YouTube Alternatywy – 15 najlepszych witryn do udostępniania wideo, takich jak YouTube

Celem tego artykułu jest upewnienie się, że najlepiej YouTube alternatywy są szczegółowo omawiane z wyróżnionymi funkcjami.

YouTube Alternatywy - 15 najlepszych witryn do udostępniania wideo, takich jak YouTube 1

Kiedy przychodzi na myśl przeglądanie i tworzenie treści online, YouTube to imię, które twoje ciało mimowolnie zarejestrowało. Niestety, ponieważ wytyczne zostały zrewidowane bez żadnych zawiadomień wraz z innymi skargami, miliony internautów domagają się czegoś innego; coś, co zapewni im stos treści, które będą mogli oglądać w spokoju. Szukasz najlepszych odtwarzaczy multimedialnych do uruchamiania filmów offline? Najlepsze odtwarzacze wideo dla Windows.

Najlepsze witryny do przesyłania strumieniowego wideo jako alternatywy dla YouTube

Mamy 10 najlepszych witryn takich jak YouTube w kolejce do przetestowania, więc nie marnujmy więcej czasu niż to konieczne i opisz wszystkie te opcje dla Ciebie.

1. Dailymotion – Popularna witryna do udostępniania wideo, taka jak YouTube

Jeżeli nie jest YouTube, to zdecydowanie Dailymotion. Nasz pierwszy YouTube Zamiennik to druga najlepsza opcja, którą masz na wyciągnięcie ręki, aby codziennie oglądać treści. Ponieważ ma prawie taki sam układ i zapewnia te same kategorie filmów, co rywal do przesyłania strumieniowego wideo i przesyłania, użytkownicy przyzwyczają się do korzystania z Dailymotion natychmiast.

Niestety przesyłanie w jakości HD jest ograniczone do profesjonalnych użytkowników, a limit wideo wynosi 4 GB, co oznacza, że ​​przesyłanie wideo trwające około 60 minut będzie dopuszczalne. Może to być naprawdę złe dla tych, którzy chcą przesyłać kompleksowe filmy w celach edukacyjnych, a przy tych ograniczeniach mogą wrócić do YouTube.

Jeśli możesz poradzić sobie z kilkoma problemami tu i tam, Dailymotion może bardziej niż stać się alternatywą dla streamingu.


Plusy

 • Ma mniej surowe zasady niż YouTube przy usuwaniu filmów, ale może to być również szkodliwe, a przesyłający mogą dowolnie przesyłać dowolne treści
 • Ma ten sam układ, więc od razu się przyzwyczaisz
 • Filmy profesjonalnej jakości do Twojej dyspozycji
 • Te same listy kategorii wideo, aby ułatwić nawigację.

Cons

 • Przesyłanie w wysokiej rozdzielczości będzie dostępne tylko dla profesjonalnych użytkowników
 • Nie jest popularny w USA, mimo że ma dość duży zasięg w Europie
 • Limit rozdzielczości wideo jest ograniczony do 1080p

2. Vimeo – Najlepsza alternatywa przesyłania strumieniowego wideo

Vimeo może nie konkurować bezpośrednio z YouTube, ale z pewnością jest to jedna z alternatywnych opcji przesyłania strumieniowego wideo. Platforma zachęca klasowych filmowców do pochwalenia się swoją pracą, a najlepsze jest to, że podczas oglądania filmu w tle jest mniej elementów rozpraszających uwagę, które odwracają uwagę od soczystych fragmentów klipu.

Krótko mówiąc, oznacza to, że nie będziesz koncentrować się na niczym innym, jak na filmie, ponieważ jednoczesne skupienie się na rozpraszających elementach może oznaczać, że skończysz marnowaniem cennego czasu i może nie dokończyć całego filmu.

Korzystanie z Vimeo ma jednak pewne wady, zwłaszcza jeśli jesteś twórcą treści, ponieważ tygodniowy limit przesyłania wynosi 500 MB. Niemniej jednak można to uaktualnić do 5 GB, ale spójrzmy prawdzie w oczy, 5 GB to szczerze mówiąc, że ilość treści jest przesyłana do YouTube codziennie.


