artystów R&B i hip-hopu wystąpi na scenie podczas przerwy w programie „Big Game” 2023, w chwili, którą w końcu możemy nazwać „bezprecedensową”.

Kariery tych pięciu artystów łącznie obejmują dziesięciolecia, od kultowych wczesnych lat gatunku po niedawnych twórców hitów, którzy wciąż robią swoje. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak to wszystko się połączy.

Ale patrząc na tegoroczny skład w przerwie meczu, przypomniało mi się nie tylko to, jak bardzo ten gatunek zmienił się na przestrzeni lat, ale także jak drastycznie zmieniła się technologia, której używamy do słuchania muzyki. Każdy z tych artystów reprezentuje wyjątkowy moment w historii technologii muzycznej, a my jesteśmy tutaj, aby to rozbić.

dr Dre

Pierwszy hit: „Nuthin But A ‘G’ Thang” (1993) | Największy hit: „No Diggity” (1996) | Wybrane urządzenie: Boombox / Sony Walkman®

Zanim cała muzyka świata mogła być noszona w naszych kieszeniach, kompaktowa kaseta była największą rzeczą w przenośnej muzyce.

Sony Walkman był wówczas najpopularniejszym przenośnym odtwarzaczem audio, który pozwalał publiczności nosić ze sobą ulubione kasety i sprawiać, że muzyka była osobistym przeżyciem, a nie publicznym. Ale dzielenie się muzyką jest dokładnie tym, do czego stworzono boombox.

Chociaż zostały wprowadzone na rynek w latach 70., boombox zyskał popularność w latach 80., a gwiazdy takie jak Madonna i The Beastie Boys pojawiały się w teledyskach. W kulturze R&B i hip-hopu boombox jest równie kultowy jak sam Dr. Dre i uważa się, że ma duży wpływ na popularyzację gatunku. Wykorzystywano je do wyprowadzania muzyki na ulice, gdzie dzieci i młodzież mogły słyszeć i identyfikować się z przesłaniami społeczeństwa miejskiego.

W latach 80-tych boombox ewoluował. Głośniki zostały ulepszone, a ustawienia, takie jak wyrównanie i balans, można było regulować. Można było słuchać, a nawet nagrywać programy stacji radiowych na kasety, a później na płyty CD.

Rekommenderad:  23 sposoby na otrzymanie darmowych rzeczy online (lub wysłanych pocztą)

Mary J. Blige

Pierwszy hit: „Co to jest 411” (1992) | Największy hit: „Family Affair” (2001) | Wybrane urządzenie: odtwarzacz CD

Na początku lat 80. Sony wprowadziło pierwszy odtwarzacz CD zaledwie pięć lat po wprowadzeniu na rynek Walkmana. Odtwarzacze powoli zdobywały popularność, ponieważ płyty CD były drogie (30 dolarów za płytę) i nie było zbyt wielu dostępnych tytułów.

Pierwszy przenośny odtwarzacz CD był dostępny na rynku w połowie lat 80., ale miał wysoką cenę (około 300 USD), a technologia nie była jeszcze dostępna. Choć reklamowano ją jako „przenośną”, trzeba było trzymać ją idealnie poziomo, inaczej płyta przeskakiwała lub zatrzymywała się w odtwarzaniu.

W połowie i pod koniec lat 90., gdy świat R&B kręcił się wokół popularności przebojowego albumu Mary J. Blige „My Life”, wprowadzono technologię zapobiegającą przeskakiwaniu, dzięki której odtwarzacze CD stały się naprawdę przenośne, a technologia ta osiągnęła swój postęp .

Snoop Dogg

Pierwszy hit: „Doggystyle” (1993) | Największy hit: „Drop It Like It’s Hot” (2004) | Wybrane urządzenie: Odtwarzacz MP3

W krótkim, ale znaczącym okresie późnych lat 90-tych i wczesnych 00-tych, kiedy Snoop mówił wszystkim „Drop it like it’s Hot”, przemysł muzyczny został na zawsze odmieniony przez odtwarzacze MP3 i przechowywanie muzyki na komputerach osobistych.

