Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Zarejestrowany agent kontra organizator LLC: czego potrzebuje Twoja LLC?

Zarejestrowany agent kontra organizator LLC: czego potrzebuje Twoja LLC?

Jeśli przygotowujesz się do założenia firmy, wiesz, że musisz podjąć wiele decyzji. Jednym z nich jest podjęcie decyzji, kto będzie Twoim zarejestrowanym agentem i kto będzie Twoim organizatorem LLC — ale możesz się zastanawiać, jaka jest różnica między tymi dwiema rolami.

W tym miejscu omówimy agentów zarejestrowanych i organizatorów LLC, najlepszych ludzi do pełnienia tych ról oraz to, czy będziesz potrzebować jednego – czy obu – aby spełnić wymagania biznesowe.

Kim jest zarejestrowany agent?

W trakcie procesu tworzenia „Zarejestrowany agent” to termin/rola, o której będziesz często wspominał. Zarejestrowany agent jest odbiorcą ważnych dokumentów prawnych w imieniu Twojej firmy. Do obowiązków Zarejestrowanego Agenta należy:

 • Pełni funkcję oficjalnego punktu kontaktowego firmy
 • Otrzymywanie ważnych dokumentów prawnych w imieniu firmy
 • Dostępność we wszystkich standardowych godzinach pracy
 • Zapewnienie, że właściciel firmy otrzyma najważniejsze dokumenty

Zarejestrowany agent jest wymagany w przypadku wszystkich prawnych podmiotów gospodarczych, a Ty lub Twój organizator LLC będziecie musieli wyznaczyć agenta podczas procesu tworzenia. Od tego momentu zarejestrowany agent będzie otrzymywał wszystkie dokumenty rządowe, w tym czynności prawne, wezwania sądowe, wezwania do sądu, informacje podatkowe i inne. Obowiązkiem Zarejestrowanego Agenta jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego otrzymania wszystkich tych kluczowych dokumentów.

Kto może być zarejestrowanym agentem?

Chociaż możesz pełnić funkcję własnego zarejestrowanego agenta, zdecydowanie zalecamy jego wynajęcie. Twoim zarejestrowanym agentem może być osoba, którą znasz, lub zewnętrzny usługodawca – pod warunkiem, że spełnia on następujące wymagania:

… mieć ukończone 18 lat.

…mieć adres w tym samym stanie co firma.

… być dostępnym do odbioru dokumentów w godzinach pracy.

… właściciel firmy lub członek LLC.

…osobisty związek zamieszkujący w tym samym stanie.

… dostawca usługi zarejestrowanego agenta strony trzeciej.

Nadal zastanawiasz się, czego potrzeba, aby zostać zarejestrowanym agentem i na co zwrócić uwagę, szukając go dla swojej firmy? Przejrzyj wymagania dotyczące zarejestrowanego agenta we wszystkich 50 stanach.

Wynajęcie usługi zarejestrowanego agenta wiąże się z kosztami dla właścicieli firm, więc dlaczego nie zrobić tego samodzielnie? Istnieje wiele powodów, dla których warto unikać bycia swoim własnym RA, w tym:

 • Prywatność. Jeśli jesteś wymieniony jako własny zarejestrowany agent, innym osobom znacznie łatwiej jest znaleźć Twoje dane osobowe, a Ty ryzykujesz, że otrzymasz poufne dokumenty w Twoim miejscu zamieszkania.
 • Czas. Zarejestrowani agenci muszą być dostępni we wszystkich godzinach pracy, co ogranicza to, kiedy i jak często możesz podróżować z zarejestrowanego adresu.
 • Lokalizacja. Zarejestrowani agenci muszą znajdować się w tym samym stanie co firma, więc nawet jeśli Twoja firma jest odległa, nie będziesz w stanie wyprowadzić się poza stan, jeśli działasz jako własny zarejestrowany agent.

Wynajęcie usługi zarejestrowanego agenta to bezproblemowy sposób na zabezpieczenie dedykowanego zarejestrowanego agenta w Twoim stanie bez poświęcania prywatności i czasu.

Kim jest organizator LLC?

„Organizator LLC” brzmi jak fantazyjne stanowisko, ale w rzeczywistości organizator LLC to osoba, która podpisuje i składa Twoje dokumenty Artykuły organizacyjne — dokumenty, które czynią Twoją firmę oficjalną osobą prawną.

Obowiązki organizatora LLC obejmują:

 • Wypełnianie dokumentów związanych z założeniem firmy
 • Podpisanie Statutu Organizacji
 • Złożenie Statutu Organizacji u Sekretarza Stanu

Każda spółka LLC musi zostać złożona w wyznaczonej przez właściciela firmy agencji stanowej zajmującej się tworzeniem przedsiębiorstw — w większości przypadków jest to Sekretarz Stanu, chociaż odbiorca może się różnić. Organizator LLC jest odpowiedzialny za skompilowanie i wypełnienie wszystkich dokumentów składających się na Statut Organizacji, a następnie podpisanie tego dokumentu i podjęcie odpowiednich kroków w celu jego złożenia.

Organizator LLC jest pod pewnymi względami podobny do organizatora ślubu. Zajmują się wszystkimi sprawami, aby państwo młodzi (lub, w tym przypadku, właściciele firm) mogli skupić się na ważniejszych zadaniach bez dodatkowego stresu.

Kto może być organizatorem LLC?

Aby odpowiedzieć na jedno z najważniejszych pytań: Tak, możesz działać jako własny organizator LLC. Jednakże pełnienie roli organizatora LLC może być bardzo rozpraszające dla właściciela firmy, dlatego zawsze wybieraj organizatora LLC ostrożnie.

Kto jeszcze może być organizatorem LLC?

 • Firma lub osoba fizyczna
 • Właściciel firmy lub członek LLC
 • Dostawca zewnętrzny, np. księgowy lub prawnik
 • Przyjaciel lub rodzina (co najmniej 18 lat)
 • Dostawca usług tworzenia przedsiębiorstw, taki jak Bizee

Twój prawnik lub księgowy może wydawać się dobrym organizatorem LLC, ale prawdopodobnie pobierze dodatkową opłatę za swoje usługi i nie będzie mógł skupić się na innej pracy, którą dla Ciebie wykonuje. A jeśli któryś z nich kiedykolwiek przestanie dla Ciebie pracować, utkniesz w konieczności pełnienia wielu ról.

Zamiast tego wielu właścicieli firm decyduje się na usługę zakładania firmy, aby działać jako organizator LLC, aby zapewnić zasięg bez względu na wszystko.

Bezpłatny pakiet LLC Bizee zapewnia organizatora LLC, który może dokładnie i skutecznie złożyć Statut Organizacji, nie wspominając o bezpłatnym zarejestrowanym agencie przez pierwszy rok. Jedyne, co płacisz, to opłata stanowa – taka sama, jaką zapłaciłbyś, gdybyś sam wykonał tę pracę.

Zarejestrowany agent kontra organizator LLC

Organizatorzy LLC i zarejestrowani agenci to nie to samo. Teoretycznie ta sama osoba może pełnić obie role — zarejestrowany agent może złożyć statut organizacji, a organizator LLC może pełnić funkcję zarejestrowanego agenta. Oto zestawienie:

Zarejestrowany agent

Organizator z o.o

Może podpisywać/składać Statuty Organizacji

Może być właścicielem firmy lub członkiem LLC

Wykonuje swoje obowiązki, posiada udziały własnościowe w przedsiębiorstwie

Może odbierać dokumenty w imieniu właściciela firmy

Może zostać wykonana przez usługę strony trzeciej

Ma zobowiązania wobec firmy po utworzeniu

Większość firm będzie potrzebować zarówno organizatora LLC, jak i zarejestrowanego agenta. Tylko zarejestrowani agenci mogą odbierać i przesyłać ważne dokumenty. I choć może Cię kusić, aby pełnić w swojej firmie jedną lub obie role, szukanie zaufanego partnera, takiego jak Bizee, niesie ze sobą wiele korzyści.

Usługa zakładania przedsiębiorstw może pełnić rolę organizatora LLC, dzięki czemu tworzenie Twojej firmy będzie przebiegać bezproblemowo, dzięki czemu będziesz gotowy do rozpoczęcia działalności. Podobnie usługa zarejestrowanego agenta pozwala Ci podróżować i pracować tak, jak lubisz, zapewniając jednocześnie ochronę Twoich danych osobowych i brak dostępu do poufnych dokumentów w miejscach publicznych lub w domu.

Gdy Bizee będzie Twoim organizatorem LLC, otrzymasz bezpłatną roczną usługę zarejestrowanego agenta (o wartości 119 USD).

Często zadawane pytania dotyczące zarejestrowanych agentów i organizatorów LLC

Masz więcej pytań na temat organizatorów LLC i zarejestrowanych agentów? Mamy odpowiedzi.

Czy spółka LLC może mieć więcej niż jednego organizatora?

LLC zwykle ma nie więcej niż jednego organizatora. Może to wydawać się mylące, jeśli zakładasz spółkę LLC z partnerami lub innymi członkami, zwłaszcza jeśli nadal decydujesz, jak zarządzać swoją firmą. Należy pamiętać, że członkowie LLC i organizatorzy LLC to nie to samo. Chociaż formalności różnią się w zależności od stanu, większość Statutów Organizacji pozwala na umieszczenie na liście tylko jednego lub dwóch organizatorów.

Chodzi o podpis osoby składającej dokumenty. Może to być dedykowany organizator LLC, jeden z właścicieli LLC lub przedstawiciel usługi tworzenia przedsiębiorstw. Szczegóły dotyczące członków i własności są zazwyczaj określone w umowie operacyjnej firmy.

Jaka jest jedna z największych wad organizowania firmy jako spółki z oo?

Największą wadą organizowania firmy jako spółki z oo jest to, że możesz zapłacić więcej podatków. Ze względu na opodatkowanie tranzytowe – w ramach którego zyski biznesowe przechodzą na podatek dochodowy od osób fizycznych – będziesz musiał płacić podatek od samozatrudnienia. Możesz potencjalnie zmniejszyć obciążenie podatkowe związane z samozatrudnieniem, składając podatki jako spółka S Corp.

Czy zarejestrowany agent i organizator mogą być tą samą osobą?

Tak, zarejestrowanym agentem i organizatorem LLC dla Twojej firmy może być ta sama osoba, ale przed ich obsadzeniem musisz zrozumieć różne role. Wielu właścicieli firm chce działać zarówno jako własny organizator, jak i własny zarejestrowany agent. Jest to nie tylko duże zadanie dla zapracowanego właściciela firmy, ale może również powodować wiele problemów.

Zamiast rezygnować ze swojego czasu i elastyczności, rozważ skorzystanie z usług zewnętrznego dostawcy, takiego jak usługa zakładania firmy lub usługa zarejestrowanego agenta. To świetny sposób na outsourcing dokumentów i kłopotów, dzięki czemu zyskasz czas na prowadzenie firmy.

Czy mogę być własnym organizatorem LLC?

Tak, możesz działać jako własny organizator LLC, ale wymaga to dużo czasu i energii. Zamiast tego skup swoją energię na założeniu i prowadzeniu firmy, prosząc kogoś innego, aby został organizatorem Twojej LLC – niezależnie od tego, czy jest to znajomy lub członek rodziny, prawnik lub księgowy, płatna usługa czy inny członek LLC.

Zarejestrowany agent czy organizator LLC? Zdobądź oba z Bizee

Teraz, gdy rozumiesz różnice między zarejestrowanymi agentami a organizatorami LLC (oraz znaczenie obu ról dla uruchomienia i sukcesu Twojej firmy), możesz znaleźć najlepsze dopasowanie dla każdego z nich. Zaufany partner, taki jak Bizee, może założyć Twoją spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością za 0 USD plus opłaty stanowe, zabezpieczyć bezpłatnego zarejestrowanego agenta na pierwszy rok (oszczędzając 119 USD) i pełnić funkcję organizatora Twojej spółki LLC – wszystko na raz.