Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zasoby online, aby czuć się najlepiej na każdym etapie cyklu miesiączkowego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zasoby online, aby czuć się najlepiej na każdym etapie cyklu miesiączkowego

Twój cykl menstruacyjny to coś więcej niż tylko okres – obejmuje czynności, które zachodzą w jajnikach, macicy i mózgu podczas całego cyklu. Pełny cykl menstruacyjny może trwać średnio od 24 do 38 dni i może zmieniać się co miesiąc.

Istnieją cztery fazy cyklu miesiączkowego – menstruacja, folikularna, owulacyjna i lutealna – a każdy etap przynosi własny zestaw objawów, kombinacje hormonów i odczucia cielesne. Aby pomóc Ci zarządzać tymi wahaniami, zidentyfikowaliśmy najlepsze zasoby i aplikacje online, które pomogą Ci zoptymalizować samopoczucie na każdym etapie cyklu miesiączkowego.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Faza miesiączki: Twój okres

Pierwszy dzień cyklu miesiączkowego jest oznaczony pierwszym dniem miesiączki. Faza menstruacyjna trwa średnio od pięciu do siedmiu dni (tj. długość okresu).

Objawy fazy miesiączki

Poza tym, co oczywiste, prawdopodobnie będziesz mieć niską energię dzięki utracie żelaza podczas okresu. Mogą wystąpić bolesne skurcze i nieprzyjemne wzdęcia, a Ty możesz mieć ochotę tarzać się w swojej jaskini (czytaj: sypialni) przez resztę wieczności.

Na jakich czynnościach powinienem się skupić?

  • Wypróbuj aplikację do jogi. Według HOLOGIC, praktykowanie jogi może pomóc złagodzić skurcze menstruacyjne, stymulując krążenie tlenu w mięśniach. Wypróbuj aplikację do jogi Underbelly, aby uzyskać łatwe przepływy jogi, zapewniające współczujące i integracyjne doświadczenie. Ewentualnie joga z Adriene YouTube kanał oferuje bezpłatne sekwencje jogi dla wszystkich nastrojów i dolegliwości.
  • Zwiększ spożycie żelaza. Ponieważ tracisz cenne żelazo podczas okresu, chcesz mieć pewność, że utrzymasz poziom energii, włączając do swojej diety pokarmy bogate w żelazo. Znajdź informacje o dietetycznych źródłach żelaza w The Nutrition Source — informacyjnej witrynie internetowej, która dzieli podstawowe składniki zdrowej diety na łatwe do zrozumienia artykuły.
  • Priorytetowo ustal porę snu. Odpoczynek ma kluczowe znaczenie podczas okresu. Zachęcaj do nieprzerwanego snu za pomocą Sleep Cycle — aplikacji do śledzenia snu, która ma budzić Cię w najlżejszej fazie snu. Nie zapomnij włączyć funkcji Nie przeszkadzać na wszystkich swoich urządzeniach, aby zapewnić spokojny sen.
Rekommenderad:  Iliad, użytkownicy 5G będą musieli pożegnać się z tą usługą

Przeczytaj nasze 3 Proste wskazówki, jak stworzyć skuteczną nocną rutynę, aby zapewnić sobie regenerujący sen w pierwszym tygodniu cyklu miesiączkowego.

Inne aplikacje na fazę menstruacji

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, teraz jest doskonały czas, aby zacząć śledzić swój okres. Aby w zabawny sposób śledzić swój okres bez obaw o problemy z prywatnością danych, wypróbuj aplikację Stardust.

Pobierać: Śledzenie okresu Stardust dla Androida | iOS (bezpłatny)

2. Faza folikularna: wzrost estrogenu

Faza folikularna pokrywa się z fazą menstruacji i obejmuje (średnio) dni 1–13 cyklu miesiączkowego. W tej fazie twoje hormony przygotowują się do owulacji.

Objawy fazy folikularnej

Możesz czuć się pełen energii i czerpać korzyści z przypływu kreatywności. Uczucie optymizmu jest również powszechne w tej fazie cyklu miesiączkowego.

Na jakich czynnościach powinienem się skupić?

To dobry czas, aby doskonalić swoje umiejętności twórcze i dobrze wykorzystać swoją energię.

Inne aplikacje na fazę folikularną

To najlepszy czas, aby być towarzyskim podczas fazy folikularnej, gdy Twoja pewność siebie rośnie, więc dlaczego nie znaleźć nowego klubu lub grupy, do której możesz dołączyć na Meetup? Po prostu zarejestruj się, wprowadź swoją lokalizację i przeglądaj ulubione zajęcia, aby znaleźć podobnie myślących ludzi, z którymi możesz spędzać czas. Możesz nawet skorzystać z Meetup, aby znaleźć trening interwałowy lub zajęcia rozciągające — dwie z zalecanych aktywności w fazie folikularnej.

