Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zaoszczędź na wysyłce i zapewnij klientom wygodę odbioru w sklepie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zaoszczędź na wysyłce i zapewnij klientom wygodę odbioru w sklepie

Inteligentni właściciele firm zawsze szukają sposobów na ulepszenie usług, które oferują swoim klientom, oraz narzędzi, które pomogą im dostosować model biznesowy do ich własnej wizji. Klienci zawsze doceniają posiadanie większej liczby opcji, a jeśli możesz je zapewnić bez znacznego zwiększania obciążenia pracą, jest to korzystna sytuacja dla wszystkich. Jedną z funkcji eCommerce z takim potencjałem jest Odbiór w sklepie, praktyka polegająca na umożliwieniu klientowi odebrania zakupu online z Twojej lokalizacji zamiast wysyłania go do niego.

W tym artykule omówimy, dlaczego możesz chcieć skorzystać z odbioru w sklepie w swojej firmie i jak sprawić, by obsługa była płynna zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich klientów. Wyjaśnimy również, jak to skonfigurować w Twoim sklepie internetowym.

Sposoby korzystania z odbioru w sklepie (i dlaczego klienci tego chcą)

Klienci, którzy preferują odbiór w sklepie, uznają to za wygodniejsze niż inne metody odbioru zakupu. Odnosi się to do dwóch różnych sposobów wykorzystania odbioru w sklepie: jako alternatywy dla spędzania czasu na zakupach oraz jako alternatywy dla wysyłki.

Odbiór w sklepie jako alternatywa dla zakupów

Niektórzy detaliści koncentrują się głównie na swoich sklepach stacjonarnych (lub sklepach). Takie firmy są znane przede wszystkim z fizycznych lokalizacji, w których klienci mogą przeglądać i robić zakupy w tradycyjnym środowisku detalicznym, ale rozszerzyły swoją działalność na handel elektroniczny, aby umożliwić klientom składanie zamówień online. Podczas gdy niektóre firmy stosujące ten model będą wykorzystywać cały typowy proces handlu elektronicznego do realizacji swoich zamówień (np. wysyłać je i utrzymywać swoje sklepy stacjonarne zasadniczo niezaangażowane w sprzedaż e-commerce), inne oferują odbiór zamówień online w sklepie.

W tej sytuacji klient może znaleźć artykuł, którego szuka w sklepie internetowym firmy, kupić go i wybrać opcję odbioru w sklepie w wybranej przez siebie lokalizacji. Gdy tylko ich zamówienie zostanie skompletowane, pracownicy w danej lokalizacji odłożą zakup do odbioru. Pozwala to klientowi zaoszczędzić czas, który spędziłby w sklepie na szukaniu swojego produktu, ponieważ może po prostu zamówić online, a następnie zabrać go, załatwiając inne sprawy. Wiele osób uwielbia możliwość skrócenia zaplanowanej wycieczki na zakupy, a możliwość ograniczenia czasu spędzanego w miejscach publicznych stała się kluczowa w związku z pandemią COVID-19 w 2020 r. .

Istnieją inne powody, dla których klienci docenią możliwość złożenia zamówienia online, a następnie odebrania zakupu: na przykład klient poszukujący określonego produktu może odkryć, że masz tylko jeden przedmiot w magazynie. Klient chce ten przedmiot już dziś i już planuje go kupić, ale chce mieć pewność, że nikt inny nie dostanie go w czasie potrzebnym na dotarcie do Twojego sklepu. Umożliwienie im zakupu online z odbiorem w sklepie to idealne rozwiązanie. Firmy zazwyczaj uważają to za lepsze rozwiązanie niż telefon do klienta i poproszenie o zarezerwowanie dla niego produktu w kasie — zbyt często klient nigdy nie pojawia się, aby kupić zarezerwowany produkt, ale w przypadku odbioru w sklepie już go za to zapłacił.