Plusy

 • Skoncentruj się bardziej na filmie przesyłanym przez użytkownika i zapewnia mniej rozpraszających elementów w tle.
 • Miejsce, w którym twórcy treści kreatywnych mogą zaprezentować swoją pracę innym osobom
 • Zachęca filmowców wysokiej jakości do dostarczania swojej magii
 • Strona główna Vimeo to rozkosz dla oczu

Cons

 • Witryna ma limit 500 MB tygodniowo tylko podczas przesyłania filmów i to dla każdego użytkownika
 • Limit wideo można uaktualnić, ale jest on ograniczony do 5 GB i będzie wymagał opłaty miesięcznej

W przypadku, gdy chcesz zapisać zawartość YouTube alternatywne strony, oto bezpłatne, ale potężne rozwiązanie: WinX YouTube Downloader. Pobierz transmisję na żywo, film, listę odtwarzania, ścieżkę dźwiękową i napisy z ponad 600 stron UGC, w tym YouTube. Co najlepsze, możesz nagrywać filmy w formacie MP4 / FLV / WebM (lub muzykę w formacie MP3) w jakości do 4K i cieszyć się odtwarzaniem bez reklam na lokalnym dysku lub telefonie komórkowym.

3. Metacafe

Metacafe ma 90-sekundowy limit swoich filmów, dzięki czemu jest bardziej atrakcyjny dla społeczności YouTube zastępuje prawdziwą przyjemność streamera treści, co czyni go jedną z najlepszych stron takich jak YouTube. Może nie być bliski konkurentom w zdobywaniu całkowitej liczby wyświetleń, ale jeśli szukasz wrażenia „bez sensu”, jeśli chodzi o skrócone klipy, nie ma powodu, dla którego nie powinieneś wybierać Metacafe.


Plusy

 • Świetna platforma do dodawania treści opartych na społeczności
 • Przyciąga około 40 milionów unikalnych widzów, co nie jest takie złe, biorąc pod uwagę, że przesyłane są śmieci

Cons

 • 90-sekundowe filmy oznaczają, że widzowie nie otrzymają kompleksowych i szczegółowych filmów
 • Niewielka oglądalność w porównaniu do YouTube

4. Vevo

Jeśli lubisz teledyski, lepiej dodaj zakładkę Vevo jako swoją stronę internetową „idź do”, ponieważ to YouTube alternatywa dostarczy Ci szybko, twardo i szybko. Dzięki niekończącym się zapasom teledysków dosłownie na wyciągnięcie ręki, zawsze możesz się tu udać, gdy chcesz zrobić absolutnie nic innego, jak zanurzyć się w tekstach, wokalu i dźwięku.

Zawsze mówią, że muzyka ma działanie terapeutyczne, a Vevo stanie się twoim głównym ośrodkiem zdrowia, kiedy czujesz się przygnębiony. Niestety nie przedstawia zróżnicowanych treści takich jak YouTube więc możesz być rozczarowany tym, co znajdziesz, gdy przeglądasz go po raz pierwszy.


Plusy

 • Skarb dla tych, którzy chcą cieszyć się niekończącym się repozytorium teledysków
 • Treści w wysokiej rozdzielczości zawsze będą gwarantowane
 • Interfejs witryny „Prosty w użyciu” pozwoli Ci szybko podłączyć się do platformy streamingowej

Cons

 • Nie może być tak różnorodny jak YouTube pod względem treści dzięki ograniczeniu typu przesyłanego treści
 • Nie możesz przesyłać własnych teledysków, dlatego może stać się popularną alternatywą dla niektórych osób

5. Twitch

Twitch Zaczęło się od koncepcji, ale szybko stało się ulubionym dla widzów i osób przesyłających treści, których motto to oglądanie filmów z gier i nic więcej. Dla milionów internautów, Twitch jest idealny do oglądania filmów „na żywo”, ale jego popularność jest bardzo niewielka w przeciwieństwie do YouTube.

Pod względem wypłaty Twitch może nie być odpowiednią alternatywą, ale jeśli absolutnie uwielbiasz filmy z gier, to na tej platformie powinieneś utknąć od razu.


Plusy

 • Bardzo imponujące w przyciąganiu graczy i osób przesyłających treści na stronę
 • Treści gry dostępne w ogromnych ilościach
 • Idealne do oglądania filmów na żywo

Cons

 • Wypłata jest znacznie mniejsza w porównaniu do YouTube
 • Nie można przewijać filmów do tyłu
 • Wydajność przesyłania strumieniowego może być nieco wolniejsza w porównaniu do innych stron internetowych

6. Archiwum internetowe

Nazwa może brzmieć jak platforma pamięci, ponieważ właśnie taka jest; Archiwum internetowe jest częścią WayBack Machine i zawiera wiele treści z przeszłości, gdy przesyłających i przeglądających treści było bardzo mało. Jeśli chcesz określić swoje wymagania związane z oglądaniem szerokiej gamy filmów dokumentalnych, seriali telewizyjnych, filmów i nie tylko, zdecydowanie zalecamy religijne śledzenie Archiwum internetowego.


Plusy

 • Ogromna biblioteka filmów – od filmów dokumentalnych po seriale telewizyjne, filmy i inne, które są trudne do zdobycia na innych platformach
 • Użytkownicy mogą również swobodnie przesyłać własne treści

Cons

 • W porównaniu z innymi stronami do przesyłania strumieniowego i przesyłania, w archiwum internetowym może nie być dużo nowych treści

7. 9Gag TV

Jeśli jesteś włączony Facebook i Twitter wtedy absolutnie nie ma mowy, żebyś nie spotkał marki 9Gag. Kanał zapewnia mnóstwo rozrywki w postaci zdjęć, GIF-ów, memów i wielu innych rzeczy, ale tutaj jest jeszcze lepiej. 9Gag TV to sekcja, która zawiera obfity poziom filmów i chociaż niektóre z nich mogą być NSFW, dostaniesz swoją dawkę rozrywki od momentu uruchomienia tego kanału.


Plusy

 • Jeśli szukasz czystej rozrywki, nie ma lepszego miejsca niż 9Gag

Cons

 • Filmy NSFW są również częścią zawartości, więc uważaj na to, co klikasz
 • Użytkownicy mogą zabić wiele cennego czasu, angażując się w filmy rozrywkowe

8. Veoh

Veoh to kolejna świetna alternatywa dla YouTube a oprócz zapewnienia czystego interfejsu dla potencjalnie milionów użytkowników, jest tu wiele korzyści. Po pierwsze, możesz przesłać dowolny film dowolnej długości, co oznacza, że ​​twórcy treści mają tutaj sytuację „bez ograniczeń”.

Po drugie, dostępnych jest wiele funkcji społecznościowych, które pozwolą Ci zacząć udostępniać swoje treści znajomym i innym osobom, a jeśli podoba Ci się twoja treść, wówczas twoja popularność gwałtownie wzrośnie.


Plusy

 • Czysty interfejs użytkownika z wieloma funkcjami społecznościowymi, dzięki czemu możesz komunikować się ze znajomymi i wchodzić w interakcje z grupami i forami
 • Filmy dowolnej długości można przesyłać i natychmiast udostępniać

Cons

 • Funkcja wyszukiwania nie jest przyjemna, co oznacza, że ​​inni użytkownicy mogą wrócić do szukania innych możliwości

9. Flickr

To może być bardzo zaskakujący zwrot wydarzeń, ale Flicker pozwala również na przesyłanie treści w formie filmów, nawet jeśli będzie to miało bardzo ograniczoną pojemność. Jest to ugruntowana platforma z kilkoma funkcjami, ale zawsze będzie miejsce na ulepszenia. Flickr pozwoli ci założyć darmowe konto, ale to konkretne konto ogranicza się do przesyłania filmów z limitem czasu wynoszącym zaledwie 90 sekund.

Jeśli jednak możesz zignorować ten fakt, nie ma wątpliwości, że to YouTube alternatywa szybko stanie się twoją ulubioną.


Plusy

 • Bardzo przejrzysty i prosty interfejs użytkownika pozwoli początkującym poczuć się bardzo mile widziany podczas wyszukiwania różnych treści do strumieniowego przesyłania
 • Filmy można przesyłać swobodnie, bez żadnych przeszkód

Cons

 • Przesyłanie filmów jest ograniczone do 90 sekund
 • Można przesłać tylko dwa filmy z limitem czasu 90 sekund

10 Photobucket

Photobucket jest podobny do Flickr, ale oferuje więcej opcji dla użytkowników, począwszy od zróżnicowanej ilości treści. Udostępnia bardzo imponujące repozytorium filmów generowanych przez użytkowników, ale nadal zajmie trochę czasu, aby zapewnić wyższą kolekcję treści i większą pojemność.


