Zamówienia na iPhone’a 12 Pro zostaną wysłane dopiero w grudniu z powodu niedoboru komponentów

Zamówienia na iPhone'a 12 Pro zostaną wysłane dopiero w grudniu z powodu niedoboru komponentów 1

Według nowego raportu Bloomberga, Apple stoi w obliczu niedoborów komponentów iPhone’a 12 Pro z powodu dużego popytu na telefon, co powoduje, że szacunki dotyczące dostaw spadają na grudzień.

Mówią o tym dwa nowe raporty Apple boryka się z niedoborem dwóch kluczowych komponentów znajdujących się w iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max, LiDAR i układach zarządzania energią.

Bloomberg donosi, że Apple stoi przed „brak ważnych chipów, które zarządzają zużyciem energii.iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max są znacznie bardziej energochłonne w porównaniu do iPhone’a 12, głównie po części dzięki LiDAR, dodatkowej kamerze i ultraszerokopasmowym antenom 5G. Tak więc potrzeba krzemu do zarządzania energią ma kluczowe znaczenie.

Porzucenie iPhone’a 12 Pro przez iFixit nauczyło nas tego Apple korzysta z trzech dostawców układów zarządzania energią: Texas Instruments, STMicroelectronics i Qualcomm.

W innym raporcie Nikkei, Apple boryka się również z niedoborem komponentów LiDAR dla iPhone’a 12 i przekierował komponenty przeznaczone dla iPada Pro do linii iPhone 12 Pro:

„Popyt na iPhone’a 12 Pro był znacznie silniejszy niż Apple oczekiwany. Co gorsza, firma została dotknięta ograniczeniami w dostawach niektórych komponentów, takich jak układy zasilające i komponenty lidarowe używane do funkcji obrazowania z wykrywaniem głębi, dowiedział się Nikkei Asia. W odpowiedzi, Apple przeniósł niektóre komponenty przeznaczone dla iPadów na iPhone’a 12 Pro” – mówi Nikkei.

Nikkei również informuje, że AppleDecyzja o przeniesieniu komponentów z iPada Pro do iPhone’a 12 Pro spowoduje, że w tym roku będzie o dwa miliony mniej sztuk.

Podczas AppleW październiku prezes Tim Cook wspomniał, że ograniczenie dostawców „nie jest zaskakujące” i „będzie się spodziewać”.