Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Yapay zekanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Yapay zeka (Al), yapay zeka sistemlerinde insan muhakemesini simüle etmeye çalışan gelişen teknolojilerden biridir.John McCarthy 1950’de yapay zeka terimini icat etti.

Temel olarak, öğrenmenin herhangi bir yönü veya zekanın diğer herhangi bir özelliği doğru bir şekilde tanımlanabilir. Onu simüle etmek için bir makine yapabilir. Makinelerin dili nasıl kullanabileceklerini, soyutlamalar ve kavramlar oluşturabileceklerini, şu i insanlar için olan sorunları nasıl çözebileceklerini ve kendilerini nasıl geliştirebileceklerini bulmak için çaba sarf edilecek.

AI aynı zamanda bir bilgisayar programının öğrenme ve düşünme yeteneğidir. Normalde bir insanın zekasına dayandığını düşündüğümüz bir programı içeriyorsa, jej şey yapay zeka olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, bu yazıda yapay zekanın çeşitli avantaj ve dezavantajlarını tartışıyoruz.

yapay-zeka

Yapay zekanın avantajları
Yapay zekanın dezavantajları

Bu nedenle, AI uygulamalarının faydaları çok büyüktür ve herhangi bir profesyonel sektörde devrim yaratabilir. Bazılarını görelim.

Yapay zekanın avantajları Al

 • İnsan hatasını azaltın
 • İnsan yerine ryzykuj alır
 • Günlük görevlerle ilgiliyardım
 • Dijital Yardım
 • Daha hızlı kararlar
 • jeni buluşlar
 • İnsan hatasını azaltın

„İnsan hatası” terimi, insanların zaman zaman hata yapması nedeniyle ortaya çıktı. Ancak bilgisayarlar doğru programlanırsa bu hataları yapmazlar. Yapay zeka ile kararlar, belirli bir algoritma seti kullanılarak önceden toplanmış bilgilerden alınır. Bu nedenle hatalar azalır ve doğruluk elde etme olasılığı da azalır. Daha yüksek bir doğruluk derecesi ile mümkündür.

Örnek: Yapay zeka kullanan hava tahmininde, çoğu insan hatası azaltıldı.

İnsan yerine ryzykuj alır

Ayrıca bu, AI AI’nın en büyük avantajlarından biridir. Bizim için tehlikeli şeyler yapabilen bir yapay zeka robotu geliştirerek birçok tehlikeli insan sınırlamasının üstesinden gelebiliriz. Mars’a gitsin, bombayı etkisiz hale getirsin, okyanusların en derin yerlerini keşfetsin, kömür ve benzyna çıkarsın, her türlü doğal veya insan kaynaklı afetlerde etkin bir şekildelan kulılabilir.

Günlük görevlerle ilgiliyardım

Günlük çalışmalarımızda, teşekkür mektupları göndermek, bazı belgeleri hatalar için doğrulamak ve daha fazlası gibi birçok tekrarlayan görevi yapacağız. Yapay zekayı kullanarak bu sıradan görevleri otomatikleştirebiliriz ve hatta insanlar için „sıkıcı” görevleri ortadan kaldırabilir ve onları daha yaratıcı hale getirebiliriz.

Örnek: Bankalarda, banka sahibi için tekrarlayan bir görev olan kredi almak için çoğu zaman çok sayıda belge görüyoruz. Sahip, yapay zeka bilişsel otomasyonunu kullanarak hem müşterilere hem de mal sahibine fayda sağlayan belge onay sürecini hızlandırabilir.

Dijital Yardım

Bazı ileri düzeyde gelişmiş kuruluşlar, kullanıcılarla etkileşim kurmak için dijital asistanları kullanır ve bu da insan kaynakları ihtiyacını azaltır. Bu dijital asistan, kullanıcı ihtiyaçlarını sağlamak için birçok strony internetoweinde de kullanılmaktadır. Onlarla ne aradığımızı tartışabiliriz. Bazı sohbet robotları, bir botla mı yoksa bir insanla mı sohbet ettiğimizi ayırt etmek zor olacak şekilde tasarlanmıştır.

Örnek: Kuruluşların müşterilerin şüphelerini ve sorularını netleştirmesi gereken bir müşteri destek ekibine sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Kuruluşlar, yapay zekayı kullanarak müşterilere tum soorgularındayardımcı orabilecek bir Voicebot veya Chatbot kurabilir. Bunları daha önce witryna internetowalerinde ve mobil uygulamalarında kullanmış birçok kuruluşu görebiliriz.

Daha hızlı kararlar

Yapay zekayı diğer teknolojilerle birlikte kullanarak makineler insanlardan daha hızlı karar verip aksiyon alabiliyor, karar verirken insanlar birçok faktörü duygusal ve pratik olarak analiz ediyor ancak AI ile donatılmış cihaz planlı bir şekilde ç alışıyor ve daha hızlı sonuç veriyor.

Örnek: Hepimiz Windows’ta bir satranç oyunu oynadık. AI bu oyunun arkasında olduğu için procesor‘yu zor modda yenmek neredeyse imkansız. Arkasında kullanılan algoritmalar sayesinde mümkün olan en iyi adımı çok kısa sürede atar.

jeni buluşlar

Yapay zeka, insanların en karmaşık sorunları çözmesineyardımcı olan jej alanda birçok buluşa güç verir.

Örnek: Son zamanlarda yapay zekaya dayalı ileri teknolojileri kullanan doktorlar, kadınlarda meme kanserini erken evrelerde tahmin edebiliyorlar.

Yapay zekanın dezavantajları Al

 • Yüksek yaratım maliyetleri
 • İnsanları tembelleştirmek
 • isizlik
 • duygu jok
 • Yüksek yaratım maliyetleri

AI her gün güncellendiğinden, en son gereksinimleri karşılamak için donanım ve yazılımın zaman içinde güncellenmesi gerekir. Makineler, çok para gerektiren bakım gerektirir. Çok karmaşık makineler oldukları için bunları oluşturmak çok paraya mal olur.

İnsanları tembelleştirmek

Bu nedenle yapay zeka, çoğu görevi otomatikleştirerek insanları tembelleştirir. İnsanlar, gelecek nesiller için sorunlara neden obilecek bu icatlara bağımlı hale geliyor.

isizlik

Yapay zeka, tekrarlayan görevlerin ve diğer görevlerin çoğunu robotlarla değiştirdikçe, insan müdahalesi daha az olur ve bu da istihdam standartlarında büyük bir sorun yaratır. Her kuruluş, aynı görevleri daha verimli bir şekilde yerine getirebilecek yapay zeka robotlarıyla en az kalifiye insanları değiştirmeye çalışıyor.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie intexPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania