YouTube rozpoczął testowanie funkcji sztucznej inteligencji (AI) w aplikacji mobilnej na małych grupach użytkowników.
W sumie istnieją dwie nowe funkcje, które wykorzystują generatywną sztuczną inteligencję do automatyzacji żądań społeczności i dostarczania treści w czasie zbliżonym do rzeczywistego.
Obie funkcje zostały szczegółowo opisane przez firmę w poście w sekcji Społeczność i na razie nie ma gwarancji, że zostaną one zaimplementowane w stabilnej wersji platformy.
Co nowego w AI na YouTube
Pierwszym dodatkiem do YouTube wykorzystującym sztuczną inteligencję jest narzędzie dostępne w sekcji komentarzy i generuje podsumowania głównych reakcji społeczności.
Organizuje i podsumowuje komentarze z wieloma odpowiedziamidzięki czemu jako twórca treści wiesz, jakie są najgorętsze tematy lub gdzie możesz dołączyć do rozmowy, jeśli jesteś widzem.
Ta funkcjonalność będzie testowany do 5 grudnia dla niektórych użytkowników subskrybujących YouTube Premium. Eksperyment dotyczy wyłącznie aplikacji platformy na Androida i iOS oraz wyłącznie filmów z treścią w języku angielskim.
Drugą nową funkcją YouTube z AI jest chatbot osadzony w filmach, który odpowiada na pytania użytkowników dotyczące omawianych treści przez cały klip.
W przykładzie pokazanym przez firmę system kwestionuje film o tutorialach manicure na YouTube o to, ile osób tworzy społeczność miłośników filmów o paznokciach, natychmiast otrzymując odpowiedź.
Według YouTube pomysł jest taki, że zasób będzie wykorzystywany zwłaszcza w trudniejszych do zrozumienia filmach, takich jak zajęcia i treści akademickie. Wersja próbna chatbota Answers jest dostępna tylko dla użytkowników z USA korzystających z Androida.
Losowy przycisk również w testach
Oprócz zasobów AI, YouTube rozpoczął testy, aby zaimplementować także przycisk automatycznie polecający treści tym, którzy nie wiedzą, co oglądać na platformie.
Po kliknięciu w nową funkcję, która na razie jest eksperymentem wyłącznie na urządzeniach mobilnych, serwis sugeruje filmy zarówno w formacie Shorts, jak i konwencjonalne produkcje, nagrane w poziomie i dłuższe.