Zatrzymaj automatyczne Windows 10 aktualizacji z Wu10Man

Czy denerwuje Cię konieczność dokonywania wymuszonych automatycznych aktualizacji Windows 10, często w najbardziej nieodpowiednich porach? Następnie, Wu10Man może być właśnie dla Ciebie rozwiązaniem. To jest Windows 10 Menedżer aktualizacji i narzędzie typu open source, które zapobiega automatyce Windows 10 aktualizacji bez Twojej aktywnej zgody. Oprogramowanie dokonuje tego poprzez skonfigurowanie zasad grupy, wyłączenie niektórych usług i blokowanie adresów URL.

Wu10Man zatrzymuje się automatycznie Windows Aktualizacje

Zatrzymaj automatyczne Windows 10 aktualizacji z Wu10Man

Jak to działa

Korzystanie z Wu10Man jest dość łatwe. Nie wymaga dużo nauki. Działa w następujący sposób:

  Konfigurowanie zasad grupy
  Wyłączanie usług
  Blokowanie adresów URL
  Pauza Windows Aktualizacje

Będziesz potrzebował dostępu administratora, aby uruchomić tę aplikację, pisząc do rejestru, zmieniając Usługi i zmieniając plik Hosts. Ale gdy masz taki dostęp, możesz zatrzymać automatyczne aktualizacje w swoim systemie za pomocą jednej z następujących opcji:

1]Konfigurowanie zasad grupy

Najważniejszą funkcją tego narzędzia jest możliwość wyłączenia Windows 10 usług, które wysyłają Ci rutynowe aktualizacje, takie jak Windows Usługa aktualizacji, Windows Moduł instalatora i Windows Zaktualizuj usługę Medic. I na wszelki wypadek Windows ponownie włącza to z powrotem, użyteczną wskazówką jest to, że możesz zmienić nazwę pliku usługi po wyłączeniu go za pomocą tej aplikacji. Na razie konfigurowanie zasad grupy jest możliwe za pomocą czterech opcji:

  Włącz automatyczne aktualizacje,

  Wyłącz automatyczne aktualizacje,
  Powiadom o pobraniu i instalacji oraz
  Automatyczne pobieranie – powiadomienie o instalacji.

2]Wyłączanie usług

Jak w starszej wersji Windows, ta opcja umożliwia wyłączenie automatycznych aktualizacji. Zarządza tym, umożliwiając po prostu pobieranie aktualizacji, a następnie otrzymywanie powiadomień przed każdą instalacją. W rzeczywistości nie jest to nowa funkcjonalność, po prostu korzysta z funkcji, która została już wbudowana Windows. Dlatego działa na wersjach Windows które obsługują opcję Pause / Defer.

3]Blokowanie adresów URL

Blokuj adresy URL

Wu10Man zidentyfikował kilka adresów URL, które są już zablokowane przez narzędzie. Ponadto użytkownicy mogą również dołączyć dodatkowe adresy URL do tej listy, aby uniemożliwić wszelkie niechciane aktualizacje systemu. Można je nawet ustawić indywidualnie lub w grupie.

4]Pauza Windows Aktualizacje

Wstrzymaj aktualizacje

Powiedzmy, że chcesz zablokować Windows Aktualizuje się na określony czas zamiast na stałe blokować. Wu10Man pozwala blokować zarówno aktualizacje funkcji, jak i aktualizacje jakości przez określony czas.

Decluttering Windows instalacja

Declutter

Windows systemy są wyposażone w wiele wstępnie zainstalowanych aplikacji. Ostatnio, Windows stara się utrzymać domyślne aplikacje na minimalnym poziomie, jednak nadal możesz nie korzystać z większości z nich. Jednak obecność tych nadwyżek aplikacji obciąży Twój system i wpłynie na jego wydajność. W takim przypadku możesz je wyłączyć za pomocą Wu10Man.

Chociaż jest to wciąż najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy próbują wstrzymać automatyczne aktualizacje Windows 10, narzędzie nie jest pozbawione wad. Na przykład edytor zasad grupy nie jest jeszcze dostępny Windows 10 użytkowników domowych. Mimo to nic dziwnego, że popularność zyskuje wszystko, co może powstrzymać ciągły przepływ automatycznych aktualizacji. Możesz pobrać to niesamowite oprogramowanie z GitHub.

Recenzja Wu10Man