Zatrzymaj Google Chrome działający w tle po zamknięciu

Przeglądarka Google Chrome może nadal działać w tle, nawet po zamknięciu okna przeglądarki. Poniżej znajdują się kroki, aby zatrzymać działanie przeglądarki Google Chrome w tle na komputerze.

Google Chrome działa w tle po zamknięciu

Wcześniejsze wersje przeglądarki Chrome wskazywały, że są aktywne w tle, wyświetlając trwałą ikonę Chrome w zasobniku systemowym, znajdującym się w prawym dolnym rogu pulpitu.

Ułatwiło to użytkownikom zatrzymanie Chrome w tle, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę Chrome na pasku zadań i wybierając opcję Wyjdź w menu kontekstowym.

Nowa wersja przeglądarki Chrome nie zapewnia jednak żadnej aktywności w tle.

W bieżącej wersji jedynym sposobem sprawdzenia, czy Chrome działa w tle na komputerze Mac lub Windows PC sprawdza ustawienia przeglądarki na twoim komputerze.

Dlaczego po zamknięciu Chrome działa w tle?

To, czy Chrome pozostanie aktywny w tle (po zamknięciu okna przeglądarki), zależy od rodzaju aplikacji i rozszerzeń przeglądarki Chrome zainstalowanych na komputerze.

Niektóre aplikacje i rozszerzenia mają wbudowaną tendencję do pozostawania aktywnymi w tle, aby aktualizować informacje i dostarczać powiadomienia.

Takie aplikacje wymagają zezwolenia przeglądarki, aby nadal działały w tle, a Google Chrome zapewnia to zezwolenie dla większości aplikacji i rozszerzeń pobranych ze sklepu Chrome.

Można jednak całkowicie uniemożliwić aktywowanie przeglądarki Chrome w tle po zamknięciu i zużyciu zasobów na komputerze.

Zatrzymaj Google Chrome działający w tle po zamknięciu

Wykonaj poniższe czynności, aby zapobiec aktywacji przeglądarki Chrome w tle po zamknięciu na komputerze.

1. otwarty Chrom przeglądarka> kliknij 3- ikona menu kropek i wybierz Ustawienia w menu rozwijanym.

Otwórz Ustawienia Chrome

2. Na ekranie ustawień przewiń w dół i kliknij zaawansowane.

Otwórz Ustawienia zaawansowane Google Chrome

3. W Ustawieniach zaawansowanych przewiń w dół do sekcji „System” i wyłącz Kontynuuj uruchamianie aplikacji w tle, gdy Google Chrome jest zamknięty opcję, przesuwając przełącznik do POZA pozycja.

Wyłącz aplikacje działające w tle w Google Chrome

4. Zamknij okno przeglądarki i uruchom ponownie Chrom przeglądarka na twoim komputerze.

Po tym czasie przeglądarka Google Chrome nie będzie już aktywna na komputerze po zamknięciu okna przeglądarki.

Włącz Chrome działający w tle na komputerze

W dowolnym momencie możesz włączyć opcję zezwalania przeglądarce Chrome na uruchamianie aplikacji w tle, przechodząc do Chrome Ustawienia > zaawansowane

Następnie przewiń w dół do sekcji „System” i włącz Kontynuuj uruchamianie aplikacji w tle, gdy Google Chrome jest zamknięty opcję, przesuwając przełącznik do NA pozycja.