Zakupy w aplikacji i gry wideo: 133 miliardy wydane w 2021 r.

aplikacjaOdkąd istnieją smartfony, pojawiły się również płatne aplikacje lub zakupy w aplikacji, których liczba stale rośnie. W ostatnich latach sytuacja diametralnie się zmieniła, głównie za sprawą pandemii. Podobno w 2021 zostały wydane 133 miliardy dolarów na aplikacje i zakupy w aplikacji, znaczny wzrost w ciągu ostatniego roku.

Nowy związek Wieża czujnika rzuca światło na to, ile pieniędzy użytkownicy faktycznie wydają na aplikacje premium i wszelkiego rodzaju subskrypcje. Do końca roku użytkownicy Google Play wyrzucą około 47,9 miliardy dolarów w porównaniu do 38,8 miliard dolarów w 2020 roku. To roczny wzrost o 23,5%.

Przychody z aplikacji, zakupów w aplikacji i gier wideo: 133 miliardy wydane w 2021 r.

Jeśli chodzi oApple, App Store zarobił 85,1 miliardów dolarów w 2021 r. w porównaniu z 72,3 miliard dolarów w 2020 roku. Najlepiej zarabiającą aplikacją w Google Play jest Google One: 15 GB bezpłatnego miejsca na Dysku to za mało dla większości użytkowników. Zaraz po tym, jak tam są Piccoma (usługa subskrypcji japońskiej mangi) e Disney +. NaApple Z drugiej strony, najbardziej dochodową aplikacją jest sklep TIK Tok, zajął czwarte miejsce na Androidzie.

Nie rozmawialiśmy jeszcze konkretnie o grach wideo. Nic dziwnego, że stanowią one większość przychodów w sklepach z aplikacjami. Użytkownicy wydali 37,3 miliardy dolarów w grach wideo w Google Play lub 77,87% wszystkich zakupów. Najbardziej dochodowe gry na platformie to Coin Master, Garena Free Fire i Genshin Impact. Morał? Możesz pomyśleć, że te skórki dla twoich ulubionych postaci / broni są głupie, prawdopodobnie tak jest i wszyscy jesteśmy tego świadomi. Jednak ktokolwiek je zaprojektował, tarza się teraz w złocie.