Rekommenderad:  Badanie mówi, że 89% procent kobiet i 79% mężczyzn zrobi zakupy w sklepie w tym roku

Jak wspomnieliśmy, niektórzy sprzedawcy stacjonarni oferują odbiór w sklepie wraz ze zwykłymi opcjami wysyłki w swoich witrynach eCommerce, ale jest całkowicie uzasadnione, aby sklep internetowy oferował tylko odbiór w sklepie. To świetny sposób dla małej firmy na zwiększenie wygody swoich klientów, nawet jeśli nie ma ona zamiaru sprzedawać online szerszej publiczności. W rzeczywistości wiele firm offline przeszło do trybu online właśnie w tym celu podczas pandemii COVID — stworzyły sklepy internetowe jako substytut zakupów dla swoich zwykłych klientów, z odbiorem w sklepie, ale nie planowały ekspansji na zwykły handel elektroniczny.

W przypadku firm z wieloma lokalizacjami to od nich zależy, czy oferują tylko odbiór w sklepie w lokalizacji, w której znajduje się już przedmiot, czy też chcą wysłać go między sklepami, aby klient mógł go odebrać. Wielu wybiera to pierwsze, ponieważ pozwala całkowicie uniknąć wysyłki zamówienia i upraszcza cały proces.

Odbiór w sklepie jako alternatywa dla wysyłki

Firmy, które koncentrują się głównie na handlu elektronicznym, mogą chcieć oferować odbiór w sklepie jako alternatywę dla wysyłki zamówień tradycyjną metodą. Rzeczywisty sklep stacjonarny nie jest do tego potrzebny, ale potrzebujesz rozsądnej lokalizacji, aby klienci mogli przyjechać i odebrać zamówienie (np. przyzwoite miejsce do zaparkowania, a jeśli masz duży magazyn, określoną powierzchnię do odbioru zamówienia).

Lokalni klienci zwykle uwielbiają, gdy firma eCommerce oferuje odbiór w sklepie. Ponieważ zakupy online są zjawiskiem międzynarodowym, mogą również wydawać się dość bezosobowe. Oferowanie odbioru w sklepie może sprawić, że lokalni klienci poczują się docenieni i uznani, mimo że Twoja firma może obsługiwać cały kraj.

Pomaga to również złagodzić powszechne źródło frustracji: klient szuka produktu w Internecie i odkrywa Twój sklep internetowy, a przez przypadek mieszka w pobliżu. Odkrywają jednak, że będą musieli czekać na wysyłkę jak wszyscy inni, co oznacza, że ​​na swoje zamówienie będą musieli jeszcze poczekać kilka dni. Klient naturalnie pomyśli: „Ale jestem w tym samym mieście! Dlaczego nie mogę po prostu go kupić?” Oferując odbiór w sklepie, bezpośrednio odpowiadasz na pragnienia tego typu klientów i możesz ich pozyskać na całe życie!

Niektórzy klienci zawsze będą preferować odbiór w sklepie zamiast wysyłki, o ile jest to dla nich opcja. Jak w powyższym przykładzie, niektórzy z nich po prostu nie chcą czekać. Inni wybiorą ją, aby uniknąć ryzyka związanego z wysyłką, takiego jak możliwe uszkodzenie przedmiotu podczas transportu. Niektórzy po prostu nie chcą zajmować się odbiorem paczki, czy to ze względu na niebezpieczną okolicę, czy z innego powodu, na przykład chcąc mieć pewność, że będą mogli ją odebrać osobiście. (W tym przypadku kolejną przydatną opcją jest usługa FedEx Hold at Location — umożliwia ona klientom określenie bezpiecznej lokalizacji odbioru paczki, a następnie odebranie jej za pomocą ważnego dokumentu tożsamości).

Klucze do niezawodnej funkcji odbioru w sklepie

Niezależnie od Twojego modelu biznesowego lub powodów, dla których wdrażasz odbiór w sklepie, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii, aby proces przebiegał bezproblemowo zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów.

