Wzrost przychodów z płytek, Apple AirTags nadal „nieuczciwa konkurencja” mówi CEO

Wzrost przychodów z płytek, Apple AirTags nadal „nieuczciwa konkurencja” mówi CEO 1

CEO Tile, CJ Prober, mówi, że przychody firmy w pierwszej połowie 2021 r. wzrosły „pomimo nieuczciwej konkurencji” od AppleAirTags — donosi AppleInsider.

Następny Applepremiery AirTags w kwietniu, Prober powiedział, że jego firma z zadowoleniem przyjęłaby konkurencję „o ile jest to uczciwa konkurencja”, czego, jak twierdzi, AirTags nie są.

Dyrektor generalny Tile nawet wspomniał o problemach antymonopolowych Applewykorzystanie swojego ekosystemu i „zarezerwowanych” możliwości platformy, aby zapewnić swoim produktom śledzącym przewagę nad konkurencją.

“Spójrz jak Apple odróżnia AirTags od Tile — to wszystkie możliwości platformy, które zarezerwowali dla siebie” — powiedział Prober. „Bezproblemowa aktywacja [for example] nie jest dostępna dla osób trzecich.”

„Pomimo tego wszystkiego” – kontynuował – „i pomimo… Apple biznes jest dobry — ale oczywiście lepiej jest, gdy konkurujemy uczciwie”.

W maju firma Tile skorzystała z okazji do współpracy z Amazon próbując odeprzeć się AppleAirTags. Jak się okazuje, Tile idzie łeb w łeb z gigantem technologicznym wartym wiele bilionów dolarów. „Sprzedaliśmy ponad 40 milionów płytek” — powiedział Prober. „Przychody wzrosły w pierwszej połowie roku”.

Aktywacje produktów innych firm dały firmie śledzącej impuls, którego potrzebowała po Apple wydał swoje AirTags. Firma Tile poinformowała, że ​​aktywacje produkcji innych firm wzrosły o ponad 200% rok do roku, zauważając, że „biznes jest dobry”, mimo że istnieje „nieuczciwa konkurencja ze strony Apple”.

Apple zaprzecza zarzutom o samookreślanie się lub ograniczanie funkcji platformy, takich jak integracja Find My z własnymi produktami, twierdząc, że udostępnił tego lata interfejsy API stronom trzecim w celu korzystania z chipsetu Ultra Wideband, powiedział Apple rzecznik prasowy.

„Zawsze uznawaliśmy konkurencję za najlepszy sposób na zapewnienie naszym klientom wspaniałych doświadczeń i ciężko pracowaliśmy, aby zbudować platformę w systemie iOS, która umożliwi rozwój programistom zewnętrznym” — powiedział Apple.

Apple wylądował w ostatnim czasie w dość gorącej wodzie z powodu konkurencji i jej praktyk biznesowych. Producent iPhone’a stoi obecnie w obliczu wielu dochodzeń antymonopolowych w UE, wraz z proponowanymi przepisami zagrażającymi jego dominacji w App Store, i został pozwany w USA za zmonopolizowanie App Store na początku tego tygodnia.