Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zarabiaj w YouTube: dziesięć sposobów, aby to zrobić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zarabiaj w YouTube: dziesięć sposobów, aby to zrobić

Wraz z postępem odkryć technologicznych zmieniają się sposoby, w jakie dana osoba może generować dochód.

W dzisiejszych czasach internet stał się wielkim sprzymierzeńcem tych, którzy szukają sposobu na wygenerowanie dodatkowego dochodu i zarabianie na nim YouTube Jest to jedna z najczęściej spotykanych form.

Albo dla tych, którzy mają kanał od dłuższego czasu i chcą zacząć zarabiać na swoich treściach. Lub dla tych, którzy chcą zacząć przesyłać filmy na tę platformę od zera, istnieje kilka sposobów zarabiania pieniędzy w YouTube.

Myśląc, że potrzebny jest tylko jeden kanał YouTube i chęć generowania treści, to bardzo dobry sposób na rozpoczęcie drogi do zarabiania YouTube. Kluczowe jest jednak również określenie, w jaki sposób zostanie to zrobione.

Z tego powodu w tym artykule poznasz 10 sposobów na zarabianie YouTube.

  • reklama w YouTube (Google AdSense)

Wśród sposobów zarabiania na YouTube reklama jest jednym z rozpoznawalnych wśród użytkowników platformy. Głównie ze względu na powtarzające się reklamy, które zwykle pojawiają się podczas odtwarzania dowolnego filmu.

Przychody z reklam są również, w najprostszy sposób, że YouTube umożliwia twórcom treści osiąganie zysków. Automatycznie możliwe jest zarabianie pieniędzy za każde kliknięcie użytkownika w reklamę, która pojawia się w filmie.

Jeśli podoba Ci się ta opcja zarabiania YouTube, musisz tylko aktywować monetyzację i wybrać reklamy, które będą pojawiać się w Twoich filmach. Reszta będzie odpowiedzialna za platformę.

Coś, co należy wziąć pod uwagę w tym procesie, to to YouTube Aby zarabiać na reklamach, wymagane są dwa podstawowe wymagania:

  • Mieć min 4000 godzin oglądania
  • Kanał z min 1000 subskrybentów

Zanim złożysz wniosek o monetyzację tego typu, upewnij się, że spełniasz oba te aspekty.

Rekommenderad:  Jak korzystać z funkcji blokady czatu, aby zablokować czaty WhatsApp

Dla użytkowników, którzy nie chcą widzieć banerów reklamowych podczas odtwarzania wideo YouTube premia Kolejny sposób zarabiania dla twórców treści na tej platformie.

Nie musisz wiele robić, aby zarabiać dzięki tej alternatywie. Wymagane jest jedynie, aby użytkownicy subskrybowali YouTube Premium zobacz swoje treści na platformie. Bez reklam, YouTube przekazuje część pieniędzy z subskrypcji twórcy filmu.

  • Marketing afiliacyjny

Kolejna z najbardziej znanych form monetyzacji w ramach YouTube. Marketing afiliacyjny polega na osiąganiu zysków dzięki sprzedaży osiągniętej za pośrednictwem filmów.

W takim przypadku twórcy treści mają możliwość umieszczania linków lub kodów promocyjnych, z których użytkownicy mogą skorzystać. A więc zarabiaj na tej sprzedaży.

Aby skorzystać z tego sposobu zarabiania, musisz być zapisany do programu partnerskiego określonego sklepu internetowego. Na przykład, Amazon lub AliExpress. Zostaw linki w opisie swoich filmów i poinformuj o tym obserwujących.

Współpraca z markami to również bardzo powszechny sposób na zarabianie YouTube. Zwłaszcza jeśli chodzi o twórców treści z ogromną publicznością i wpływami. Nazywa się to również marketingiem wpływowym.

Dzięki YouTube pozwala na bardzo bliski kontakt z publicznością, ta alternatywa może dać doskonałe rezultaty, jeśli zostanie właściwie wykorzystana.

