Xerox nie przestaje próbować łączyć się z HP

Od końca tego miesiąca, gigant produkcyjny drukarek i kserokopiarek, Xerox, wydaje się mieć tylko jeden cel, jakim jest przejęcie HP. Od kilku dni menedżerowie obu firm spotykają się i wymieniają listy dotyczące tej kwestii.

Wydaje się jednak, że wydarzenia nie przebiegają zgodnie z oczekiwaniami Xerox. Wielokrotnie HP odrzucał propozycje firmy z różnych powodów.

Przy niektórych okazjach mieli wątpliwości, czy Xerox może zarabiać na swoich ofertach. Z drugiej strony powiedzieli, że oferty firmy są niejednoznaczne i warunkowe, więc nie chcą zawrzeć umowy.

33 miliony dolarów to za mało

Xerox nie przestaje próbować łączyć się z HP 1

Pomimo licznych odrzuceń firma Xerox nie przestała próbować połączyć się z gigantem rynku technologii, jakim jest HP. W swojej ostatniej ofercie firma zastrzegła, że ​​zapłaci 33 mln dolarów na zakup HP.

Jednak wczoraj ponownie został odrzucony, przy założeniu, że kwota ta była dewaluacją firmy. Jednak Xerox skomentował, że ta wymówka nie ma sensu.

Zgodnie z kontami partnerów HP każde działanie firmy musi wynosić około 14 USD. Dzięki zakupowi 33 milionów każdy z nich zwiększyłby swoją indywidualną wartość do 22 USD, co wyraźnie poprawiłoby wycenę spółki.

Niezależnie od tego, czy kadra kierownicza HP wzięła to konto, prawda jest taka, że ​​ostateczna odpowiedź brzmi: nie. Ale Xerox nie planuje pozwolić mu go zatrzymać.

Xerox zmęczył się odrzuceniami

Wraz z najnowszą ofertą 33 milionów dla HP, Xerox wysłał także ultimatum. Według niego, jeśli nie otrzymają odpowiedzi twierdzącej na ten poniedziałek i osiągną przyjacielskie porozumienie, zaczną podejmować bardziej drastyczne środki.

W związku z ciągłą odmową, dziś Xerox musi pracować, aby spełnić to, co obiecano. W tym celu przedstawili ofertę zakupu za 33 miliony dolarów akcjonariuszom spółki, którzy w rzeczywistości mają decydujący głos w tej sprawie.

Akcjonariusze będą mieli ostatnie słowo

Xerox nie przestaje próbować łączyć się z HP 2

Oferta została dziś przedstawiona. Jak już powiedzieliśmy, przyjęcie go zwiększyłoby wartość jego akcji i mogłoby stać się korzyścią dla akcjonariuszy.

Dlatego bardzo prawdopodobne jest, że – wbrew woli zarządu spółki – wkrótce nastąpi połączenie Xerox i HP. Jednak nic jeszcze nie jest napisane i trzeba znać determinację, którą podejmą akcjonariusze spółki. Xerox już wypuścił swojego asa, teraz musimy znać karty, które HP mógł zapisać.