Plusy

 • Gwiezdne przeglądanie
 • Można przesyłać treści wysokiej jakości, a zróżnicowane repozytorium jest łatwo dostępne

Cons

 • Ograniczone treści na razie mogą nie zachęcać do wysokiej oglądalności

Możesz pobrać niektóre filmy lub filmy z witryn torrent, które są w różnych formatach, ale niestety okazało się, że te pliki nie będą kompatybilne z twoim odtwarzaczem. Możesz uzyskać konwersję torrenta do wideo za pomocą WonderFox HD Video Converter Factory Pro.

11 DTube

Po ostatniej eksplozji kryptowaluty można śmiało powiedzieć, że wszyscy wiemy, że Blockchain jest czymś, co powoli się rozprzestrzenia i stało się najnowszym trendem w tej technologii. Dobrą wiadomością jest to, że DTube opiera się na Blockchain, a dobrą wiadomością jest to, że jest to całkowicie zdecentralizowana platforma, która stanowi doskonałą alternatywę dla YouTube, a interfejs jest nieco podobny.

Użytkownicy mogą łatwo przeglądać popularne, popularne, a także oglądane filmy na swojej stronie głównej. Masz również opcję zapisania filmów, które możesz obejrzeć później, a także opcję sprawdzenia treści wirusowej z listy popularnych tagów.

Jedną z najlepszych części tej witryny jest to, że DTube jest całkowicie pozbawiony reklam i używa Steem Blockchain do przechowywania danych, a użytkownicy nie muszą nic płacić, aby zacząć korzystać z tej usługi przesyłania strumieniowego. Kolejną wspaniałą rzeczą jest to, że jeśli prześlesz filmy na platformę, będziesz nagradzany Steem kryptowalutą przez siedem dni, a ponadto pozostawienie komentarzy do filmów da ci również szansę na wygraną. Jest to z pewnością sprytny sposób na przyciągnięcie ludzi.

Ponieważ jednak jest to stosunkowo nowa platforma, repozytorium wideo znajduje się na dolnej stronie i na platformie może nie znajdować się wiele filmów. Wciąż rośnie i zdecydowanie może stać się jedną z najlepszych alternatyw YouTube.

Plusy

 • Całkowicie wolne od reklam.
 • Na podstawie Blockchain.
 • Użytkownicy otrzymują nagrody w postaci kryptowaluty za przesyłanie filmów i pozostawianie uwag
 • Znajomy interfejs.

Cons

 • Za mało filmów.
 • Nie może rywalizować z gigantem YouTube.

12. IGTV

Instagram zaskoczyli wszystkich, gdy uruchomili własną platformę streamingową o nazwie IGTV. Rzecz w tym, że ta platforma wideo jest zupełnie inna, ponieważ oferuje pionowe filmy, które są dość długie; Nie trzeba dodawać, że te filmy zostały stworzone specjalnie do oglądania smartphones. W tej chwili możesz korzystać z aplikacji tylko do oglądania filmów, możesz jednak przesyłać własne za pośrednictwem pulpitu. Jeśli masz już Instagram konto, IGTV można uzyskać od razu i bezpłatnie.

Użytkownicy mogą po prostu iść naprzód i podążać różnymi kanałami, które preferują, lub nawet przeglądać kanał, który pokaże całą zawartość, która będzie oparta na twoich preferencjach. Dla twórców treści IGTV jest naprawdę świetne i możesz wyświetlać swoje treści większej grupie odbiorców, ponieważ nie musisz wpisywać adresu URL, wyszukiwać wideo, które chcesz obejrzeć, a następnie oglądać. IGTV z pewnością będzie miejscem.

Plusy

 • Idealne do oglądania filmów na smartfonie.
 • Łatwo dostępne dla każdego Instagram użytkownicy.
 • Idealne do robienia krótkich lub dłuższych filmów.

Cons

 • Nie można przesyłać filmów z aplikacji.
 • Pionowy współczynnik kształtu nie jest dla wszystkich.

