Zabierz swoją kolekcję DVD na komputer dzięki WinX DVD Copy

Chociaż minęły czasy świetności technologii CD, mamy teraz jako dziedzictwo ogromną liczbę płyt z dużą ilością informacji w środku. Muzyka, wideo, gry, oprogramowanie, filmy, na płytach CD znajduje się nieskończona ilość treści, które w całym roku 2019 byłyby bardzo przydatne do uratowania. Dyski kompaktowe były normą w czasie przechowywania danych przez długi czas, jednak ich żywotność została przekroczona przez przechowywanie w chmurze i inne mechanizmy.

Dlatego, aby rozwiązać ten problem, konieczne jest posiadanie narzędzia, które pozwala wyodrębnić dane w prosty sposób i oto mamy. Chodzi o to WinX DVD Copy, pakiet przeznaczony do kopiowania i wyodrębniania danych z płyt kompaktowych.

Co to jest Winx DVD Copy?

Zabierz swoją kolekcję DVD na komputer dzięki WinX DVD Copy 1

Płyty kompaktowe zrewolucjonizowały branżę i sposób przechowywania danych dzięki przenośności i dość długiej żywotności, którą można wydłużyć w zależności od staranności i przeznaczenia, jakie zostały ci dane. Jednak nigdy nie uniknęliśmy żadnego dysku, który byłby porysowany, a nawet bezużyteczny, co uniemożliwia odczytanie zawartych w nim informacji. Ponadto w tej chwili góra dysków reprezentuje przestrzeń, którą można by odzyskać, gdyby udało nam się wyodrębnić jej dane.

W tym miejscu WinX DVD Copy wchodzi w skład pakietu przeznaczonego do przetwarzania płyt CD w celu wyodrębnienia informacji. Tak więc, jeśli chcesz pozbyć się takiej ilości płyt CD, które przechowujesz w jakimś rogu, ten program może pomóc ci to osiągnąć szybko i bardzo prosto. Ponadto jego potencjał jest ogromny, ponieważ jest dość elastyczny dzięki wielu opcjom umożliwiającym kopiowanie danych z płyt CD.

W ten sposób będziesz mógł odzyskać przestrzeń fizyczną zajmowaną przez twoją kolekcję dysków, przenosząc jej informacje na dysk twardy, abyś mógł je przechowywać w znacznie bezpieczniejszy sposób.

Funkcje oferowane przez WinX DVD Copy

Opcje oferowane przez WinX DVD Copy są jedną z jego mocnych stron, ponieważ są niezwykle elastyczne w spełnianiu swoich funkcji. Jeśli mówimy o wydobywaniu danych z dysków, możemy pomyśleć, że jest to prosta procedura, jednak sprawa może być skomplikowana z powodu pogorszenia się dysku CD, na co to oprogramowanie jest więcej niż przygotowane.

WinX DVD Copy obejmuje bardzo szerokie spektrum zadań związanych z pracą z płytami CD, dzięki czemu w ramach funkcji oferowanych przez oprogramowanie możemy wymienić:

  • Sklonowane z DVD na DVD: Jeśli chcesz zachować te pliki na płytach CD i po prostu chcesz odnowić płytę, ta funkcja pozwoli ci to zrobić w kilku krokach.
  • Klonowanie DVD do obrazu ISO: idealna opcja do przeniesienia dowolnego oprogramowania lub gry na dysk twardy komputera, umożliwiając wykonanie dokładnej kopii w formacie ISO.
  • Zgodność z dowolnym kodem regionu: Bez względu na źródło tego DVD, oprogramowanie obsługuje wszystkie dostępne kodowania.
  • Montaż obrazu ISO: Nie tylko możesz sklonować zawartość dysku do obrazu ISO, ale także możesz go zamontować. Oznacza to, że program oferuje możliwość wygenerowania wirtualnego napędu dyskowego z danymi wygenerowanego pliku ISO.
  • Naprawa uszkodzonych sektorów: jeśli masz porysowane płyty CD, których natywne funkcje nie mogą odczytać Windows, WinX DVD Copy ma możliwość ich przywrócenia i wyodrębnienia informacji.
  • Niskie zużycie zasobów: Jedną z głównych atrakcji oprogramowania jest niskie zużycie zasobów. W tym sensie program jest w stanie pracować na komputerach ze skromnymi procesorami i bez ograniczania dostępności pamięci.

