Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Wyświetlanie pytań i odpowiedzi w wynikach Google za pomocą konsoli wyszukiwania FAQ

Jedną z technik zwiększania współczynnika klikalności, bardzo atrakcyjną zarówno z punktu widzenia wyszukiwarek, jak i użytkowników, jest wyświetlanie pytań i odpowiedzi w wynikach Google. Aby utworzyć pytanie pod linkiem do witryny w Google należy zastosować znaczniki schematu. Po aktywowaniu funkcji pytań i odpowiedzi w wynikach Google nadszedł czas, aby sprawdzić te elementy w sekcji Często zadawane pytania w konsoli wyszukiwania Google. Wszystkie informacje związane z danymi strukturalnymi możesz uzyskać w konsoli wyszukiwania Google i naprawić ewentualne błędy. W tym artykule z bazy wiedzy Fa Host postanowiliśmy przedstawić Państwu sposób analizowania pytań i odpowiedzi w wynikach Google za pomocą konsoli wyszukiwania FAQ. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych uporządkowanych danych, śledź nas do końca tego artykułu.

Tematy, które zostaną poruszone w tym artykule:

  • Czym są pytania i odpowiedzi w wynikach Google?
  • Analiza najczęściej zadawanych pytań za pomocą konsoli wyszukiwania FAQ
  • Praca ze schematem strony FAQ Narzędzi dla webmasterów
  • Analiza tabeli danych strukturalnych zawierająca pytania i odpowiedzi w konsoli wyszukiwania FAQ

Czym są pytania i odpowiedzi w wynikach Google?

Strona z często zadawanymi pytaniami (FAQ) to lista pytań i odpowiedzi na określony temat. Wiele witryn korzysta z tej funkcji w celu wyświetlania często zadawanych pytań. Aby jednak móc wyświetlić je w wynikach Google dla danej strony, musisz użyć znaczników schematu. Dzięki wykorzystaniu danych strukturalnych Google ma możliwość odczytania zaznaczonej treści Twojej witryny i wykorzystania jej w wynikach wyszukiwania.

Dane strukturalne

Wyświetlanie pytań i odpowiedzi w wynikach jest zarówno bardzo atrakcyjne dla wyszukiwarek, jak i pomaga w dotarciu do docelowych użytkowników. Z tego powodu zaleca się jego wykorzystanie w odpowiedni i odpowiedni sposób, aby poprawić SEO serwisu i przyciągnąć uwagę docelowej grupy odbiorców.

Istnieją różne sposoby tworzenia strony z często zadawanymi pytaniami. Aby dowiedzieć się więcej o najlepszych dostępnych metodach, przeczytaj artykuł o tym, jak tworzyć napisy w wynikach Google.

Analiza najczęściej zadawanych pytań za pomocą konsoli wyszukiwania FAQ

Jednym z ważnych danych strukturalnych, które Google bierze ostatnio pod uwagę, jest wyświetlanie pytań i odpowiedzi w wynikach Google. Na szczęście strona FAQ została zaadresowana w Google Search Console i możesz za jej pośrednictwem analizować wydajność swojej witryny w tym zakresie. Aby skorzystać z informacji związanych ze stroną FAQ, należy przejść przez sekcję ulepszeń konsoli wyszukiwania Google.

Pełne szkolenie z sekcji ulepszeń Google Search Console

  1. Najpierw wejdź do Google Search Console za pomocą login Narzędzi Google dla webmasterów .
  2. Klikając sekcję ulepszeń w konsoli wyszukiwania Google, zostaną wyświetlone jej podkategorie. Wśród pozycji znajdujących się w tej sekcji należy wybrać zakładkę FAQ.

Klikając na FAQ, zobaczysz poniższy obrazek. Na tej stronie możesz zobaczyć informacje związane z pytaniami i odpowiedziami w wynikach Google w dwóch częściach: diagramie i tabeli.

Pytania i odpowiedzi w wynikach Google z konsolą wyszukiwania FAQ

Schemat strony z często zadawanymi pytaniami w Narzędziach dla webmasterów

W sekcji wykresu możesz zobaczyć liczbę stron FAQ, które zawierają błędy lub wyświetlają się bez problemów. Graficzna część FAQ Google Search Console jest podzielona na następujące kategorie:

Konsola wyszukiwania danych strukturalnych

  • Błąd : W tej sekcji możesz sprawdzić ilość błędów w danych strukturalnych pytań i odpowiedzi w wynikach Google. Będziesz także mógł zobaczyć na wykresie status i liczbę błędów w konkretnym dniu. Jeśli chcesz, aby żądana strona FAQ wyświetlała się w wynikach Google, musisz naprawić te błędy.
  • Obowiązuje z ostrzeżeniem: Ta sekcja odnosi się do stron z często zadawanymi pytaniami, które zwykle wyświetlają się w wynikach Google, ale zawierają błędy wymagające naprawy. Aby naprawić błędy w obu wymienionych sekcjach, należy skorzystać z tabeli znajdującej się na dole strony.
  • Ważny: W tej sekcji zostanie umieszczona liczba utworzonych FAQ, które bez problemu pokażą się w wynikach Google.

Jak pokazano na obrazku poniżej, możesz aktywować opcję Wyświetlenia. Dzięki temu można zobaczyć informacje związane z wpływem ustrukturyzowanych danych pytań i odpowiedzi w wynikach Google na liczbę wyświetleń.

Czym jest wrażenie i czym różni się od CTR?

Analiza strony FAQ konsoli wyszukiwania Google

Ustrukturyzowana analiza danych pytań i odpowiedzi w konsoli wyszukiwania FAQ

W tabelarycznej części sekcji FAQ konsoli wyszukiwania Google możesz zobaczyć szczegóły stron z często zadawanymi pytaniami. W tej sekcji umieszczony jest stan każdej ze stron oraz możliwe błędy. Po naprawieniu któregokolwiek z błędów w tej sekcji konsoli wyszukiwania Google, możesz poinformować o tym Google za pośrednictwem sekcji Walidacja.

Weryfikacja w konsoli wyszukiwania Google

Ważną funkcją istniejącą w sekcji tabelarycznej Google Search Console jest możliwość sortowania danych według umieszczonych filtrów. Klikając na opcję, możesz zastosować jeden z dostępnych filtrów w zależności od potrzeb.

Ustrukturyzowana analiza danych za pomocą konsoli wyszukiwania FAQ

Możesz także dokonać zgłoszenia korzystając z poniższej opcji. Korzystając z tej sekcji konsoli wyszukiwania Google, możesz przeglądać odpowiednie informacje w Arkuszach Google lub pobierać je za pomocą pliku CVS.

Jak zgłosić w konsoli wyszukiwania Google

Schemat tagów — często zadawane pytania Search Console

Pytaniem, które zaprząta umysły wielu webmasterów jest to, jak w wynikach Google umieścić pytania i odpowiedzi pod linkiem do mojej witryny. Ale chodzi o to, że samo pokazanie FAQ w Google nie wystarczy. Po utworzeniu schematu pytań i odpowiedzi w wynikach Google należy najpierw przeanalizować powiązane z nim informacje za pomocą Google Search Console. Jeśli potrafisz prawidłowo wykorzystać informacje zawarte w tym ważnym źródle, będziesz miał szansę wykorzystać tę technikę do zwiększenia współczynnika klikalności i optymalizacji SEO swojej witryny. W tym artykule z bazy wiedzy hostów Fa próbowaliśmy przedstawić Ci, jak analizować informacje na stronie FAQ za pośrednictwem konsoli wyszukiwania Google.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie micromaxPobierz motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo