Zespół Checkra1n wprowadza PongoKit dla urządzeń iOS wrażliwych na checkm8

Zespół Checkra1n wprowadza PongoKit dla urządzeń iOS wrażliwych na checkm8 1

Zespół checkra1n jest najbardziej znany z narzędzia checkm8 bootrom opartego na exploicie checkra1n jailbreak, które właśnie wczoraj uzyskało wsparcie dla Linuksa po tym, jak przez kilka miesięcy działało tylko w systemie macOS. Od dłuższego czasu wiemy, że zespół checkra1n zamierzał zagłębić się w coś więcej niż tylko jailbreak przy użyciu exploita bootrom checkm8, a owoce takich badań w końcu zaczynają się pojawiać.

Zespół checkra1n zabrał się do Twitter wczesny czwartek rano do ogłosić pierwsze wydanie PongoKit, wysoce eksperymentalny i przeznaczony wyłącznie dla programistów zestaw SDK, który powinien pomóc we wdrożeniu innych platform na urządzeniach iOS wrażliwych na checkm8:

Zespół Checkra1n wprowadza PongoKit dla urządzeń iOS wrażliwych na checkm8 2

Oto opis projektu za pośrednictwem własnej strony GitHub:

Zestaw SDK dla pongoOS. Jest to obecnie dość eksperymentalne.

Możesz zbudować moduł na przykładzie / z kompilatorem krzyżowym iOS na Linux lub Mac. Zobacz skrypty /, aby zobaczyć, jak ładować moduły.

Mniej więcej tydzień temu deweloper checkra1n Luca Todesco droczył się z obrazami Linuksa działającego na jego iPhonie za pośrednictwem PongoOS:

Zespół Checkra1n wprowadza PongoKit dla urządzeń iOS wrażliwych na checkm8 3

Później Tosdesco udostępnił obraz simplefb uruchomionego na swoim iPhonie przy użyciu podobnych środków:

Zespół Checkra1n wprowadza PongoKit dla urządzeń iOS wrażliwych na checkm8 4

Linux to bardzo wszechstronny system operacyjny, który łatwo podłącza się do wielu rodzajów sprzętu, ale teoretycznie exploit checkm8 powinien również umożliwiać uruchamianie alternatywnych mobilnych systemów operacyjnych na wrażliwych urządzeniach, w tym Android. W miarę dojrzewania PongoKit i dodawania kolejnych interfejsów API możemy jedynie spekulować, że może to być bliżej realizacji.

W tej chwili zespół checkra1n ostrzega, że ​​PongoKit jest „prymitywny” i to tylko doświadczeni programiści powinni nawet próbować z niego korzystać. To wydanie może być błędne, mylące i trudne w użyciu dla każdego oprócz kogoś, kto wie, co robią. Nie możemy tego wystarczająco podkreślić.

W każdym razie nadal fajnie jest zobaczyć coś wyjątkowego przy użyciu exploita checkm8. Być może nie potrwa to zbyt długo, zanim jailbreakerzy będą mogli uruchamiać systemy operacyjne na swoich iPhone'ach.

Czy jesteś podekscytowany projektem PongoKit i jego konsekwencjami dla użytkowników urządzeń z systemem iOS? Dyskutuj w komentarzach.