Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Zdalne zatrzymywanie pracowników

Zdalne zatrzymywanie pracowników

W tym momencie globalnej pandemii można śmiało powiedzieć, że większość z nas przekroczyła limit happy hour. Wypicie drinka przed kamerą w salonie to nie to samo, co pójście do restauracji lub baru i bycie ze współpracownikami osobiście.

W zależności od biura możesz wrócić do pracy osobistej, ale wiele osób nadal pracuje zdalnie (i wolę to). Oczywiste jest, że praca zdalna nie nastąpi szybko, dlatego warto przyjrzeć się sposobom włączenia i nawiązania kontaktu z pracownikami pracującymi zdalnie, aby zwiększyć retencję pracowników.

Dlaczego zaangażowanie pracowników?

Myśląc o tym, co sprawia, że ​​organizacja odnosi sukces, ludzie często wskazują na oczywiste rzeczy, takie jak sprzedaż i rentowność. Często jednak pomija się kwestię zaangażowania pracowników. Zaangażowanie pracowników napędza sukces (który napędza zyski) ze względu na nieodłączne inwestycje organizacji w szczęście swoich pracowników.

Zaangażowanie pracowników staje się nieco skomplikowane, gdy uwzględni się pracę zdalną. Trudniej jest nawiązać kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej, zwłaszcza gdy niektórzy zdalni pracownicy nigdy wcześniej nawet nie spotkali się osobiście ze swoimi współpracownikami lub szefami.

Zdalne zatrzymywanie pracowników

Skoncentrowanie się na inicjatywach angażujących pracowników zdalnych poprawi ogólną kulturę firmy, utrzyma poziom entuzjazmu i zaowocuje większym sukcesem w Twojej organizacji. Ale jak to zrobić? Jednym z prostych rozwiązań jest współpraca z taką firmą Pracowity człowiek która specjalizuje się w zwiększaniu zaangażowania pracowników i zmniejsza rotację o połowę.

Wskazówki dotyczące zdalnego angażowania pracowników

Pozostawanie w kontakcie

Ważne jest, aby pozostawać w kontakcie z pracownikami, którzy pracują zdalnie. Regularne meldowanie się z pracownikami jest pomocne zarówno dla Ciebie, jak i dla nich. Praca zdalna może powodować izolację, a uzyskanie właściwej opinii w Internecie może być trudne. Cotygodniowe meldunki z pracownikami eliminują część stresu i dają pracownikom możliwość wyrażenia swoich przemyśleń lub obaw związanych z obciążeniem pracą.

Nagrody i zachęty

Innym świetnym sposobem na utrzymanie zaangażowania pracowników podczas pracy zdalnej jest nagradzaj pracowników za dobrą pracę. Nagrody i zachęty są wyrazem uznania organizacji dla pracowników, którzy wkładają ciężką pracę.

Kluczem do utrzymania zaangażowania jest docenianie dobrej pracy wykonywanej przez pracowników i niedopuszczanie do tego, aby dobra praca pozostała niezauważona. Innym aspektem nagród i zachęt jest zdrowa konkurencja między działami w celu zdobycia nagród. Nagrody mogą obejmować niestandardowe gadżety promujące organizację lub przemyślane karty z nagrodami, które pracownicy mogą wydać, gdziekolwiek im się podoba. Zwycięzcy mogą śledzić i wykorzystywać swoje nagrody w czasie rzeczywistym, korzystając z platformy zarządzania motywacjami.

Uznanie za dobrze wykonaną pracę zwiększa lojalność i zaangażowanie pracowników w organizacji. Rozważ wdrożenie nagród i zachęt dla pracowników. Dołącz małą przyjazną rywalizację w formie cotygodniowych lub comiesięcznych gier, w których pracownicy będą mogli grać i mieć szansę na duże wygrane.

Bądź przejrzysty

Przejrzystość buduje zaufanie, co jest szczególnie ważne podczas pracy zdalnej. Utrzymuj otwarte kanały komunikacji ze zdalnymi pracownikami. Pracując z domu, może być trudno mieć wrażenie, że jesteś na bieżąco, ale szefowie, dla których przejrzystość jest priorytetem, dbają o to, aby ich pracownicy byli zaangażowani w organizację.

Wirtualne wydarzenia

Wirtualne wydarzenia lub zaplanowany czas na budowanie zespołu mogą mieć ogromne znaczenie, gdy pracownicy nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu. Pamiętaj, aby zaplanować wydarzenia, na których pracownikom będzie naprawdę zależeć i w których będą chcieli wziąć udział. Przeprowadź ankietę lub zbierz sugestie, aby ocenić zainteresowanie i przygotować plan.

Zdrowie i dobra kondycja

Praca przy biurku (lub stole, kanapie lub łóżku, jeśli jesteś zdalnie) może obciążać zdrowie psychiczne i fizyczne. Nadaj priorytet dobru pracowników, zachęcając ich do korzystania z płatnego urlopu (jeśli ma to zastosowanie). Możesz też stworzyć program treningowy dostosowany do zdrowszej rywalizacji (oczywiście z nagrodami dla zwycięzców). Słuchanie i dbanie o pracowników, ich zdrowie i dobre samopoczucie zwiększa zaangażowanie pracowników i pokazuje, że ci zależy.

Jeśli naprawdę chcesz uszczęśliwić swoich pracowników, dlaczego nie zaoferować im szansy na pracę za granicą? Korzystanie z usług pracodawcy świadczącego usługi rejestracyjne, np Zdalny pozwala na legalne zatrudnianie pracowników z zagranicy. EOR zajmie się wszystkimi postępowaniami prawnymi, w tym aspektami podatkowymi, płacowymi i kadrowymi. Dlaczego więc nie zaoferować członkom swojego zespołu możliwości przeniesienia się do miejsca o większym nasłonecznieniu? Jeśli Twoja firma jest już przystosowana do pracy zdalnej, nie ma powodu, aby tego nie robić!

Wniosek

Zaangażowanie pracowników napędza sukces i zyski organizacji. Im bardziej pracownicy są zaangażowani w swoją pracę (i rzeczywiście dbają o to, co robią), tym lepiej dla wszystkich. Praca zdalna z pewnością negatywnie wpływa na zaangażowanie pracowników, ale nie jest to nic, czego nie można naprawić poprzez niewielką zmianę strategii.

Aby utrzymać zaangażowanie pracowników, nawet jeśli nie jesteś z nimi twarzą w twarz, pamiętaj o utrzymywaniu kontaktu, uwzględnianiu nagród i zachęt, priorytetowym traktowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia oraz organizowaniu wirtualnych wydarzeń.

Dzięki odpowiednim narzędziom utrzymanie zaangażowania pracowników i zwiększenie ich retencji podczas pracy zdalnej poprawi morale firmy i doprowadzi do bardziej produktywnej i odnoszącej sukcesy siły roboczej.