13 Otwarty projekt wideo

Jeśli szukasz czegoś, co jest o wiele bardziej edukacyjne niż jakakolwiek inna platforma do przesyłania strumieniowego wideo, Open Video Project to coś, na co musisz spojrzeć. Ten projekt został uruchomiony w 1998 roku i działa jako biblioteka cyfrowa zawierająca około 195 filmów segmenty. Open Video Project służy jako repozytorium zdigitalizowanych filmów i zawiera tak wiele filmów dokumentalnych, edukacyjnych, jak i historycznych.

Dobrą wiadomością jest to, że użytkownicy mają możliwość wyboru treści po prostu za pomocą filtrów, określonego czasu, a także dźwięku i formatu. Rzecz w tej platformie polega na tym, że większość filmów na tej platformie została dostarczona przez agencje rządowe Stanów Zjednoczonych.

Open Video Project jest z pewnością intrygujący, ale nie można go nazwać bezpośrednim zamiennikiem YouTube, ponieważ obie platformy obsługują bazy użytkowników, które są drastycznie różne od jednej i drugiej.

Plusy

 • Idealne do filmów edukacyjnych.
 • Całkowicie za darmo.
 • Ogromne repozytorium filmów.

Cons

 • Nie jest bezpośrednim zamiennikiem YouTube.
 • Przestarzały interfejs.

14 FacebookPasek wyszukiwania

Zwykle Facebook pasek wyszukiwania Służy do wyszukiwania osób, miejsc lub stron. Jednak najmilszą sztuczką, która była widoczna od dłuższego czasu, jest to, że kiedy szukasz czegoś konkretnego, możesz po prostu kliknąć kartę „Wideo” i uzyskać dostęp do niezliczonych filmów związanych z tym, czego szukałeś. Na przykład po prostu wpisz brownie w pasek wyszukiwania i kliknij wideo. Otrzymasz tyle filmów związanych z ciastkami.

Oczywiście jest to z pewnością przydatna funkcja, ale znalezienie tego samego poziomu filmów na tej platformie jest po prostu niemożliwe. Nie oznacza to, że ta opcja nie jest realna, po prostu nie jest tak spójna i głęboka jak YouTube.

Plusy

 • Łatwe wyszukiwanie filmów.
 • Idealne do wyszukiwania osobowości w mediach społecznościowych.

Cons

15. PeerTube

Wszyscy wiemy, jak popularna staje się koncepcja zdecentralizowanych platform, i właśnie tam pojawia się PeerTube. Jak sama nazwa wskazuje, PeerTube jest platformą do strumieniowego przesyłania i udostępniania wideo peer-to-peer, która robi fale na rynku. Każdy może prowadzić i hostować filmy, które chce, cały interfejs jest prosty i porządnie zrobiony, nie ma reklam, a nawet możesz spojrzeć na trendy, a także ostatnio dodaną sekcję, aby znaleźć filmy, które Twoim zdaniem są najlepsze .

Jedną z największych zalet tej platformy jest to, że nie ma obaw o cenzurę lub zbanowanie z powodu treści, które nie pasują do ich społeczności, ponieważ w PeerTube masz swobodę przesyłania dowolnych treści. Ważną rzeczą, którą musisz tutaj wiedzieć, jest to, że PeerTube jest stosunkowo nowy, a w chwili pisania tego tekstu nie ma zbyt wielu filmów do obejrzenia. Wygląda jednak na to, że stworzy fale na rynku transmisji strumieniowych i wyda jedne z najlepszych funkcji, których ludzie chcieli od dawna.

Plusy

 • Absolutnie bez cenzury.
 • Peer to peer.
 • Użytkownicy mogą hostować własne filmy.
 • Bez reklam.
 • Całkowicie za darmo.

Cons

 • Przed nami jeszcze długa droga.

Ostatnie słowa

Chociaż to prawda YouTube czy sport ma ogromne repozytorium treści, jaki pożytek stanowi usługa, gdy zostaniesz zbombardowany niekończącą się listą zasad i przepisów? To zdecydowanie obniża ogólne wrażenia zarówno twórców treści, jak i widzów. Jeśli desperacko szukasz najlepszych witryn do przesyłania strumieniowego wideo, jak YouTube alternatywnie, nasze rekomendacje zostały podane powyżej, więc daj nam znać, na którą zamierzasz wkrótce przejść.