  • Podaj wystarczającą ilość informacji dla klienta. Klienci będą musieli znać Twoje godziny pracy, adres i wszystkie inne istotne informacje (np. do których drzwi podejść, jeśli układ Twojej lokalizacji jest w ogóle mylący). Upewnij się, że podajesz te informacje.
  • Pozwól im wybrać miejsce odbioru. Jeśli masz kilka lokalizacji, a w każdej z nich masz produkt na stanie, daj klientowi łatwy sposób wyboru najbliższego.
  • Pomóż klientowi wyeliminować błędy. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest kontakt z klientem, aby wyjaśnić coś na temat jego zamówienia. W przypadku odbioru w sklepie najczęstszym błędem jest przypadkowe „zezwolenie” na odbiór produktu, który się do tego nie kwalifikuje. Zwykle dzieje się tak, gdy klient zamawia wiele produktów, z których niektóre są dostępne do odbioru, a inne nie. Wyświetl im wiadomość, gdy tak się stanie, aby poinformować ich, że będą musieli rozdzielić przedmioty do odbioru i przedmioty wysłane na osobne zamówienia.
Rekommenderad:  Jak zapewnić swoim klientom niezapomniane wrażenia z rozpakowywania

Jak działa funkcja odbioru w sklepie Shift4Shop

Shift4Shop ma wbudowany moduł In-Store Pickup, który jest dostępny automatycznie dla sklepów Shift4Shop w ramach bezpłatnego abonamentu. Pozwala szybko skonfigurować szczegółową opcję odbioru w sklepie dla dowolnego produktu, który uznasz za odpowiedni. Zawiera kilka opcji, które pomogą Ci dostosować odbiór w sklepie do potrzeb Twojej firmy i klientów.

  • Ustaw lokalizacje: Możesz wyznaczyć tyle miejsc odbioru, ile potrzebujesz, określić godziny pracy i podać dowolne inne informacje dla klienta.
  • Wybierz kwalifikujące się produkty: Możesz ustawić dowolny produkt, aby był dostępny tylko do odbioru, tylko do wysyłki lub zarówno do odbioru, jak i do wysyłki.
  • Dodaj szczegóły odbioru do wielu produktów: Jeśli chcesz dodać szczegóły dostępności odbioru do dużej liczby produktów, możesz przesłać to ustawienie za pomocą pliku CSV zamiast ustawiać je ręcznie dla każdego produktu. Możesz także wyeksportować plik CSV z tymi samymi szczegółami, jeśli kiedykolwiek będziesz go potrzebować.
  • Dostosuj przekaz dla swoich klientów: Możesz łatwo zmienić treść domyślnych komunikatów (takich jak „Tylko odbiór w sklepie”) w sekcji Język sklepu w Menedżerze sklepu internetowego Shift4Shop.
  • Ogranicz zamówienia z odbiorem i bez odbioru: Jeśli klient spróbuje kupić produkty „tylko odbiór osobisty” i „odbiór niedostępny” w tym samym zamówieniu, otrzyma wiadomość z prośbą o złożenie oddzielnych zamówień.
  • Zgodność zamówienia telefonicznego: Moduł Shift4Shop In-Store Pickup działa w ten sam sposób w przypadku zamówień telefonicznych lub innych ręcznie tworzonych zamówień, dzięki czemu Ty lub Twoi pracownicy macie dostęp do wszystkich tych opcji podczas tworzenia zamówienia dla klienta.

Jak skonfigurować moduł odbioru w sklepie Shift4Shop

Konfigurowanie modułu Shift4Shop In-Store Pickup jest łatwe i intuicyjne, dzięki czemu będziesz mógł od razu zaoferować swoim klientom odbiór w sklepie. Najpierw upewnij się, że Twoje konto Shift4Shop ma dostęp do modułu; jeśli masz sklep z darmowym planem, sklep z planem Pro lub wyższy, jest on wliczony w cenę. Musisz także używać motywu podstawowego dla swojego sklepu — wszystkich motywów w Shift4Shop Szablon witryny e-commerce store to podstawowe motywy (i wiele z nich jest bezpłatnych).

