Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Zaimportuj informacje do bazy danych hosta C-Panel za pomocą narzędzia phpmyadmin

Wyobraź sobie, że jesteś administratorem strony internetowej. Uruchomiłeś swoją witrynę z systemem zarządzania treścią, takim jak Joomla lub WordPress, który działa poprzez bazę danych lub tę samą bazę danych. Teraz decydujesz o przeniesieniu swojej witryny z lokalnego na hosta lub o przeniesieniu z bieżącego hosta na inny. Pierwszym krokiem jest przeniesienie plików witryny na nowy host, a drugim krokiem jest uzyskanie wyniku .sql z bieżącego hosta. bazy danych hosta, aby to zrobić w poprzednich filmach instruktażowych. Nauczyliśmy Cię, a następnym krokiem jest zaimportowanie wyjściowego pliku .sql poprzedniego hosta bazy danych do nowego hosta za pomocą narzędzia PHPMyAdmin. W tym samouczku postanowiono nauczyć Cię, jak zaimportować skompresowany plik bazy danych na nowy host.

Jak zaimportować informacje MySQL do PHPMyAdmin

Wyobraź sobie, że jesteś menadżerem dużej witryny i aby mieć pewność, że nie stracisz informacji i danych w swojej witrynie, zawsze tworzysz kopię zapasową bazy danych hosta i codziennie wysyłasz plik .sql ze swojego hosta. , Teraz w Twojej witrynie nagle pojawił się problem. Dzięki temu samouczkowi możesz wejść w zarządzanie bazą danych swojej witryny i usunąć wszystkie aktualnie uszkodzone tabele, a następnie plik kopii zapasowej bazy danych lub to samo wyjście .sql z bazy danych, gdy witryna ma problem. Jeśli nie wykonałeś kopii zapasowej bazy danych, zaimportuj ją do swojego hosta WWW PHPMyAdmin, aby przywrócić witrynę do pierwotnego stanu, więc bądź na bieżąco, aby zapoznać się z resztą tego praktycznego samouczka.

Najpierw wchodzimy do hosta panelu C naszej witryny, ucząc się, jak wejść do panelu C, następnie klikamy ikonę PHPMyAdmin w sekcji baz danych.

Aby zostać przekierowanym do sekcji zarządzania bazami danych, ładowanie tej strony może chwilę potrwać. W sekcji serwera bazy danych po prawej stronie tej strony najpierw przyjrzymy się naszej wersji MySQL, tutaj w sekcji wersji serwera naszej wersji serwera 5.6 34. Na końcu samouczka opiszemy wersję bazy danych. Teraz klikamy nazwę żądanej bazy danych od lewej strony, ponieważ nazwa żądanej bazy danych to mizbanf2_wordpress. Jak kliknąć na nasze tabele w bazie danych. Załaduj.

CZYTAĆ:  Czy akceptować wpisy gościnne na swoim blogu: kompleksowy przewodnik

Import bazy danych

To są nasze tabele banku informacji, ale jeśli chcesz zaimportować plik wyjściowy .sql do nowego hosta lub bazy danych, z pewnością znajdują się w nim istotne informacje. Zanim będziemy kontynuować, otworzymy naszą witrynę w przeglądarce. Spójrzmy na początek kroków, następnie wpisz mizbanfa.net i naciśnij Enter. Jak widać, jest to prosta witryna WordPress, a teraz wróciliśmy do PHPMyAdmin. Oto dwa sposoby:

  1. Możemy usunąć poprzednią bazę danych. Utwórz nową bazę danych i zaimportuj do niej informacje. Aby to zrobićdowiedz się, jak zbudować bazę danych w panelu C przy użyciu narzędzia Bazy danych MySQL i utwórz nową bazę danych.
  2. Drugim rozwiązaniem jest usunięcie wszystkich tabel bazy danych, ponieważ mamy inny plik wyjściowy z tej samej bazy danych i chcemy go zaimportować, więc tutaj zaznaczamy opcję zaznacz wszystko od dołu, aby wybrać wszystkie tabele, a teraz z tej opcji wybierz drop, ponieważ chcemy usunąć wszystkie tabele. Następnie importujemy tutaj poprzednią bazę danych.

