Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Xiaomi odbiera numery, Apple awansował na szóste miejsce w czwartym kwartale 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Xiaomi odbiera numery, Apple awansował na szóste miejsce w czwartym kwartale 2020 r

Kontrapunkt wypuścił swój raport na indyjskim rynku smartfonów w ostatnim kwartale 2020 roku, a także w całym roku. I jak zawsze w raporcie agencji nie zabrakło niespodzianek, od bitwy o pozycję numer jeden pomiędzy Xiaomi i Samsungiem po dramatyczny wzrost popularności Apple na rynku indyjskim. Oto najważniejsze informacje z raportu:

Xiaomi odzyskuje płaszcz numer jeden od Samsunga

Wzrost o 13 procent rok do roku sprawił, że Xiaomi odzyskało od Samsunga pozycję numer jeden na indyjskim rynku smartfonów. Xiaomi miało w tym kwartale 26-procentowy udział w rynku, co w raporcie przypisuje się dobrym wynikom Redmi 9 i Redmi Note 9 seria. Ale mimo że Samsung spadł na drugie miejsce, Samsung nadal miał przyzwoity kwartał i faktycznie odnotował 30-procentowy wzrost rok do roku, dzięki lepszej obecności w Internecie, a także wysokiej wydajności swoich urządzeń średniej klasy z serii M i A. seria. Koreańska marka miała w tym kwartale 20-proc. udział w rynku indyjskim.

Zgadnij, kto jest pod numerem 6? Apple!

Telefon, którego cena wywołała żarty, faktycznie pomógł swojej marce zająć szóste miejsce na rynku indyjskim. Jazda na iPhonie 12 oraz oferty specjalne na iPhonie SE 2020 i iPhonie 11, a także ekspansja online, Apple wysłane więcej niż 1.5 miliona sztuk w kwartale po raz pierwszy w Indiach. Dzięki temu firma znalazła się na szóstym miejscu na rynku. To osiągnięcie jest ogromne, jeśli weźmie się pod uwagę, że plasowało się wyżej niż OnePlus, Nokia, Lenovo/Motorola, odradzający się Micromax i Lava. Marka odnotowała 171-procentowy wzrost w IV kwartale 2020 r. i 93-procentowy wzrost w 2020 r.

Vivoto szef offline

Vivo odnotowała pogorszenie sytuacji w ostatnim kwartale 2020 r., a wzrost gospodarczy spadł o 13% rok do roku. Pozostał jednak czołowym graczem offline na rynku i być może dlatego pandemia bardziej go dotknęła. W IV kwartale 2020 roku marka miała 15-proc. udział w rynku.

Realme idzie dalej

Realme zajęło czwarte miejsce na rynku indyjskim w IV kwartale 2020 roku z udziałem w rynku na poziomie 11 proc. Jak wynika z raportu, do wzrostu przyczyniły się serie Narzo i C. Marka miała dobry rok 2020, odnotowując wzrost o 22 procent i po raz pierwszy przekraczając 20 milionów sztuk.

Oppo stabilnie, a Micromax wrócił do życia

Oppo w 2020 roku odnotowało wzrost o 11 proc., ale w IV kwartale 2020 roku pozostało bez zmian. Modele A12 i A53 marki radziły sobie dobrze, dając marce piąte miejsce na rynku indyjskim z 10-procentowym udziałem, tuż poniżej Realme. Z kolei Micromax, który powrócił na rynek indyjski, zanotował najwyższy udział w rynku od sześciu kwartałów.

OnePlus jeździ na silnym północnym wietrze

Być może zostało to przekroczone Appleale OnePlus i tak miał bardzo dobry czwarty kwartał 2020 r. Dzięki sprzedaży tańszego Norda i OnePlus 8T marka odnotowała w czwartym kwartale 2020 r. oszałamiający 200-procentowy wzrost rok do roku. Sprzedała ponad 3 milionów telefonów rocznie po raz pierwszy w 2020 r.

Poco ma oszałamiającą ćwiartkę

Dane dotyczące sprzedaży są nadal uwzględniane w wynikach Xiaomi, ale ostatni kwartał 2020 r. Poco zanotował znakomity ostatni kwartał 2020 r. Modele M2, M2 Pro i C3 osiągnęły wyjątkowy sukces, umożliwiając marce rozpoczęcie dostaw 5 mln w IV kwartale 2020 r. Biorąc to pod uwagę Apple była szósta na rynku z dostawami przekraczającymi 1.5 milionów, masz pojęcie, jak dobrze radziła sobie marka. Ale czy Xiaomi nadal byłoby numerem jeden bez swoich numerów? Raport nam tego nie mówi.

Nie ma 5G, ale telefony 5G są dostarczane w milionach… i mogą wzrosnąć w 2021 r.!

W Indiach nie ma żadnych oznak jakiejkolwiek oferty 5G i nawet samo widmo nie zostało jeszcze sprzedane na aukcji, ale szum wokół 5G spowodował, że w 2020 r. dostarczono ponad cztery miliony telefonów 5G. Z raportu wynika, że ​​liczba ta może wzrosnąć nawet do 38 milionów w 2021 roku!