Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Załóż firmę już dziś Czy mieszkańcy spoza USA mogą być właścicielami korporacji lub LLC?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Załóż firmę już dziś Czy mieszkańcy spoza USA mogą być właścicielami korporacji lub LLC?

Zastanawiasz się, czy możesz rozpocząć działalność gospodarczą w USA bez obywatelstwa? Krótka odpowiedź brzmi! Dłuższa odpowiedź jest jednak taka, że ​​mogą istnieć pewne ograniczenia dotyczące rodzaju podmiotu gospodarczego, jaki może utworzyć nierezydent.

Zanim jednak zagłębisz się w te ograniczenia, mądrze będzie rozważyć dodatkowe kroki, które będziesz musiał podjąć przy tworzeniu korporacji lub LLC dla mieszkańców spoza USA.

Gotowy do legalnego utworzenia swojej S-Corp lub C-Corp?

Już dziś rozpocznij korzystanie z naszych pakietów założycielskich dla korporacji.

Zamów teraz

Wymagania dotyczące tworzenia korporacji lub LLC jako nierezydenta

Dla obywateli i mieszkańców USA chcących rozpocząć działalność gospodarczą pierwsze kroki są stosunkowo proste. Prawdopodobnie mają już numer ubezpieczenia społecznego (SSN), więc muszą po prostu zacząć od uzyskania numeru identyfikacyjnego pracodawcy (EIN).

Jeśli jednak jesteś obywatelem USA i chcesz założyć spółkę z oo lub korporację w USA, być może będziesz musiał wykonać kilka dodatkowych kroków:

  • Złóż wniosek o wizę w rządzie USA. Jeśli zamierzasz pracować w firmie, którą planujesz założyć w USA, będziesz potrzebować wizy. Może to być MI-2 Wiza inwestorska Traktatu lub EB-5 Wiza w ramach Programu Inwestorów Imigracyjnych, w zależności od Twoich potrzeb. E-2 wiza umożliwi Ci podróżowanie do i z USA w celach zawodowych, o ile jesteś obywatelem USA kraj traktatowy. Alternatywnie, EB-5 wiza jest przeznaczona dla obcokrajowców inwestujących w amerykańskie przedsiębiorstwa, które będą również zatrudniać co najmniej 10 amerykańskich pracowników.
  • Zdobądź numer ITIN. Obywatele spoza Stanów Zjednoczonych mogą nie móc posiadać numeru SSN, ale ubiegają się o numer SSN Indywidualny Numer Identyfikacji Podatkowej (ITIN) za pośrednictwem amerykańskiego urzędu skarbowego (IRS). Gdy już posiadasz numer ITIN, możesz ubiegać się o numer EIN za pomocą Formularz SS-4 bez konieczności podawania numeru SSN.
  • Wybierz zarejestrowanego agenta. Chociaż jako adres swojej firmy możesz podać adres poza Stanami Zjednoczonymi, nadal będziesz musiał wyznaczyć zarejestrowanego agenta mieszkającego w stanie, w którym założyłeś firmę, aby zaakceptował wszystkie ważne dokumenty. Jeśli nie masz nikogo na myśli, możesz skorzystać z usługi zarejestrowanego agenta.
  • Sprawdź unikalne wymagania stanu. Ten krok dotyczy wszystkich potencjalnych właścicieli firm w USA, nie tylko zagranicznych: pamiętaj, aby sprawdzić indywidualne wymagania stanu, w którym zakładasz swoją korporację. Przepisy obowiązujące w każdym stanie mogą znacznie się od siebie różnić, dlatego pamiętaj, aby wcześniej zachować należytą staranność.

Gdy wszystkie Twoje kaczki ułożą się w rzędzie, możesz uczynić wszystko oficjalnie i złożyć wniosek o założenie firmy. Po zatwierdzeniu Twojego wniosku staniesz się oficjalnie właścicielem firmy w USA — już sam ten fakt z pewnością wynagrodzi całą Twoją ciężką pracę.

Rodzaje firm w USA, które może założyć nierezydent

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma wymagań dotyczących obywatelstwa ani miejsca zamieszkania w przypadku posiadania spółki C lub spółki LLC — tak, cudzoziemiec może być częścią spółki LLC w USA

Nie można tego samego powiedzieć o korporacjach S.

Według urzędu skarbowego Wymagania firmy S, cudzoziemcy niebędący rezydentami nie mogą być udziałowcami S Corp, ale cudzoziemcy będący rezydentami mogą. Innymi słowy, obywatel spoza USA zamieszkujący w USA (tj. cudzoziemiec będący rezydentem) jest właścicielem S Corp, podczas gdy obywatel spoza USA, który jest również rezydentem niebędącym rezydentem USA (tj. cudzoziemiec niebędący rezydentem) posiada spółka S Corp. Dzieje się tak dlatego, że właściciel S Corp musi mieszkać na obszarze jurysdykcji lub posiadać fizyczną obecność, aby móc zostać zarejestrowanym.

Nie jesteś pewien, czy jesteś obcokrajowcem-rezydentem, czy nie? The stwierdza IRS że aby się zakwalifikować jako jeden, musisz spełnić albo test zielonej karty albo istotny test obecności na rok kalendarzowy.

Otwarcie konta bankowego i płacenie podatków

Kluczowym krokiem dla każdego właściciela firmy, niezależnie od tego, czy jest on rezydentem USA, czy nie, jest otwarcie i prowadzenie firmowego rachunku bankowego.

Jeśli jednak chcesz otworzyć konto bankowe w USA, musisz dostarczyć odpowiednie dokumenty. W przypadku nierezydenta będą to dokumenty dotyczące założenia firmy, adres siedziby, numer EIN i dowód tożsamości, który wystarczy, jeśli będzie to paszport.

Zagraniczni przedsiębiorcy muszą także pamiętać o płaceniu podatków i pamiętać o terminowym składaniu zeznań podatkowych. Łatwo zrozumieć dlaczego: niezastosowanie się do tego zalecenia spowoduje nałożenie grzywien i kar, a nawet może doprowadzić do rozwiązania przedsiębiorstwa.

Jeśli chodzi o regularne prowadzenie działalności gospodarczej, wymagania stawiane właścicielom korporacji obywatelom i nieobywatelom są bardzo podobne. W zależności od indywidualnych wymagań państwa, w którym powstało przedsiębiorstwo, możesz zostać zobowiązany do wykonania takich zadań jak:

Jeśli będziesz dotrzymywać kroku wymaganiom swojej firmy w zakresie sprawozdawczości i zgodności, będziesz w stanie utrzymać swoją firmę przez wiele lat jak dobrze naoliwiona maszyna.

Urzeczywistnij swoje marzenie o posiadaniu amerykańskiej korporacji

Ostatecznie bycie obcokrajowcem nie może powstrzymać Cię od podążania za swoimi marzeniami i założenia korporacji lub LLC jako rezydent spoza USA. Istnieją jednak zasady, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz urzeczywistnić swój „amerykański sen”. Dlatego tak ważne jest, aby skonsultować się z prawnikiem imigracyjnym lub specjalistą, który jest wykwalifikowany, aby pomóc Ci przejść przez proces zakładania firmy.

Chcesz maksymalnie ułatwić proces zakładania firmy? Utwórz swój C Corp lub S Corp z Bizee. Pomogliśmy setkom tysięcy przedsiębiorców w zakładaniu firm w USA (w tym obcokrajowcom) i chętnie pomożemy także Tobie.

Gotowy do legalnego utworzenia swojej S-Corp lub C-Corp?

Już dziś rozpocznij korzystanie z naszych pakietów założycielskich dla korporacji.

Zamów teraz