Okazało się, że wszystkie zebrane przez nas płyty CD można było teraz zaimportować do oprogramowania komputerowego i mogliśmy zabrać nasze ulubione w dowolne miejsce bez utraty jakości dźwięku. Na początku ci gracze mieli tylko podstawowe sterowanie i funkcje, ale nie trzeba było długo czekać, żeby to się zmieniło. Możliwość łatwego udostępniania muzyki, a nawet otrzymywania jej za darmo (patrząc na Ciebie, Napster), oznaczała, że ​​dystrybucja muzyki również musiała szybko ewoluować.

Eminema

Pierwszy przebój: „Slim Shady LP” (1999) | Największy przebój: „Zatracić się” (2002) | Wybrane urządzenie: Apple iPod®

Rekommenderad:  Zakupy Google vs Amazon (2023)

W czarnym golfie, który będzie żył w niesławie, Steve Jobs przedstawił światu Apple iPod® w październiku 2001. Nie był to pierwszy odtwarzacz MP3 z ekranem LCD, a inne odtwarzacze mogły technicznie przechowywać więcej muzyki, ale to wprowadzenie iTunes® sprawiło, że iPod stał się tak pożądany. Nie musieliśmy już zmagać się z nieprzyjaznym dla użytkownika oprogramowaniem i wymieniać płytami CD, aby znaleźć ulubioną muzykę. Możliwość kupowania, pobierania i zabierania muzyki w dowolne miejsce była dostępna dla każdego.

Podczas gdy świat szybko dostosował się do cyfrowych platform muzycznych, przemysł muzyczny nie był przygotowany i często spory między iTunes a artystami prowadziły do ​​tego, że muzyka nie była dostępna w bibliotece. W 2007 roku legenda hip-hopu Eminem i jego wydawnictwo pozwali do sądu Apple twierdząc, że nie zezwolili na sprzedaż 93 piosenek Eminema na platformie. Mimo to artyści nie mogli zignorować wpływu iPoda®, a branża muzyczna powoli doganiała tę technologię, tylko po to, by wraz z wprowadzeniem usług przesyłania strumieniowego ponownie zapaść się pod dywan.

Kendricka Lamara

Pierwszy hit: „To Pimp A Butterfly” (2015) | Największy hit: „Humble” (2017) | Wybrane urządzenie: smartfony

Wprowadzenie aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak Pandora™ i Spotify™, na przełomie lat 00. i 10. na zawsze zmieniło sposób, w jaki słuchamy naszej ulubionej muzyki. Nasze cyfrowe odtwarzacze muzyczne są teraz nasze smartphonestablety i komputery, eliminując potrzebę posiadania oddzielnego urządzenia służącego wyłącznie do odtwarzania muzyki.

Kiedy w 2015 roku ukazał się nagrodzony wieloma nagrodami Grammy album Kendricka Lamara „To Pimp a Butterfly”, pobił światowy rekord Spotify pierwszego dnia transmisji strumieniowej. 9.6 milion strumieni. Ta liczba zadziwiła umysły poprzedniego pokolenia artystów, którzy polegali na ludziach udających się do sklepów, aby posłuchać ich muzyki w dniu premiery.

Rekommenderad:  Jak złamać Jailbreak swojego iPhone'a, iPada i iPoda Touch za pomocą JailbreakMe

Siła nostalgii

Podczas gdy przesyłanie strumieniowe sprawiło, że prawie cała muzyka trafia bezpośrednio do naszych kieszeni, nigdy nie lekceważ potężnego efektu nostalgii. W ostatnich latach sprzedaż płyt winylowych, kaset magnetofonowych, a nawet płyt CD rośnie, ponieważ ludzie ponownie łączą się ze starszymi sposobami słuchania i udostępniania muzyki. Jeśli więc znajdziesz starego Walkmana, odtwarzacz CD lub boombox i chcesz przywrócić go do stanu używalności, przynieś go do swojego najbliższy sklep uBreakiFix® by AKKO lub AKKO Tech Repair & Solutions™ i chętnie obejrzymy.

Table of Contents