Zapomnij o USB-C, Apple Może porzucić port błyskawicy do 2021 r

Zapomnij o USB-C, Apple Może porzucić port błyskawicy do 2021 r 1

Gdy świat mobilny przechodzi na USB-C, AppleDecyzja o pozostaniu przy swoim zastrzeżonym porcie Lightning wywołała niemałą krytykę ze strony tych, którzy uważają, że powstrzymuje go jego własna technologia. Jeśli jednak nowy raport w tym tygodniu jest prawdziwy, wygląda na to, że Apple może mieć jeszcze większe plany, które mogą ponownie przeskoczyć go przed konkurencją.

Żeby było jasne, Apple objął USB-C w miejscach, w których ma to najbardziej sensowny charakter – w laptopach MacBook i iPad Pro. W rzeczywistości dodanie USB-C do wysokiej klasy iPada w zeszłym roku doprowadziło wielu do założenia, że ​​iPhone wkrótce nadejdzie, ale tegoroczna oferta iPhone'a 11 – nawet iPhone'a 11 Pro – konsekwentnie utrzymywała klasyczne złącze Lightning, które było znalezione na sobie Apple urządzenie mobilne, odkąd zadebiutowało z iPhone'em 5 w 2012 roku.

W rzeczywistości, chociaż USB-C na urządzeniu takim jak iPad Pro jest zrozumiałe ze względu na jego miejsce jako zamiennika laptopa dla kreatywnych profesjonalistów, port USB-C na iPhonie jest niewielki, ponieważ większość użytkowników po prostu używa go do ładowania swoich urządzeń . Podczas gdy USB-C oferuje wyższą prędkość ładowania, Apple obsługuje to za pomocą kabla Lightning na USB-C od iPhone'a 8 a iPhone X został wydany w 2017 roku, aw tym roku nawet dołączono kabel i 18-watową ładowarkę USB-C do wyższej klasy iPhone'a 11 Pro i iPhone'a 11 Pro Max.

Popatrz! Brak przewodów!

Jednak zdaniem bardzo renomowanego analityka Ming-Chi Kuo wygląda na to Apple tak naprawdę nie martwił się zbytnio przełączaniem iPhone'a na port USB-C, ponieważ jego ostatecznym celem jest całkowite usunięcie fizycznego portu.

W swojej najnowszej notatce badawczej udostępnionej przez MacRumors Kuo twierdzi, że do 2021 r Apple zaoferuje iPhone'a premium z „całkowicie bezprzewodową obsługą”. Innymi słowy, podczas gdy iPad Pro wyeliminował port Lightning na rzecz USB-C, iPhone Pro wygląda tak, jakby po prostu całkowicie usunął port.

Oczywiście taki ruch nie byłby całkowicie bezprecedensowy. W 2016 roku Apple niesławnie usunął 3Gniazdo słuchawkowe 5 mm z iPhone'a 7 i iPhone 7 Ponadto, twierdząc, że wykazał „odwagę” w wskazywaniu drogi do prawdziwie bezprzewodowej przyszłości – pomysł ten został wzmocniony przez debiut oryginalnych AirPods na tym samym wydarzeniu. Ostatnio pojawiły się nawet plotki Apple planuje połączyć AirPods z przyszłymi wysokiej klasy iPhone'ami.

Więc to jasne Apple ostatecznie dąży do całkowicie bezprzewodowej przyszłości, a z pewnością wyeliminowanie ostatniego otwartego otworu w iPhonie nie tylko zapewni bardziej elegancki wygląd, ale pozwoli iPhone'owi osiągnąć poziom wodoodporności, który po prostu nie jest możliwy, gdy połączenia elektryczne są zamieszani.

W rzeczywistości iPhone nawet by nie był ApplePierwsze prawdziwie bezprzewodowe urządzenie. Czasami łatwo zapomnieć, że Apple Watch nigdy nie oferował fizycznego złącza, które od samego początku obsługuje wyłącznie ładowanie indukcyjne magnetyczne i łączność bezprzewodową. Trudno jest znaleźć kogoś, kto nie byłby w tym w porządku, po prostu dlatego, że nie mieliśmy wcześniejszych oczekiwań co do sposobu łączenia i ładowania inteligentnych zegarków.

Z drugiej strony zaś Apple wprowadził ładowanie bezprzewodowe do swojej oferty iPhone'a zaledwie rok po wyeliminowaniu gniazda słuchawkowego, obecne standardy ładowania Qi są znacznie wolniejsze niż to, co jest możliwe w przypadku połączenia przewodowego. To wydaje się czymś Apple musiałby rozwiązać problem, zanim wyeliminuje jedyną ultraszybką opcję ładowania – zwłaszcza jeśli rozważa zrobienie tego w swoim najnowszym telefonie iPhone, który prawdopodobnie będzie skierowany do użytkowników o bardziej wymagających wymaganiach.