Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Z raportów wynika, że ​​Windows 10 nadal cieszy się większą popularnością niż Windows 11

Windows 10 nadal taki jest najpopularniejsza wersja wśród użytkowników systemu operacyjnego Microsoftuinstalowane na ponad 70% komputerów na całym świecie. Według najnowszych danych z platformy StatCounter, stara generacja przewyższa liczbę instalacji Windowsa 11.

Według sporządzonego we wrześniu raportu, przy liczbie instalacji odnoszącej się do ostatnich 12 miesięcy, Windows 10 znajduje się na 71,64% komputerów PC z oprogramowaniem Microsoft. Na drugim miejscu znajduje się Windows 11, z którego korzysta 23,61% komputerów.

W analizie uwzględniono pozostałe wersje systemu operacyjnego Microsoftu, na podium znalazł się Windows 7 z udziałem 3,34%. Listę zamykają Windows 8.1 z udziałem 0,61%, Windows 8 z 0,35% i Windows XP z 0,34%.

Badanie pokazuje także udział każdej wersji w różnych regionach i krajach. W Brazylii Windows 10 posiada 69,08% rynku, Windows 11 – 21,35%, a Windows 7 – 7,01%a następnie Windows XP z 0,9%, co ciekawe, przed Windows 8/8.1.

Ulepszenia systemu Windows 11 szukają nowych użytkowników

Oprócz utraty tytułu najpopularniejszej obecnie wersji systemu Windows, Windows 11 ma niższy współczynnik adopcji niż poprzednia generacja. Po dwóch latach system Windows 10 znajdował się na 32,84% komputerów na całym świecie, o 10% więcej niż obecnie ma najnowsza wersja.

Jedną z przyczyn niskiej przyczepności mogą być minimalne wymagania wymagane do jej montażu, takie jak obecność kompatybilnego modułu TPM. W momencie debiutu oprogramowanie spotkało się również z krytyką za zmiany w pasku zadań i menu Start.

Z drugiej strony Microsoft zainwestował w nowe funkcje, które przyciągną więcej użytkowników do systemu Windows 11. Jednym z najnowszych debiutów jest Copilot, wirtualny asystent stworzony we współpracy z OpenAI, twórcą ChatGPT.

Obiecując zmianę doświadczenia użytkownika, narzędzie wprowadza sztuczną inteligencję do różnych usług i programów w systemie operacyjnym. Nowa sztuczna inteligencja może aktywować funkcje, tworzyć podsumowania tekstowe, generować i edytować obrazy, analizować pliki i nie tylko.