Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Yapay Zeka Hakkında Gerçekler (Al)

Yapay Zeka (AI) ile ilgili kavramlar genellikle yanlış anlaşılır ve teknoloji yanlış anlaşılır. Bu gerçekler yapay zekanın hayatımızdaki rolünü göstermektedir. Ne zaman konuşulacağı ve gelecekte nereye ulaşacağı.

yapay-zeka

Inhaltsverzeichnis

Internet güzel bir yer. Google’a gidebilir ve istediğimiz veya aradığımız her şeyi arayabiliriz (ve anında satın alabiliriz), ne istersek. Bu, gerçek bir kaynaktan gelmemiş obilecek bilgilerle karşılaşma olasılığı ile.

Yani yapay zekadan (AI) bahsediyoruz. Yapay zeka, insanlar gibi düşünmek, çalışmak ve sorunları çözmek için bilgisayarlar ve mobil cihazlar gibi makinelere programlanmış insan zekasını kullanır.

Bilmeniz gereken önemli Yapay Zeka (AI) gerçekleri:

  • Yapay zeka verimsizlikleri çözerek zamandan ve paradan tasarruf sağlar
  • AI, önyargısız programlanırsa etik olabilir
  • Yapay zeka insanların yerini almaz
  • Yapay zeka, işlerin yapılma şeklini gelecek için hazırlıyor
  • Yapay zeka (AI), verimsizlikleri çözerek zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar

Kolaylık zamandan tasarruf sağlar. Bu yüzden hepimiz hayatımızda teknolojiye sahip olmayı seviyoruz. Erteleme nedeniyle ertesi gün teslim edilmek üzere bir hediye sipariş etmek veya evdeki ışıkları kapatmak için bir uygulama kullanmak olsun, kaçırmış olabiliriz. Gününüzü onsuz hayal edebiliyor musunuz?

Benzer şekilde, iş söz konusu olduğunda, AI, zamanınız olmayan veya yapmak istemediğiniz görevlerle ilgilenmek için oradadır. Bu nedenle yapay zeka, verimsizlikleri verimliliğe dönüştürmek, çalışanların zamanından tasarruf etmek veya yatırım getirisini artırmak isteyen işletmeler için çok faydalıdır. Yapay zeka kulağa çok iyi gelebilir ama öyle değil. Rozmiar AI daha önemli şeyler yapmanız için zaman verir:

Sıkıcı ve sıkıcı işler yapmak
Daha hızlı yanıt süresi sağlama
Hedeflere ulaşma yeteneğini artırmak
Gerçek zamanlı olarak kişiselleştirme imkanı

Bu yazıda, işimizde (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) her gün yapmaktan hoşlanmadığımız birçok tekrarlayan görevden bahsedelim. Bu görevler çok fazla zamanımızı alıyor ve bir şeyler yapmanın „daha iyi bir yolu” olmasını diliyoruz. Çalışma saatlerinde karşılaştığımız verimsizlikleri yapay zeka nasıl çözecek? Örneğin işe alım uzmanları hakkında konuşalım. İşverenler en iyi yetenekleri aramaya başladı.

AI, önyargısız programlanırsa etik olabilir

Bu hassas ve karmaşık bir konudur. Gerçek şu ki, AI doğası gereği önyargılı değildir. AI önyargılıysa, bunun nedeni insan hatasıdır. Nedenmiş?

Kendimizi yansıtmak için yapay zekayı yaratan biz olduğumuz gibi, makine öğrenimi de yaratıcıların önyargısını ortadan kaldırabilir. Ayrıca, AI yalnızca onu beslediğiniz veriler kadar doğrudur. Kötü veriler cinsiyete, yaşa veya ırka göre önyargılı olabilir. Bu kötü veriler, Amazon ve Facebook gibi şirketlere karşı bazı dikkate değer ayrımcılık vakalarına yol açtı.

