Xiaomi Redmi: pojawiają się pierwsze obrazy i specyfikacje

Na razie jest to znane tylko pod nazwą kodową H3Y, ale jeśli informacje pochodzące od znanego użytkownika Twittera @Evleaks powinny okazać się poprawne – i zwykle są – wkrótce nowy smartfon Xiaomi Redmi może zadebiutować na rynku.

Projekt nie był do tej pory znany, ponieważ nie ma go również w dobrze znanej ostatnio mapie drogowej, ale oczywiste jest, że plany rynkowe dotyczące przyszłości firmy są zawsze w toku i mogą ulec zmianie w dowolnym momencie, również dlatego, że: o ile nam wiadomo, mapa drogowa została niedawno ujawniona, ale może być również starsza i dlatego w międzyczasie zostały wyretuszowane, w skanu czasowym, w składzie poszczególnych modeli, a nawet w charakterystyce technicznej każdego z nich.

Xiaomi Redmi 2

W każdym razie @Evleaks jak zawsze nie oszczędza na szczegółach, a oprócz opublikowania pierwszych dwóch zdjęć smartfona, wskazał również pewne ogólne cechy techniczne.

Xiaomi Redmi H3Y wydaje się przede wszystkim mieć bardziej tradycyjny i mniej dbający o wygląd niż starsi bracia z serii Mi, z bocznymi ramkami wokół wyświetlacza, choć nie jest jasne, czy skorupa jest wykonana w całości z metalu, czy raczej z poliwęglanu z metalową wkładką tylko wokół obwodu.

Smartfon powinien mieć wówczas ekran Full HD o przekątnej, który nie jest jeszcze znany, MediaTek MT6795 SoC z ośmiordzeniowym procesorem 64-bit, 2 GB pamięci RAM, tylny aparat 13 Mpixel z czujnikiem Samsung S5K3M2 ISOCell, przednia kamera internetowa 5 Mpixel z czujnikiem OmniVision OV5670, obsługa dwóch kart SIM i system operacyjny Android Lollipop 5.0 lub 5.1, z zastrzeżonym interfejsem MIUI 6.0.