phpmyadmin

Przed kontynuowaniem tej pracy pamiętaj, że musisz mieć plik kopii zapasowej lub wynik .sql z tej bazy danych. Po wykonaniu tej czynności wszystkie informacje zawarte w tej bazie danych zostaną usunięte i zostanie wyświetlony komunikat usuwanie wiadomości informacje z bazy danych. Czy to oznacza, że ​​na pewno to zrobisz i usuniesz wszystkie tabele bazy danych? I stąd klikamy przycisk tak. Jak widać, wszystkie informacje i tabele z tej bazy danych zostały usunięte z naszego hosta i nic tu nie zostało. W przeglądarce ponownie wejdziemy na stronę mizbanfa.net i jak widać całą witrynę Zniknęliśmy i pojawił się komunikat o ponownym uruchomieniu WordPressa.

Usuń hosty bazy danych

Wróćmy do PHPMyAdmin, ponieważ teraz chcemy przywrócić do tej bazy plik bazy danych .sql, który ma stanowić wynik lub kopię zapasową informacji o naszej bazie danych, więc będąc w bazie danych, kliknij przycisk importu z góry . Aby wejść na tę stronę.

CZYTAĆ:  The 9 Najlepsze narzędzia do skracania adresów URL, które wzmocnią Twój marketing

phpmyadmin

I tutaj, w sekcji Plik do importu, wybierz opcję wybierz plik, a teraz wybierz z naszego komputera wersję wyjściową naszej bazy danych, która również jest w formacie .sql. Z pozostałymi wartościami nie mamy nic wspólnego i klikamy przycisk Start poniżej, aby rozpocząć import bazy danych.

phpmyadmin

Ten krok może zająć trochę czasu, dlatego czekamy 5 sekund. Bardzo ważne jest, aby zobaczyć zielony komunikat Import został pomyślnie zakończony, ponieważ samo wyświetlenie tego komunikatu oznacza, że ​​wszystkie tabele bazy danych zostały zaimportowane bez żadnych problemów.

Importuj bazę danych mysql

I jak widać, kiedy klikamy na nazwę naszej bazy danych od lewej strony, typowe jest, że wszystkie tabele bazy danych WordPressa znów się w niej znajdują. Wracamy na stronę, aby ponownie zobaczyć wynik, więc wpisujemy mizbanfa.net i wpisujemy tak. Jak widać, nasza witryna WordPress wróciła do pierwotnego stanu i jest aktywna bez żadnych problemów.

Problem z importowaniem bazy danych na hoście C-panel

Czasami po załadowaniu pliku bazy danych i naciśnięciu przycisku Start zielony komunikat może nie zostać wyświetlony i wyświetla serię nieokreślonych błędów. Powodów jest kilka, m.in.:

  • Format wyjściowy pliku bazy danych może nie być zgodny z formatem wejściowym danych.
  • Plik wyjściowy bazy danych może być niekompletny.
  • Zdarza się tak często, że wersja MySQL, z której pobrano plik wyjściowy bazy danych, może różnić się od wersji MySQL, do której importujesz plik wyjściowy, co często może być kłopotliwe w takich przypadkach. Powiadom administratora serwera lub firmę hostingową o aktualizacji wersji hostingu MySQL, aby móc zaimportować pliki wyjściowe bazy danych do nowej bazy danych hostingu.

W następnym samouczku wideo pokażemy, jak zbudować witrynę za pomocą narzędzia do publikowania witryn w C-Panel. Następnie możesz stworzyć prostą i elegancką witrynę za pomocą narzędzia do konfiguracji witryny internetowej C-Panel, które zostało niedawno dodane do tego popularnego panelu sterowania. Twórz dla siebie, bez konieczności kodowania. Dołącz do nas, aby zobaczyć więcej tutoriali na temat Panelu C, który jest jednym z najpopularniejszych paneli kontrolnych do zarządzania hostami. Zapoznaj się z tajnymi tutorialami i skorzystaj ze wszystkich naszych tutoriali za darmo.

CZYTAĆ:  Jak tworzyć i wypełniać formularze PDF za pomocą elementu PDF

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumpobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie mobilneBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs udemy do pobrania za darmo