Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zakaz ChatGPT we Włoszech z powodu problemów z prywatnością i braku systemu weryfikacji wieku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zakaz ChatGPT we Włoszech z powodu problemów z prywatnością i braku systemu weryfikacji wieku

W piątek włoski organ nadzorujący ochronę danych natychmiast zablokował słynnego chatbota AI OpenAI, ChatGPT, z powodu rzekomego naruszenia prywatności. Do czasu przeprowadzenia niezbędnego śledztwa, ChatGPT pozostanie zakazany we Włoszech. Zakaz został podniesiony na ChatGPT po tym, jak władze wydały flagę dotyczącą protokołu masowego gromadzenia danych. ChatGPT został tymczasowo zablokowany we Włoszech w związku z obawami, że narzędzie sztucznej inteligencji naruszyło politykę kraju dotyczącą gromadzenia danych.

Według włoskiego organu nadzorującego ChatGPT nie ma prawnego uzasadnienia dla gromadzenia i przechowywania danych osobowych użytkowników w celu trenowania algorytmów leżących u podstaw procesu systemu AI. Według organu nadzorczego, 20 marca zgłoszono również naruszenie, które ujawniło czaty użytkowników wraz z informacjami o ich płatnościach.

AKTUALIZACJA – Włochy przywracają ChatGPT po tym, jak OpenAI odpowie na żądanie regulatora

Kluczowe punkty:

  • Włoski organ nadzorujący ochronę danych natychmiast zablokował ChatGPT ze względu na obawy dotyczące prywatności w dniu 31 marca 2023 r.
  • Obawy dotyczące prywatności obejmują brak uzasadnienia dla OpenAI dla gromadzenia i przechowywania danych osobowych użytkownika
  • Włoski organ ochrony danych stwierdził, że OpenAI ma dwadzieścia dni na ustosunkowanie się do obaw organu nadzorującego

Dlaczego Włochy zablokowały ChatGPT OpenAI?

ChatGPT został wydany w listopadzie 2022 roku i od tego czasu jest nie do powstrzymania. Jego funkcje i zdolność do generowania treści w ludzkim tonie, pisania kodów i wyjaśniania złożonych zapytań prostymi zdaniami w ciągu kilku sekund robią wrażenie na użytkownikach na całym świecie.

Jednak ChatGPT był bardzo krytykowany przez włoski organ nadzorujący dane ze względu na niemożność dostarczania informacji użytkownikom ChatPT, których dane były gromadzone i przechowywane przez OpenAI. W numerze czytamy: „Nie ma podstaw prawnych, które uzasadniałyby gromadzenie i masowe przechowywanie danych osobowych w celu„ szkolenia ”algorytmów obsługujących platformę”. Ale nadal możesz korzystać z chatgpt we Włoszech, aby dowiedzieć się więcej, przejdź do połączonego artykułu.

Rekommenderad:  Dlaczego karty graficzne są takie drogie?

Włoski organ nadzorczy oświadczył, że nie tylko zablokuje korzystanie z ChatGPT OpenAI, ale także zbada, czy ustąpił z ogólnymi przepisami o ochronie danych.

RODO kontroluje sposób, w jaki możemy wykorzystywać, przetwarzać i przechowywać dane osobowe.

Naruszenie zostało również zgłoszone przez strażnika 20 marca, co spowodowało naruszenie czatów użytkownika z ChatGPT wraz z informacjami o płatności użytkownika.

Ponadto zauważono również, że maszyna chatbota AI jest przeznaczona dla użytkowników, którzy mają więcej niż 13 lat. nie nadążają za swoim poziomem wzrostu”.

Z powodu tych samych obaw rywal ChatGPT, Google’s Bard, inny chatbot AI, ograniczył dostępność swojej usługi czatu dla użytkowników powyżej 18 roku życia.

Pojawiły się obawy dotyczące prywatności i ryzyko rozpowszechniania wprowadzających w błąd informacji, uprzedzeń i zagrożeń dla miejsc pracy.

Wielu liderów technologicznych, w tym Elon Musk, poprosiło o przerwę w rozwoju usługi czatu AI i zauważyło, że ChatGPT jest „poważnym zagrożeniem dla ludzkości i społeczeństwa”. Firma OpenAI została poproszona o poinformowanie włoskiego organu ochrony danych w ciągu 20 dni o środkach podjętych w celu rozwiązania tej sytuacji. Albo płaci grzywnę w wysokości 20 mln EUR (21,7 mln USD) lub o 4% swoich rocznych obrotów na całym świecie.

Jak stwierdził Dan Morgan, dostawca oceny bezpieczeństwa cybernetycznego, zakaz powinien być dorozumiany, ponieważ pokazuje znaczenie zgodności z przepisami dla firm działających w Europie. Firmy muszą traktować priorytetowo swoje dane osobowe i przestrzegać surowych zasad i przepisów dotyczących ochrony danych określonych przez UE – przestrzeganie regularności nie jest opcjonalnym dodatkiem.

Zastępca dyrektora generalnego BEUC, Ursula Pachl, wyraziła swoje zaniepokojenie i ostrzegła społeczeństwo, mówiąc: „Obecnie nie jest wystarczająco chroniony przed szkodami”, które mogą być spowodowane przez sztuczną inteligencję.

Kłopoty narastają z powodu ChatGPT i innych chatbotów AI, które mogą wprowadzać w błąd i wpływać na ludzi. Systemy sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT, wymagają publicznej kontroli wraz z władzami, aby potwierdzić polecenie.

Rekommenderad:  Co firmy technologiczne muszą wiedzieć o marketingu skierowanym do pokolenia wyżu demograficznego i nie tylko w 2020 r

Ze względu na obawy dotyczące prywatności Włochy stały się pierwszym krajem, który zakazał popularnego chatbota OpenAI ChatGPT. Oprócz Włoch ChatGPT został już zakazany w kilku krajach, takich jak Rosja, Chiny, Iran i Korea Północna.