Jak wyodrębnić zawartość dysku DVD na dysk twardy

Wydobywanie danych z płyt CD z WinX DVD Copy jest niezwykle prostym procesem, który każdy użytkownik może łatwo zająć. Ponadto niskie zużycie zasobów programu pozwala na jego doskonałe działanie, co w połączeniu z intuicyjnym interfejsem sprawia, że ​​procedura jest bardzo prosta.

Zabierz swoją kolekcję DVD na komputer dzięki WinX DVD Copy 2

Ta funkcja jest idealna dla każdego użytkownika, który chce przenieść swoją kolekcję filmów na dysk twardy. Ponadto, jeśli którykolwiek dysk ma awarie, jest bardzo prawdopodobne, że WinX DVD Copy może odzyskać uszkodzone sektory, a tym samym zawarte w nich informacje.

Aby rozpocząć od wyodrębnienia danych, przygotuj dyski, które chcesz przetworzyć, i uruchom aplikację. Podczas wdrażania zobaczysz kilka sekcji, które są bardzo łatwe do odróżnienia: pasek po lewej ze wszystkimi dostępnymi procesami, w środku obszaru roboczego i na dole obszaru informacyjnego.

Zabierz swoją kolekcję DVD na komputer dzięki WinX DVD Copy 3

Włóż dysk i możesz potwierdzić, że program rozpoznaje go, klikając kartę rozwijaną wskazującą źródłowy dysk DVD. Wybierz dysk, a na dole zobaczysz informacje dotyczące zawartego w nim materiału. Teraz możesz wybrać proces, który chcesz wykonać, z sekcji po lewej stronie, biorąc pod uwagę, że chcemy wyodrębnić dane z dysku na dysk twardy, możemy użyć „Klonuj DVD na ISO”, to znaczy sklonuj informacje do obrazu ISO.

Zabierz swoją kolekcję DVD na komputer dzięki WinX DVD Copy 4

Wewnątrz opcji wybierz katalog wyjściowy, a dodatkowo możesz zdefiniować opcje, takie jak usunięcie kodu regionu, tymczasowy folder plików procesu i usunięcie tych danych na końcu. Gdy będziesz zadowolony ze wszystkich opcji, kliknij przycisk „Uruchom”, aby rozpocząć proces. Zajmie to kilka minut, w zależności od ilości danych do wyodrębnienia. Po zakończeniu znajdziesz obraz, który wcześniej zdefiniował katalog.

Należy zauważyć, że aby uzyskać dostęp do informacji zawartych w obrazie, możesz go zamontować za pomocą narzędzia „Iso Mounter”. Spowoduje to wygenerowanie wirtualnego dysku w sekcji „Komputer” w Windows gdzie możesz uzyskać dostęp do wyodrębnionych danych tak, jakbyś włożył dysk.

Dlaczego warto wybrać WinX DVD Copy?

W tej chwili na rynku dostępne są jednostki pamięci o ogromnych rozmiarach, które mogą zaoszczędzić ci całą fizyczną przestrzeń zajmowaną przez kolekcję dysków. W ten sposób, jeśli masz dysk twardy do zapisania wszystkich filmów, WInX DVD Copy to idealne oprogramowanie do przeprowadzenia procesu wyodrębniania. Przede wszystkim jest bardzo łatwy w użyciu, więc zapoznanie się i wyodrębnienie danych z dowolnego dysku nie będzie problemem. Z drugiej strony jest to dość stabilny program, z dość niskim zużyciem zasobów, co pozwala mu pracować na komputerach o skromnych funkcjach.

Jego funkcje są bardzo elastyczne, aby zająć się wszystkim związanym z wydobywaniem danych z dysku. Mówiliśmy o możliwości kopiowania płyt na inną płytę, konwertowania ich na obrazy ISO, a nawet wydobywania rozdziałów i menu, w zależności od konfiguracji DVD. Ponadto, jeśli chcesz tylko audio, program będzie mógł wybrać tylko ścieżkę dźwiękową, aby można ją było zapisać.

Ogólnie WinX DVD Copy to doskonała alternatywa dla pracy przy wydobywaniu danych z płyt. Jeśli pozbędziesz się dysków fizycznych i utrzymasz kolekcję filmów lub oprogramowania na komputerze, pobierz ją natychmiast.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij ten link.