Rekommenderad:  Scott Wilder z HubSpot: Zaangażowanie społeczności odgrywa ogromną rolę w wysiłkach na rzecz transformacji cyfrowej

Następnie musisz włączyć tę funkcję w Moduły sekcji Menedżera sklepu internetowego Shift4Shop. Możesz go łatwiej znaleźć, wpisując „Odbiór w sklepie” lub po prostu „Odbiór” w polu pasek wyszukiwania. Kliknij Włączać pole wyboru, ratować swoją zmianę, a następnie kliknij przycisk Ustawienia przycisk.

Następnym krokiem będzie ustawienie lokalizacji odbioru. Kliknij Dodaj miejsce a następnie wprowadź odpowiednie dane, w tym nazwę lokalizacji, godziny i instrukcje dla klienta. Możesz także określić adres e-mail, na który otrzymasz powiadomienie, gdy zamówienie z odbiorem zostanie zrealizowane w tej lokalizacji. Kliknij Ratować zanim opuścisz tę stronę.

Następnie będziesz chciał dodać opcję odbioru do swoich produktów. Każdy produkt można na nim skonfigurować osobno Zaawansowany patka. Opcje obejmują Brak możliwości odbioru (domyślnie wybrane), Do odbioru w sklepie, I Tylko odbiór osobisty w sklepie. Jeśli nie chcesz ustawiać żadnego z nich ręcznie, możesz to zrobić za jednym razem, korzystając z pliku CSV — szczegółowe instrukcje znajdziesz w naszych artykułach w Bazie wiedzy, Jak importować produkty przez CSV? samouczek na temat korzystania z plików CSV z Shift4Shop i Jak korzystać z modułu odbioru w sklepie? aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące dodawania informacji o odbiorze.

Po skonfigurowaniu modułu każdy produkt, który zaznaczyłeś do odbioru w sklepie, wyświetli komunikat na stronie produktu i wyskakującym okienku QuickView informujący, że produkt jest dostępny do odbioru. Możesz edytować treść tej wiadomości i wszystkich innych wiadomości dotyczących odbioru w sklepie, przechodząc do Twojej Język sklepu ustawienia.

Gdy klient dokona zakupu, zobaczy opcję odbioru w sklepie (jeśli jego zamówienie się kwalifikuje) i będzie mógł wybrać miejsce odbioru. Wybrana lokalizacja zostanie skopiowana do informacji o wysyłce zamówienia, a wszystkie koszty wysyłki zostaną usunięte. Twój sklep Shift4Shop automatycznie obliczy również podatek od sprzedaży na podstawie lokalizacji wybranej przez klienta. Kiedy klient złoży zamówienie, otrzymasz kopię powiadomienia o zamówieniu na podany adres e-mail.

Podsumowanie

Odbiór w sklepie może być cenną funkcją dla firmy, niezależnie od tego, czy koncentruje się ona na handlu elektronicznym, czy po prostu chce przyspieszyć zakupy dla lokalnych klientów. Wbudowany moduł Shift4Shop umożliwia to bez potrzeby stosowania obejść lub wtyczek innych firm. Naszym celem od 1997 roku było połączenie wszystkich najlepszych funkcji eCommerce w potężną platformę typu „wszystko w jednym”, a moduł odbioru w sklepie to tylko jeden z elementów tej układanki.

Możliwość zaoferowania tej funkcji swoim klientom oznacza większą wygodę zarówno dla Ciebie, jak i dla nich, ponieważ żaden z nich nie będzie musiał zajmować się wysyłką — a także daje poczucie spersonalizowanej obsługi lokalnym klientom. To kolejne świetne narzędzie do rozwijania firmy, zwiększania lojalności klientów i ogólnie pomagania marce w rozwoju w konkurencyjnym świecie.

Table of Contents