Zablokować Androida za pomocą kodu PIN? Być może masz poważne problemy.

Nawet przy wszystkich zabezpieczeniach gwarantowanych przez dane biometryczne system Android nadal potrzebuje kodu PIN. Służy to jako zabezpieczenie i w niektórych bardzo szczególnych momentach. Wygląda na to, że bezpieczeństwo ma teraz problemy, a zestaw telefonów ma poważne problemy.

Gdy użytkownicy próbują je odblokować, po prostu wyłączają ekran. Nie był to ostatni problem, ale ten, który wydaje się teraz powiększać i dotyczy nowych urządzeń z Androidem.

PIN Google Android smartphones

Poważny nowy problem dla Androida

Nawet przy obecności czytników linii papilarnych użytkownicy Androida nadal potrzebują kodu PIN. Ma to na celu odblokowanie smartfona podczas uruchamiania lub gdy jest on zbyt długi bez odblokowania. Jest to normalna sytuacja, z której korzysta wiele osób.

Jednak zgodnie z informacjami istnieje problem z Androidem, który uniemożliwia korzystanie z niego. Przyczyna jest nieznana, ale zaczęła być zauważana głównie w smartphones Piksel, jest około 3 miesiące. Jak dotąd Google nie ma rozwiązania tego problemu.

Zablokować Androida za pomocą kodu PIN? Być może masz poważne problemy. 1

PIN nie odblokowuje smartphones

Z tego, co zostało opisane, po wprowadzeniu kodu PIN użytkownik widzi tylko wyłączenie ekranu. Po włączeniu smartfon jest nadal zablokowany. Ten proces można powtórzyć bez odblokowywania smartfona. Tylko kilka urządzeń może odblokować smartfon.

Problem jest teraz znacznie większy, ponieważ jest wykrywany na innym sprzęcie. Raporty ujawniają, że rozprzestrzenił się na inne smartphones Google, a także kilka z Sony, a nawet inne z OnePlus. Zachowanie jest takie samo, bez możliwości odblokowania smartfona.

Google nie rozwiązał jeszcze tego starego problemu

Nawet z problemem zidentyfikowane przez Google nie zostało to jeszcze rozwiązane. Nie jest jasne, kiedy zostanie rozwiązany, a rozwiązanie zostanie później zintegrowane z Androidem. Kilka aktualizacji zostało już wydanych dla sistema operativo a jednak ten stały prezent.

Rozwiązaniem na razie jest użycie innych form odblokowania. Można zdefiniować wzorzec lub kod złożony. Oczekuje się jednak, że Google rozwiąże ten problem, gdy tylko rozprzestrzeni się na inne osoby. smartphones od innych marek.