Yapay zeka (AI) insanların yerini almaz ve insan dokunuşunu ortadan kaldırmaz

Yapay zeka ile ilgili en büyük efsane, insanları eski haline getireceğidir. Ve yukarıda belirtildiği gibi, birçok insan bunun böyle olduğuna inanıyor. Ancak yapay zeka ve insanlar arasındaki gerçek ilişki tamamen farklı bir tablo ortaya koyuyor. Bu yeni teknolojinin etkileri hala ortaya çıkıyor, ancak AI’nın insanların sonu olmadığını gösteren güvenilir verilerimiz var.

Değişim, özellikle iş söz konusu olduğunda korkutucu bir şeydir. Gereksiz hissetmek, hepimizin günlük olarak karşılaştığı bir başka duygudur. Ancak AI, işlerimizi yok etmek için değil, işimizi daha iyi yapmamızayardımcı olmak için burada. Yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla tüm işler değişirken, aslında çok az iş ortadan kalkıyor. Gerçekten değişen şey, nasıl çalıştığımız ve işimizi nasıl yaptığımızdır. Eğitim, sağlık ve hükümette AI, yok ettiğinden daha fazla iş yarattı.

Bu yeni işler yapay zeka (AI) desteği şeklinde oluşturulacak. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, bilgisayar ve bilgi araştırma alanının 2016 ile 2026 arasında yaklaşık yüzde 19 oranında büyümesini, yapay zeka teknolojisi geliştirebilen insanlara talep nedeniyle diğer meslekler için beklenen büyümeden çok daha hızlı olmasını bekliyor. Ama aynı zamanda, artık yumuşak beceriler için artan bir talep var.

Yapay zeka, zor becerilerde ustalıktır, ancak yapay zeka, ince becerilerimizi kopyalayamaz. İnsanlar muhtemelen her zaman iletişim, ekipa oluşturma, işbirliği, eleştirel düşünme ve güç oluşturma konularında üstün olacaklardır. Kreatif direktörler, İK yöneticileri, UX/UI uzmanları ve satış yöneticileri gibi işler yapay zeka ile değiştirilemez.

Yapay zeka, işyerini geleceğe hazırlıyor

Yeni bir na yılın başındayız. Gelecek parlak ve yapay zekanın (AI) yarının işyerini yaratmada önemli bir rolü var. AI’nın benimsenmesi beklediğinizden daha hızlı gerçekleşiyor. 2030 yılına kadar şirketlerin yaklaşık %70’i en az bir tür yapay zeka teknolojisini benimsemiş olacak.

Nasıl çalıştığımız, iş aramaya başladığımız andan itibaren, için nasıl eğitim aldığımız ve işte becerilerimizi nasıl geliştirdiğimize kadar, AI size yol boyunca olur. Bir sohbet robotu, avantajlardan e-postamıza giriş yapmaya kadar yeni rolümüzle ilgili tüm sorularımızı yanıtlayacaktır. Ayrıca bize kariyer yolumuz hakkında tavsiyelerde bulunur ve bize bir fırsat verir.

İşlerimizle ilgili duygularımızı keşfetme fırsatı sunar. Ofise toplu taşıma araçlarını kullanabilir miyim? Bunların tümü ve daha fazlasının tamamen dijital olması ve yapay zeka tarafından yanıtlanması muhtemeldir.

Yapay zeka ayrıca bir şirketin insan kaynaklarını, üretimini veya lojistiğini de destekler. Bu, süreçlerini daha verimli hale getirmelerineyardımcı olur ve çalışanlara daha uygulamalı bir yaklaşım için zaman tanır. Yöneticiler tüm bilgilerini bir gösterge panosunda hazırlayabildiğinde, yapay zeka verilerini kullanarak zaman ve insan yönetimi de yukarıdan aşağıya kolaylaşacaktır.

Ayrıca, bu AI tabanlı kültürü kabul etmek için kültür değişmelidir. Gerçek zamanlı verilerin önemi göz önüne alındığında, kuruluş genelindeki kararlarımız en iyi veri madenciliği faaliyetlerini destekler. Analitik söz konusu olduğunda, farklı düşünmemiz gerekiyor. Bu problem çözme, veri biliminde ve müşteri içgörülerinde yeni ve ortaya çıkan rollere yol açar. Bu da bir işletmenin tüm alanlarında karar vermedeyardımcı olur.

Pobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie karbonnPobierz motywy WordPressdarmowy kurs on-line