Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zdobądź więcej klientów dzięki tym prostym codziennym czynnościom

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zdobądź więcej klientów dzięki tym prostym codziennym czynnościom

W miarę rozwoju działalności w mediach społecznościowych zaczniesz uzyskiwać wyraźniejszy obraz tego, z jakimi ludźmi i firmami lubisz pracować.

Jest to ważne, ponieważ im dokładniej wiesz, kto jest Twoim wymarzonym klientem, tym więcej możesz zrobić, aby go pozyskać.

Brzmi oczywisto, prawda? Ale to niesamowite, jak wielu menedżerów mediów społecznościowych pomija ten ważny krok.

Na tym blogu pomożemy Ci zidentyfikować wymarzonego klienta i pokażemy, jakie codzienne kroki możesz podjąć, aby zdobyć ich więcej.

Kto jest Twoim wymarzonym klientem?

Wymarzony klient każdego jest inny, a ekscytującą częścią prowadzenia własnego niezależnego biznesu w mediach społecznościowych jest to, że możesz wybierać!

Może chcesz pracować tylko z firmami, które działają lokalnie lub które również muszą elastycznie pracować wokół swojej rodziny?

Być może chcesz współpracować tylko z firmami, które działają na określonej platformie lub które sprzedają produkty, których sam byś użył?

Niezależnie od ustalonych kryteriów decyzja należy do Ciebie i oznacza, że ​​możesz pracować z klientami, których wartości i ideały są zbieżne z Twoimi.

Zidentyfikowanie wymarzonego klienta dodaje sił, ponieważ daje pewność, że odrzucisz potencjalnych klientów, którzy nie są dla Ciebie odpowiedni.

Wynik? Przestajesz podejmować się pracy, która sprawia, że ​​czujesz się niedoceniany, sfrustrowany i urażony.

Zacznij od wyliczenia tego, co jest dla Ciebie ważne, jakie są Twoje kwestie niepodlegające negocjacjom w biznesie i jakie są kluczowe cechy Twojego wymarzonego klienta?

4 sposoby na odróżnienie wymarzonego klienta od koszmarnego klienta:

  • Płacą ci bez targowania się
  • Słuchają twojej opinii i uznają twoją wiedzę
  • Szanują twoje granice i nie piszą do ciebie 24 godziny na dobę7
  • Wiedzą, że media społecznościowe wymagają umiejętności – to nie jest praca administratora
Rekommenderad:  Czy roboty zabiorą mi pracę?

Codzienne kroki, aby zdobyć więcej klientów

Teraz, gdy już wiesz, kto jest Twoim wymarzonym klientem, musisz zrobić wszystko, aby przyciągnąć jego uwagę i pokazać, dlaczego idealnie do siebie pasujesz. Oto jak:

1) Wyrażaj się jasno w swoich wiadomościach

Aby przyciągnąć wymarzonego klienta, Twój przekaz musi być krystalicznie czysty.

Twoja strona internetowa i biografie społecznościowe powinny jasno pokazywać, co robisz i dla kogo to robisz. Jeśli tego nie zrobią, ryzykujesz utratę ludzi, zanim jeszcze wyjdziesz z bloków.

Nie zakładaj, że ludzie będą zawracać sobie głowę czytaniem twoich treści – może nie zajdą tak daleko.

Tworząc jasny i spójny przekaz marki na swoich platformach cyfrowych, zyskasz pozycję eksperta i przyciągniesz uwagę właściwych osób, jednocześnie systematycznie odrzucając niewłaściwe.

2) Bądź aktywny we własnych mediach społecznościowych

Kiedy jesteś zajęty zarządzaniem kontami klientów, możesz łatwo odłożyć własne platformy na dalszy plan.

Ale to duży błąd, jeśli chcesz przyciągnąć lepiej płatnych wymarzonych klientów i odrzucić firmy o niskim budżecie.

A jeśli ostatni rok czegoś nas nauczył, to tego, że nie możemy sobie pozwolić na samozadowolenie, jeśli chodzi o nawiązywanie kontaktów i przyciąganie potencjalnych klientów.

Twoje kanały w mediach społecznościowych to szansa na zaprezentowanie swojej pracy, zbudowanie autorytetu, bezpośrednią rozmowę z docelowymi odbiorcami i wygenerowanie zapytań o Twoje usługi.

3) Powiedz ludziom, jak mogą z tobą pracować

Wielu menedżerów mediów społecznościowych czuje się nieswojo, promując własne usługi w mediach społecznościowych – mimo że rutynowo robią to dla swoich klientów. Czy jesteś jednym z nich?

Jeśli tak, czas zmienić sposób myślenia. Ponieważ, jeśli potencjalni klienci nie wiedzą, jak mogą z tobą pracować, jak będą mogli cię zatrudnić?

Posty promujące Twoje usługi powinny być kluczowym elementem Twojej strategii dotyczącej treści i sugerujemy publikowanie ich co najmniej raz w tygodniu.

Rekommenderad:  Dlaczego wkrótce powinieneś zobaczyć więcej reklam w aplikacjach na iPhone'a i iPada

Treść promocyjna obejmuje:

  • Referencje i recenzje
  • Linki do blogów i lead magnetów
  • Reklamowanie swojej dostępności
  • Promowanie nadchodzących warsztatów i kursów mistrzowskich
  • Wprowadzenie nowego produktu lub usługi

Regularnie przypominając ludziom o Twoich usługach i informując ich, jak mogą z Tobą współpracować, dajesz im szansę na skorzystanie z Twojej wiedzy i rozwój ich działalności.

4) Dołącz do konwersacji

Jeśli chodzi o pozyskanie wymarzonego klienta, zaangażowanie jest ogromne.

Ale nie mamy na myśli tylko angażowania się na własnych kontach – mamy na myśli to, że musisz się tam zaangażować i zaangażować!

Wiedzą o tym odnoszący sukcesy menedżerowie mediów społecznościowych i każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby dotrzeć do swoich wymarzonych klientów.

Udzielają porad i informacji m.in Facebook grupy, w których spotykają się ich wymarzeni klienci.

Aktywnie śledzą i angażują się w konta swoich wymarzonych klientów, zamiast tylko odpowiadać na komentarze dotyczące własnych treści.

I śledzą kluczowe hashtagi i influencerów oraz biorą udział w ciekawych rozmowach, dzięki którym widzą ich docelowi odbiorcy.

5) Ustal priorytety dla własnego biznesu

Niezależnie od tego, czy poświęcasz godzinę dziennie, czy dzień w tygodniu, ważne jest, abyś wygospodarował czas na wykonywanie zadań, które pomogą w rozwoju Twojej firmy.

Skorzystaj z tej listy kontrolnej, aby zacząć:

✔️ Twórz i planuj treści, które przemawiają bezpośrednio do Twojego wymarzonego klienta

✔️ Zbadaj firmy, z którymi chciałbyś pracować, śledź je i angażuj się w nie w mediach społecznościowych. Zaoferuj im audyt, jeśli nie są aktywni

✔️ Bądź aktywny w grupach networkingowych, do których należysz

✔️ Śledź otrzymane leady

✔️ Bądź na bieżąco z fakturowaniem i administracją

✔️ Wyślij e-mail do swojej listy

Więcej pomysłów i nasze najważniejsze wskazówki dotyczące przyciągania i zdobywania klientów znajdziesz w naszym artykule Warsztat Dream Customer Journey

Table of Contents

Rekommenderad:  Jak sprzedawać więcej: 6 Strategie, które mogą przyjąć małe i średnie firmy