Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zdobądź pasek TouchBar MacBooka Pro na iPadzie dzięki temu sprytnemu hackowi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zdobądź pasek TouchBar MacBooka Pro na iPadzie dzięki temu sprytnemu hackowi

Krążące plotki wariowały na temat możliwości zastosowania paska TouchBar w nowym MacBooku Pro i zgodnie z plotkami, Apple wreszcie wprowadził MacBooka Pro z paskiem TouchBar, który zastąpił wcześniejszy klawisz funkcyjny. Również, Apple ku wielkiemu przerażeniu użytkowników porzucił w nowym Pro niektóre podstawowe funkcje, takie jak HDMI, gniazdo kart SD i MagSafe. Pasek TouchBar był fascynującą funkcją MacBooka Pro i wygląda na to, że niektórym programistom bardzo zależało na zapewnieniu tego samego doświadczenia na iPadach i cóż, wygląda na to, że im się to udało.

Aplikacja demonstracyjna paska dotykowego to w zasadzie hack, który przenosi pasek TouchBar na starsze komputery Mac za pomocą iPada. Ponieważ iPad ma ekran dotykowy, można uzyskać efekt najbardziej zbliżony do rzeczywistego paska dotykowego. Pasek będzie się również dynamicznie zmieniał w zależności od otwartych aplikacji i działa na każdym komputerze Mac z najnowszym systemem macOS, a nawet na komputerze iMac i Mac Pro.

Aby móc korzystać z paska TouchBar, upewnij się, że na MacBooku zainstalowana jest najnowsza kompilacja systemu macOS Sierra w wersji 10.12.1. 16B2657, który natywnie obsługuje pasek dotykowy. Teraz wystarczy udać się do Strona GitHub aplikacji demonstracyjnej Touch Bar i pobierz aplikację, tak, to takie proste, bez niepotrzebnego grzebania.

Idąc dalej, instalacja aplikacji na iPadzie jest nieco skomplikowana, ponieważ system operacyjny nie obsługuje natywnie paska Touch Bar. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, musisz zainstalować Xcode, a następnie pobrać plik projektu ToucBar Xcode z repozytorium GitHub i załadować aplikację z boku. Po zainstalowaniu uruchom aplikację i voila! Twój iPad ma teraz działający pasek TouchBar. Ostatnim krokiem jest skonfigurowanie wyświetlacza do współpracy z iPadem poprzez USB.

Table of Contents