Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Xbox One: zaprezentowano konsolę do gier nowej generacji firmy Microsoft

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Xbox One: zaprezentowano konsolę do gier nowej generacji firmy Microsoft

Microsoft właśnie to zrobił zaprezentował Xbox Oneswoją konsolę nowej generacji, przyłączającą się do walki z zapowiedzianym już Play Station 4, o którym nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów. W Redmond pokazano nam całkowicie przeprojektowaną konsolę Xbox, która wygląda jak duży prostokątny gadżet. Kontroler jest nieco podobny do poprzedniej wersji, ale ma dość elegancki wygląd.

Xbox One został pokazany jako poziome pudełko, więc nie mamy pewności, czy będzie „stał” w pozycji pionowej, jak poprzednia wersja. Pudełko Kinect również wydaje się nieco większe. Nowością są polecenia głosowe – wystarczy powiedzieć „Xbox włączony”, a konsola w cudowny sposób włącza się, wyświetlając osobisty ekran główny, który nieco przypomina Windows 8.

I nie używasz konsoli Xbox One wyłącznie za pomocą głosu, ponieważ jest ona również sterowana gestami. Reaguje na Twoją rękę i polecenia głosowe, więc po prostu pomachasz i powiesz: „Xbox, idź do domu”, a on wysłucha Twojego życzenia. Z prezentacji udało nam się wyczuć, jak szybkie i szybkie jest przełączanie, które staje się niemal natychmiastowe.

Jest Skype oczywiście na Xboxa, co umożliwi grupowe rozmowy wideo na telewizorze, wyraźnie rywalizując z funkcją Google Hangouts. Korzystając ze Smart Glass, możesz nawet sterować konsolą Xbox One ze swojego Windows Urządzenie telefoniczne. Teraz przyjrzyjmy się specyfikacje techniczne konsoli Xbox One.

Specyfikacje techniczne Xbox One

Krążyło wiele plotek na temat specyfikacji technicznych Xbox One i nie bez powodu. W końcu prawdopodobnie będziesz używać Xbox One przez następny czas 5 lat lub coś koło tego. Microsoft musiał więc upewnić się, że wnętrzności są wystarczająco mocne, aby nadążać za upływem czasu. A w środku zmieścili naprawdę sporo!

  • 8 GB pamięci RAM
  • 8 Rdzeń procesora
  • Dysk twardy 500 GB
  • Napęd Blu-Ray
  • 5 Miliardy tranzystorów
  • USB 3.0
  • Bezpośrednie Wi-Fi
  • Blu-ray, 802.11n, wejście/wyjście HDMI
  • Kinect w rozdzielczości 1080p, można używać kamery Skype

Oczywiście czujnik Kinect to świetna okazja i jest jednym z powodów, dla których ludzie wybierają Xbox. To naprawdę niesamowite móc grać w gry Kinect. Dlatego też wprowadzono oczywiste ulepszenia – Microsoft twierdzi, że potrafi nawet odczytać bicie serca podczas ćwiczeń. Nie jesteśmy jeszcze pewni, czy była to przenośnia, czy też rozumiane dosłownie. Potrafi także wykryć niewielkie obroty w nadgarstku i ramionach. Nie wiemy jeszcze, czy kąty są lepsze i czy do obszaru gry może dołączyć więcej graczy.

Kinect z pewnością odegra większą rolę niż wcześniej, ponieważ będzie w stanie rozpoznać Ciebie i kontrolera; kiedy go podniesiesz, uruchomi to działania w grach.

Nowy kontroler

Nowy kontroler ma atrakcyjny wygląd, który zachęca Cię do grania tak długo, jak chcesz (miejmy nadzieję, że nie będziesz się sklejał przez kilka dni). Nawet jeśli jest nieco podobny do poprzedniego kontrolera, powiedziano nam, że wprowadzono 40 zmian konstrukcyjnych, które przyniosły nową ergonomię, „dynamiczne wyzwalacze impulsowe”, które umożliwiają sprzężenie zwrotne w wyzwalaczach. Więcej o nowym kontrolerze dla Xbox One przeczytacie w naszym dedykowanym poście.

Porozmawiajmy o grach

Xbox One będzie także wyposażony w tzw dedykowany rejestrator gier co w moim rozumieniu pozwoli ci nagrywać i oglądać później swoje ulubione momenty w grze. Przypomina to trochę PlayStation 4przycisk kontrolera, który pozwala na powtórkę. Co ciekawe, dostępny będzie także edytor Twoich nagrań.

Czekając na dołączenie do gry wieloosobowej, będziesz mógł teraz zagrać w inną! Obecna na wydarzeniu firma Electronic Arts ogłosiła, że ​​zgodnie z oczekiwaniami opracuje cztery gry na konsolę Xbox One: FIFA, Madden NFL, NBA Live i UFC. Gry trafią na Xbox One w ciągu najbliższych 12 miesięcy i EA zapewnia, że ​​będą rewolucyjne. Będziemy tutaj, aby je przetestować, nie ma co do tego wątpliwości! Gry będą obsługiwane przez EA Sports Ignite, nowy silnik gier EA.

Forza Motorsport 5 będzie jedną z pierwszych gier na konsolę Xbox One. Demo na scenie wyglądało całkiem imponująco. Pojawiła się także wersja demonstracyjna Quantum Break od Remedy. Microsoft Studios wyda 15 ekskluzywnych gier, 8 z nich to zupełnie nowe franczyzy. I tak, Call of Duty również tu będzie, wraz z kontynuacją Ghosts.

Zgodnie z oczekiwaniami, cena nie została ujawniona, a poinformowano nas, że premiera nastąpi jeszcze w tym roku. Kto wie, może czekają, aż Sony jako pierwsze ogłosi cenę, ale jest to mało prawdopodobne. Jest szansa, że ​​obie firmy przekażą więcej szczegółów na nadchodzącej konferencji E3.