Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Zdjęcia, które stały się dokumentem choroby afektywnej dwubiegunowej

„Symptom” składa się ze zdjęć przedstawiających objawy choroby afektywnej dwubiegunowej i walkę z nią, autorstwa argentyńskiej fotografki Magali Agnello.

„Symptom” to tytuł serii fotografii argentyńskiej fotografki Magali Agnello, która w sposób niezamierzony opisuje jej doświadczenia i uczucia związane z zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

W rozmowie z czołowym blogiem fotograficznym PetaPixel Agnello powiedział, że w 2016 roku po raz trzeci zaproponowano mu projekt polegający na robieniu jednego zdjęcia dziennie przez cały rok. (Kliknij na obrazy, aby zobaczyć je w oryginalnych wymiarach)

Megali Agnello mówi, że nie znając objawów choroby afektywnej dwubiegunowej, jej objawy powoli pojawiały się na zdjęciach. Rok później u Agnello zdiagnozowano chorobę afektywną dwubiegunową. To sprawiło, że obrazy, które o sobie rejestrował przez cały rok i codziennie, nabrały nowego, głębszego znaczenia.

Nastrój każdego człowieka może się zmieniać w różnych okresach życia. Być może jednak spotkałeś wokół siebie ludzi, którzy czasami wydają się bardzo smutni, beznadziejni, pozbawieni motywacji, a czasami szczęśliwi i ogólnie rzecz biorąc, nie mają stabilnej i stabilnej moralności.

Na przykład w jednej chwili są zadowoleni i podekscytowani, a w następnych kilku chwilach osiągają dziwny etap ciszy, izolacji i smutku. Osoby cierpiące na chorobę afektywną dwubiegunową mają nastrój pomiędzy dużą depresją a tak zwaną manią.

Termin dwubiegunowy odnosi się do dwóch skrajności. Innymi słowy, życie milionów osób cierpiących na chorobę afektywną dwubiegunową dzieli się na dwie różne rzeczywistości: manię i depresję.

Istnieje wiele rodzajów choroby afektywnej dwubiegunowej, które można pokrótce wymienić poniżej:

  • Nastrój obniżony: ciężkie uczucie depresji
  • Nastrój maniakalny: uczucie bardzo szczęśliwego i beznadziejnego nastroju
  • Nastrój mieszany: na przykład nastrój depresyjny z niepokojem i nadpobudliwością wynikającą z manii
CZYTAĆ:  10 darmowych tajnych aplikacji do przesyłania wiadomości (2024)

Pomiędzy tymi okresami występują zdrowe okresy, które mogą trwać kilka lat. Wahania trwające tygodniami lub miesiącami różnią się od tego, czego doświadczają na co dzień zwykli ludzie. Choroba afektywna dwubiegunowa, zwana „depresją maniakalną”, to zaburzenie, w którym dana osoba doświadcza poważnych wahań nastroju.

Cechą charakterystyczną tego zaburzenia jest ciągłe przesuwanie nastroju człowieka w różne okresy depresji i manii oraz pozbawianie go możliwości posiadania stabilnej postawy. To zaburzenie może Cię odizolować, pozbawić zdolności do dotrzymywania zobowiązań i ostatecznie wprowadzić Cię w Twoją najgorszą cechę: depresja.

zaburzenie afektywne dwubiegunowe

Istnieją różne typy choroby afektywnej dwubiegunowej, ale ogólnie można ją podzielić na typ 1 i typ 2. W typie 1 pacjent waha się od manii do dużej depresji; w typie 2 pacjent waha się od półmanii do dużej depresji.

Około jedna na 100 osób dorosłych będzie cierpieć na to zaburzenie w ciągu swojego życia. Zwykle zaburzenia te pojawiają się po okresie dojrzewania i rzadko występują u osób po 40. roku życia. Mężczyźni i kobiety są równie podatni na te zaburzenia.

Choroba afektywna dwubiegunowa jest zwykle dziedziczna i mężczyźni i kobiety są na nią równie podatni.

Rozpoznanie choroby afektywnej dwubiegunowej jest trudne ze względu na różny przebieg choroby u różnych pacjentów. U niektórych pacjentów okres depresji lub manii może trwać tygodnie i miesiące (czasami nawet rok), z drugiej strony u niektórych pacjentów okres choroby afektywnej dwubiegunowej trwa krócej.

Jak dotąd dokładna przyczyna tego zaburzenia nie jest znana, ale badania pokazują, że zaburzenia afektywne dwubiegunowe mają zazwyczaj podłoże dziedziczne. Innymi słowy, w przypadku tego typu zaburzeń geny są skuteczniejsze niż edukacja. Inne przyczyny cierpienia na to zaburzenie obejmują problemy fizyczne w części mózgu kontrolującej stany psychiczne. Z tego powodu zaburzenie to można leczyć za pomocą leków. Choroba afektywna dwubiegunowa może być również wywołana wahaniami nastroju spowodowanymi stresem i chorobą.

CZYTAĆ:  10 najważniejszych wyzwań SaaS, z którymi będziesz musiał się zmierzyć podczas programowania

Jeśli cierpiałeś na depresję, zauważyłeś te zmiany w sobie. Każdy z nas może mieć wahania nastroju w ciągu dnia lub tygodnia; Na przykład jednego dnia jesteśmy radośni, a następnego smutni i przygnębieni. Takie wahania zwykle nie są uważane za zakłócenia. Jednak w przypadku depresji klinicznej lub choroby afektywnej dwubiegunowej depresja jest znacznie bardziej intensywna. W tym przypadku poczucie depresji utrzymuje się przez długi czas w życiu i nastroju człowieka, utrudniając lub uniemożliwiając mu wykonywanie nawet codziennych zadań.

zaburzenie afektywne dwubiegunowe

zaburzenie afektywne dwubiegunowe

zaburzenie afektywne dwubiegunowe

Agnello postrzega fotografię jako sposób na nawiązanie kontaktu ze sobą i chorobą afektywną dwubiegunową, choć nie znała nawet nazwy tej choroby. Według tego fotografa fotografia i sztuka zawsze były dla niego sposobem na zdobycie mocy zrozumienia.

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie XiaomiBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo