Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Zarządzanie kanonicznymi stronami serwisu

Strony kanoniczne to jeden z ważnych tematów, na który należy zwrócić szczególną uwagę w zarządzaniu witryną. Ponieważ Google jest bardzo wrażliwy na zduplikowane treści i stara się w jak największym stopniu zapobiegać wyświetlaniu zduplikowanych treści, z tego powodu starał się zapewnić odpowiednie rozwiązanie, aby rozwiązać problemy związane ze zduplikowanymi treściami. Ale co to jest znacznik kanoniczny? Jaki jest związek między stronami kanonicznymi a tagami kanonicznymi? Odpowiedź na te pytania jest tematem, który zamierzamy poruszyć w tym artykule z bazy wiedzy gospodarzy Fa. Oprócz zarządzania kanoniczną stroną internetową.

Tematy, które zostaną omówione w tym artykule, są następujące:

Strony kanoniczne

 • Twórz strony kanoniczne w serwisie
 • Dlaczego powinniśmy określić nasze strony kanoniczne?
 • Co to jest tag kanoniczny?
 • Jaka jest rola tagów kanonicznych w SEO?
 • Jakie są najlepsze sposoby tworzenia tagów kanonicznych?
 • Tag kanoniczny lub przekierowanie 301

Co to jest kanoniczne?Twórz strony kanoniczne w serwisie

Stronę kanoniczną można uznać za oryginalną wersję podobnych stron. Umieszczając mały tag na stronie, wyszukiwarki Google mogą określić, którą stronę uznać za stronę główną, a następnie przeszukać ją i zaindeksować. Czasami dana strona w witrynie może być dostępna za pośrednictwem kilku adresów URL lub mogą istnieć różne strony o podobnej treści. Przykładowo możemy wspomnieć o wyświetlaniu strony w wersji mobilnej oraz jej wersji desktopowej. Google uważa wszystkie te wersje za zduplikowane treści. W takim przypadku musisz określić ten problem ręcznie, dodając tag kanoniczny w linku strony, która Twoim zdaniem jest wersją oryginalną.

W ten sposób żądana strona jest indeksowana przez Google i ostatecznie indeksowana, a pozostałe strony są uznawane za wersje kanoniczne. Jeśli jednak nie zrobisz tego samodzielnie, Google domyślnie uzna stronę za stronę kanoniczną i zaindeksuje ją. Należy jednak zauważyć, że strona wybrana przez Google może nie być oryginalną stroną kanoniczną. Możliwe jest nawet, że Google uzna je za te same strony i nie będzie mógł wybrać strony kanonicznej. W takim przypadku Twoja witryna może mieć problemy z SEO. Z tego powodu należy zachować ostrożność w przypadku tych stron i prawidłowego zarządzania nimi.

Dlaczego powinniśmy określić nasze strony kanoniczne?

Jak wspomniano wcześniej, strona kanoniczna to strona, która według Google pokazuje pożądaną treść Twojej witryny częściej niż inne zduplikowane strony. Pamiętaj, że strony nie muszą być takie same. Ponieważ zastosowanie drobnych zmian na stronach nie może spowodować, że Google uzna je za strony wyjątkowe.

Na przykład wiele stron jest tworzonych w oparciu o cenę, schemat kolorów lub jakąkolwiek inną funkcję. Powoduje to, że witryna zawiera zduplikowane strony, które, jeśli nie są odpowiednio zarządzane, mogą prowadzić do negatywnych skutków. Z tego powodu duży nacisk kładzie się na zarządzanie tymi stronami i ustalenie strony kanonicznej. Znacznik kanoniczny został wspomniany wcześniej. Porozmawiajmy o tym trochę.

Co to jest znacznik kanoniczny?Co to jest tag kanoniczny?

Tag kanoniczny, znany również jako „rel canonical”, to sposób na poinformowanie wyszukiwarek, że określony adres URL jest oryginalną wersją zestawu zduplikowanych stron. Korzystając z tego tagu, nie będziesz już miał problemów związanych z powielaniem lub kopiowaniem treści. Tag kanoniczny może łatwo poinformować wyszukiwarki, które wersje podobnej treści chcesz przeszukać i zaindeksować, aby wyświetlić w wynikach wyszukiwania.

Podamy przykład, żeby było to jaśniejsze. Strona główna Twojej witryny może być dostępna w następujący sposób:

 • http://www.twojadomena.com
 • https://www. twojadomena.com
 • http://twojadomena.com
 • I…

Strona, którą w końcu widzi internauta, to strona udostępniona, czyli strona główna. Jednak wyszukiwarki traktują jeden z tych adresów URL jako unikalną stronę. Ponieważ zmiany, które je dotyczą, są bardzo drobne i niewielkie. Teraz, jeśli nie użyjesz tagu kanonicznego, aby pokazać Google, która z tych stron powinna zostać zaindeksowana jako strona główna, utworzyłeś zduplikowaną treść, a Google poważnie sprzeciwia się takiemu zdarzeniu. Oprócz powyższego przykładu należy przypisać także inne podobne strony.

Jaka jest rola tagów kanonicznych w SEO?

Google w ogóle nie lubi powielanych treści. Problem ten staje się bardziej skomplikowany w przypadku wyboru jednej z tych zduplikowanych treści, ponieważ ma zostać wybrana strona kanoniczna. Dlaczego tak:

 • Powinni wybrać jedną z tych stron i zaindeksować ją. Ale fakt, że ta treść należy dokładnie do strony głównej Twojej witryny, jest ważną kwestią.
 • Oprócz wyboru strony kanonicznej wyszukiwarki muszą także uszeregować inne strony.
 • Powinni także zdecydować, czy kapitał linków ma znajdować się na jednej stronie, czy też podzielić go na wiele kopii.

Kapitał łącza sok z linków, Znany również jako kapitał linków, obejmuje całe budowanie linków wewnętrznych i zewnętrznych.

 • Ponadto posiadanie zduplikowanych treści może mieć wpływ na „ pełzający budżet ” również. Pod tym terminem rozumie się to, że Google nie marnuje czasu na przeszukiwanie wielu wersji określonej strony. Wyszukiwarki wolą poświęcić swój czas na sprawdzanie innych ważnych treści w Twojej witrynie, zamiast sprawdzać mnóstwo zduplikowanych treści.
 • Za pomocą tagu kanonicznego Google otrzymuje informację, że wersja tych stron powinna zostać przeszukana i zindeksowana oraz wyświetlona w wynikach wyszukiwania Google. Ponadto lepiej zrozumieją proces tworzenia linków do stron Twojej witryny.

Jednym z błędów wyświetlanych w konsoli wyszukiwania Google jest błąd strony kanonicznej. Ta Lhasa objawia się na różne sposoby. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o błędach w Narzędziach dla webmasterów, możesz przeczytać artykuł o tym, jak naprawić błędy Google dla webmasterów.

Napraw błędy webmasterów Google

Jakie są najlepsze sposoby tworzenia tagów kanonicznych?

Duplikacja treści to bardzo delikatny problem. Z tego powodu lepiej zachować ostrożność podczas używania tagu kanonicznego. Planując określenie swojej strony kanonicznej, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Co to jest znacznik kanoniczny?

 1. Tagi kanoniczne same w sobie mogą być odniesieniami.
 2. Określ wersję kanoniczną strony głównej swojej witryny.
 3. Sprawdź tagi kanoniczne swojej witryny.
 4. Unikaj wysyłania różnych sygnałów dla tej samej strony.
 5. Zachowaj ostrożność przy wyborze strony kanonicznej wersji zamkniętych.
 6. Ustaw stronę kanoniczną dla zduplikowanych treści w swoich witrynach.

1. Tagi kanoniczne same w sobie mogą być odniesieniami

Nie ma problemu z tagiem kanonicznym w linku wskazującym na ten sam adres URL. Innymi słowy, załóżmy, że linki Y, X i Z są duplikatami strony, a strona X jest stroną główną. Możesz także umieścić tag w adresie URL strony X.

2. Określ wersję kanoniczną strony głównej swojej witryny

Biorąc pod uwagę, że internauci w różny sposób przeszukują stronę główną serwisu, lepiej wybrać stronę główną jako wersję kanoniczną, a resztę wprowadzić jako zduplikowane strony ze znacznikiem kanonicznym.

3. Sprawdź tagi kanoniczne swojej witryny

Czasami niewłaściwe użycie kodu powoduje, że witryna internetowa umieszcza inny tag kanoniczny dla każdej wersji adresu URL danej strony. Z tego powodu pamiętaj o sprawdzeniu adresów URL zduplikowanych treści.

4. Unikaj wysyłania różnych sygnałów dla tej samej strony

Jeśli wyślesz inne sygnały, wyszukiwarki mogą nie rozpoznać strony kanonicznej lub mogą ją błędnie zinterpretować. Innymi słowy, jeśli istnieją dwie zduplikowane strony, X i Y, i wybrałeś stronę X jako kanoniczną, nie wybieraj strony Y z innym tagiem.

5. Zachowaj ostrożność przy wyborze strony kanonicznej wersji zamkniętych

Kiedy pojawia się temat stron kanonicznych, ludzie zakładają, że chodzi o strony o tej samej treści. Możliwe jest ustawienie strony kanonicznej dla treści bardzo blisko siebie. Ale pod tym względem trzeba zachować trochę ostrożności.
Zwykle możliwe jest użycie tagu kanonicznego w przypadku stron utworzonych na podstawie takich cech, jak lokalizacja, cechy produktu i tym podobne. Pamiętaj, że jeśli strony, które uważasz za duplikaty tej samej strony, są zbyt różne, wyszukiwarki mogą zignorować ten tag.

6. Określ stronę kanoniczną dla zduplikowanych treści w Twoich witrynach

Jeśli masz dwie osobne witryny ze zduplikowaną treścią, możesz użyć dla nich tagu kanonicznego. Na przykład, jeśli jesteś wydawnictwem, które codziennie czeka na tę samą treść w dużej liczbie witryn internetowych, tag kanoniczny może utrzymać pozycję Twojej głównej witryny w rankingu

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie intexPobierz motywy WordPress za darmokurs Lyndy do pobrania za darmo