Xiaomi sprzedałoby więcej niż smartphones żeApple w tym trymestrze

Xiaomi sprzedałoby więcej niż smartphones żeApple w tym trymestrze 1

41,6 miliony : to liczba iPhone’ów, które znalazłyby nabywcę w ostatnim kwartale 2020 r., wynika z nowego szczegółowego raportu dostarczonego przez firmę IDC. Znany ze swoich dość dokładnych prognoz, ten gracz na rynku technologicznym nie jest nieznany, ponieważ widzieliśmy już, jak dzieli się swoimi hipotezami na temat obiektów połączonych.

Taki wynik, bo Apple, podpisze 11,8% udziału w rynku, mniej więcej o połowę mniej niż jej historyczny rywal z Korei Południowej. Wynik niższy niż w zeszłym roku, co wydaje się potwierdzać dane udostępnione kilka dni wcześniej przez dyrektora finansowego marki Apple.

IDC

© IDC

Azja, źródło wszystkich naszych telefonów komórkowych

Choć nie dziwi fakt, że statystyki kierują się na Wschód – większość producentów ma tam swoją siedzibę – pamiętajmy też, że podwykonawcy mają tam swoje siedziby w wielu krajach. Tak więc, od Pegatrona do Foxconna przez Wistron lub TSMC, liczbaApple montować części iPhone’a lub projektować je w swoich fabrykach.

Inwestorzy coraz częściej sięgają po te akcje, po niższych kosztach i których wzrost nadal rośnie pomimo kryzysu COVID-19. Komputery w zestawie.