W takim przypadku powinieneś w swoich filmach polecać, pokazywać lub po prostu promować dowolny produkt. Oprócz powiadamiania YouTube że Twoje materiały audiowizualne zawierają treści promocyjne.

Wymaga również ugruntowanej niszy i znacznej liczby abonentów. W ten sposób promocja będzie miała lepsze efekty.

  • Sponsoring i lokowanie produktu

Oba można uznać za rozszerzenie influencer marketingu. Jednak oba mają bardzo wyraźne różnice.

W przypadku sponsoringu ma to miejsce, gdy twórca treści bezpośrednio wspomina o marce. Może to być na początku, w środku lub na końcu Twojej produkcji. Ogólnie ten format jest częściej używany w podcastach.

Teraz Product Placement to rodzaj reklamy, która nie jest wymieniona bezpośrednio, ale w której twórca wykorzystuje produkty marki. Może to być samouczek lub analiza określonego artykułu. W formatach wideo jest to bardzo popularne.

Rekommenderad:  Tim BabyPad, aby nie zapomnieć o dzieciach w samochodzie

Ta forma monetyzacji koncentruje się na przekazywaniu kanałów YouTube większa ekskluzywność. Daje to użytkownikom, którzy dołączają do Twojego kanału, możliwość uzyskania dodatkowych korzyści, których nie ma w tradycyjnej wersji.

Aby dołączyć, obserwujący muszą anulować miesięczną subskrypcję w zamian za wzmianki, okrzyki lub inne korzyści, które możesz im zaoferować jako twórcom treści.

Jednak, aby zrezygnować z członkostwa w YouTube Musisz spełnić pewne wymagania:

  • Miej ponad 30 000 obserwujących na swoim kanale
  • Być pełnoletnim (+18 lat)
  • Nie powinien to być kanał skierowany do dzieci
  • Bądź powiązany z Programem Partnerskim firmy YouTube

Podobnie jak sponsoring czy lokowanie produktu, jest to bardzo rozpoznawalny rodzaj reklamy wśród form monetyzacji YouTube.

Różnica polega na tym, że marka lub produkt nie są w żadnym momencie wymieniane. Raczej twórca treści używa niektórych z nich „od niechcenia”. Albo jako dekoracja, odzież, półka lub napój.

Intencją jest podświadome przyciągnięcie użytkownika, który ogląda wideo.

  • Superczat i supernaklejki

Jeden z najnowszych sposobów zarabiania YouTube. To narzędzie zorientowane na fanów jest bardzo przydatne do zarabiania pieniędzy.

Polega na zapewnieniu specjalnego miejsca tym obserwującym, którzy chcą być zauważeni podczas transmisji na żywo.

W trakcie transmisji ta osoba będzie mogła kupić superczat lub supernaklejki i zostanie wyróżniona, aby jej komentarz był lepiej widoczny.

Oklaski lub oklaski w YouTube, to kolejna alternatywa zarabiania na filmach. Jest to stosunkowo nowa metodologia. W tym przypadku tuż obok przycisków „Lubię to” i „Nie lubię” znajduje się opcja „Oklaskuj”.

Użytkownicy mogą użyć tego przycisku, aby wysłać aplauz do twórcy treści, jako znak, że film im się podobał.

Robi to samo, co darowizna, ale ma znacznie ładniejszą nazwę.

Na najbardziej powszechne i skuteczne sposoby. Polega na możliwości sprzedaży własnych produktów. Ten sposób zarabiania YouTube jest popularny na przykład wśród twórców kursów online.

Rekommenderad:  Pomoc! Święta sprawiają, że czuję się bardzo zestresowany.

Jak widać, sposobów na zarabianie jest kilka YouTube, niektóre z nich bez większego wysiłku. Podczas gdy inne są nieco bardziej złożone. Ale bez wątpienia wszystkie miały zapewnić świetne wyniki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym blogiem o krótkich filmach na youtube, gdzie możesz również zyskać nową możliwość zarabiania na youtube.

Subskrybuj nasz kanał i dowiedz się więcej o marketingu od jednego z naszych współpracowników w Axiomacero.

Table of Contents