Xiaomi rzuca wyzwanie Amazon Kindle: oto eBook Mi Reader

Xiaomi eBook Mi Reader jest oficjalny. Dzięki temu nowemu urządzeniu chiński producent wkracza w świat czytania cyfrowego, bezpośrednio rzucając wyzwanie Amazon Kindle. Czytnik eBooków jest sprzedawany pod marką Mijia, podobnie jak wiele inteligentnych urządzeń i akcesoriów Xiaomi. Sprawdźmy parametry techniczne.

Mi Reader przedstawia wyświetlacz o rozdzielczości HD (212 ppi) z technologią e-Ink. Pod panelem znajduje się podświetlenie LED z 24 ustawieniami jasności. Xiaomi mówi, że wyświetlacz jest równomiernie oświetlony do 90%, aby zapewnić większy komfort nawet podczas nocnego czytania. Waga wynosi 178 gramów.

Xiaomi rzuca wyzwanie Amazon Kindle: oto eBook Mi Reader 1

Platforma sprzętowa składa się z czterordzeniowego procesora (Allwinner B300) w połączeniu z 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej który może pomieścić dużą liczbę e-książek. Istnieje kilka obsługiwanych formatów, w tym PDF, TXT, EPUB i wiele innych. Istnieje również obsługa dokumentów Office dzięki partnerstwu z WPS Office. Możliwe jest również importowanie plików PDF ze smartfona Xiaomi do Mi Reader, a także oferowanie możliwości dostosowania rozmiaru i kontrastu czcionki.

Pod obudową akumulator o pojemności 1800 mAh ładowany przez port typu C, przewaga nad Amazon Kindle z micro-USB. Firma deklaruje kilka tygodni autonomii na jednym ładowaniu. Mi Reader będzie dostępny w crowdfundingu od 27 listopada w Chinach do 579 juanów (około 74 euro). Kto wie, czy wcześniej czy później Xiaomi zdecyduje się sprzedawać tego typu urządzenia poza granicami kraju.