Pobierać: Meetup na Androida | iOS (bezpłatny, dostępna subskrypcja)

3. Faza owulacji: szczyty estrogenu

Owulacja ma miejsce mniej więcej w połowie cyklu miesiączkowego i przypada średnio między 13 a 15 dniem. W tym czasie komórka jajowa opuszcza jajnik i wchodzi do jajowodu.

Objawy fazy owulacji

Podczas tej krótkiej fazy Twoja energia może gwałtownie wzrosnąć, a jakość snu będzie wysoka. Może również wystąpić podwyższona temperatura ciała, skurcze owulacyjne i wzdęcia.

Rekommenderad:  4 Darmowe sposoby na pozyskanie nowych klientów

Na jakich czynnościach powinienem się skupić?

  • Zwiększ ciśnienie krwi dzięki treningom HIIT online. Wykorzystaj nadmiar energii podczas sesji HIIT. Twórczyni fitness Chloe Ting oferuje jej szereg bezpłatnych programów treningowych HIIT YouTube kanały, które idealnie nadają się do wykorzystania energii.
  • Pozostań nawodniony z pomocą telefonu. Aby złagodzić potencjalne skurcze, przeciwdziałać wyższej temperaturze ciała i zapewnić wsparcie, użyj aplikacji Przypomnienie o wodzie – Daily Tracker, aby upewnić się, że jesteś nawodniony.

Inne aplikacje na fazę owulacji

Jeśli próbujesz zajść w ciążę, korzystanie z cyfrowego monitora płodności może pomóc Tobie i Twojemu partnerowi w podróży ciążowej. Alternatywnie, pomocne może być użycie narzędzia do śledzenia okresu, które oferuje śledzenie temperatury podstawowej i monitorowanie rozładowania, takie jak Clue.

Pobierać: Wskazówka dla Androida | iOS (bezpłatny, dostępna subskrypcja)

4. Faza lutealna: wzrasta progesteron

Faza lutealna trwa od 15 do 28 dni (dni między owulacją a następnym okresem). Estrogen spada, a poziom progesteronu wzrasta.

Objawy fazy lutealnej

Twoje zmieniające się poziomy hormonów mogą wprowadzić cię w tryb hibernacji, przy jednoczesnym wzroście apetytu i metabolizmu. W dniach poprzedzających okres możesz zacząć odczuwać zrzędę, ból głowy, opuchliznę lub skurcze. Zmiany hormonalne mogą zakłócać sen podczas tej fazy.

Na jakich czynnościach powinienem się skupić?

  • Zwiększ swoje endorfiny dzięki zabawnemu kardio. Jeśli lubisz ćwiczenia, nadszedł czas, aby zmniejszyć intensywność i zwiększyć zabawę. Stwórz własną imprezę taneczną za pomocą Just Dance Now — aplikacji mobilnej popularnej gry na konsole. Nie tylko podniesiesz poziom hormonów szczęścia, ale także odciążysz swój harmonogram treningów.
  • Zaspokój głód obfitymi przepisami. Ze zwiększonym metabolizmem i niezaprzeczalnym głodem chcesz zaspokoić obfite przepisy żywieniowe. Allrecipes zapewnia proste przepisy na smaczne domowe posiłki zarówno na swojej stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej, które z pewnością zaspokoją Twój głodny apetyt na fazę lutealną.
  • Ukołysz się do snu. Ponieważ bezsenność może wystąpić podczas fazy lutealnej, spróbuj wyciszyć się, korzystając z kojącej aplikacji audio. Aplikacje Soundscape zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci się zrelaksować i przygotować do snu. Alternatywnie, pobranie uspokajających list odtwarzania na Spotify może pomóc Ci odpłynąć.
Rekommenderad:  Prawdziwa wartość Facebook Żyć i Instagram Historie?

Inne aplikacje dla fazy lutealnej

Gdy zbliża się okres, warto wyczyścić kalendarz z wszelkich ważnych wydarzeń towarzyskich lub zawodowych. Kalendarz Google to jeden z najłatwiej dostępnych darmowych kalendarzy i jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami.

Pobierać: Kalendarz Google na Androida | iOS (bezpłatny)

Śledź swoje objawy, aby dowiedzieć się o swoim cyklu miesiączkowym

Jeśli nie masz pewności co do wzorców cyklu miesiączkowego lub fazy, w której się obecnie znajdujesz, warto skorzystać z narzędzia do śledzenia okresu, aby dowiedzieć się o swoim osobistym cyklu miesiączkowym. Gdy zsynchronizujesz się z objawami, możesz zacząć optymalizować swoje samopoczucie.

Kluczem do zarządzania cyklem miesiączkowym jest przede wszystkim wsłuchiwanie się w potrzeby organizmu. Nie zmuszaj się do ćwiczeń, jeśli jesteś wyczerpany i nie odmawiaj sobie przekąsek lub większych porcji podczas posiłków, jeśli organizm o to poprosi. Korzystanie z powyższych aplikacji i własnej intuicji pomoże Ci zoptymalizować samopoczucie przez cały cykl menstruacyjny.