Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zlot motocyklowy Sturgis: 8 Najlepsze rzeczy do zrobienia + 5 Malownicze przejażdżki rowerowe

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zlot motocyklowy Sturgis: 8 Najlepsze rzeczy do zrobienia + 5 Malownicze przejażdżki rowerowe

Nie trzeba się przedstawiać, czas rozpocząć przygotowania do jednego z najbardziej kultowych wydarzeń motocyklowych roku: Rajdu Motocyklowego Sturgis! To coroczne zgromadzenie entuzjastów motocykli to przeżycie jak żadne inne, połączone z koncertami i wyprawami do pubów na pokazy motocyklowe i konkursy brody.

Niezależnie od tego, czy przejeżdżasz przez granice stanowe, wysyłasz rower, czy sam go ciągniesz, posiadanie planu gry na czas przyjazdu pomoże Ci w pełni wykorzystać podróż motocyklem.

I chociaż rajd wystarczy, abyś był zajęty, wyrzeźbienie dnia lub dwóch na lokalne atrakcje i jednodniowe wycieczki może być doskonałym dodatkiem do Twojej podróży. Poniżej znajdziesz niektóre z najpopularniejszych rzeczy do zrobienia w Sturgis w Południowej Dakocie, a także pomysły na malowniczą wycieczkę na początek.

Atrakcje w Sturgis, Dakota Południowa

Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz ze wschodniego wybrzeża, wybierasz się na wycieczkę z plaż na południu, czy też z zachodu, będziesz chciał zobaczyć niektóre z niesamowitych atrakcji, jakie ma do zaoferowania środkowy zachód.

1. Sturgis Muzeum Motocykli i Galeria Sław

Sturgis Motorcycle Museum and Hall of Fame to organizacja non-profit, której celem jest „zachowanie historii motocykli w sposób edukacyjny, który przemawia do wielu pokoleń”, jak czytamy na jego stronie internetowej. W muzeum znajdują się interaktywne eksponaty oraz bogata kolekcja motocykli i antyków z około 1907 roku.

2. Odwiedź „Największy na świecie bar motocyklowy”

Full Throttle Saloon samozwańczy jako . W salonie odbywają się imprezy przez cały rok i jest popularny wśród uczestników Rajdu Motocyklowego Sturgis. Nieruchomość obejmuje trzy akry ziemi, na której znajduje się budynek o powierzchni 26 000 stóp kwadratowych.

Oprócz tętniącego życiem baru na terenie obiektu znajduje się pole kempingowe z domkami kempingowymi i namiotami.

3. Błyszczący Dom Winnicy Belle Joli

Jeśli jesteś fanem odwiedzania lokalnych winnic i próbowania nowych win, będziesz chciał odwiedzić Sparkling House Belle Joli Winery.

W pełni wykorzystując glebę Black Hills, winiarnia szczyci się uprawą, zbiorem i butelkowaniem wina z zachodniej Dakoty Południowej. Winiarnia jest własnością i jest zarządzana przez lokalnego winiarza i jego żonę, która jest certyfikowanym Sommelierem.

4. Muzeum Samochodów Dziedzictwa Saaba

General Motors, który początkowo należał do szwedzkiej firmy lotniczej i obronnej, nabył Saaba w 2000 roku. Saab Heritage Car Museum prezentuje 100 samochodów z General Motors Heritage Collection, w tym zabytkowe Saaby.

Prezentowana kolekcja samochodów obejmuje lata 1950-2011 i ma na celu zachowanie historii Saaba.

Rekommenderad:  Bing przekracza 100 milionów aktywnych użytkowników dziennie dzięki ChatGPT

5. Teren rekreacyjny Fort Meade

Obszar rekreacyjny Fort Meade to dawny posterunek armii amerykańskiej 6700 akrów lasów i łąk. Teren obejmuje Fort Meade Cavalry Post, Old Fort Meade Museum, Fort Meade Post Cemetery i Centennial Trail.

Istnieją dwa obszary, w których biwakowanie jest dozwolone:

 • Początek szlaku Alkali Creek
 • Obóz konny w Alkali Creek

W Fort Mead Reservoir znajdują się również miejsca na piknik i toalety. Tutaj możesz wędrować, jeździć na rowerze, łowić ryby, oglądać dziką przyrodę i nie tylko.

6. Sturgis Buffalo Chip

W 1981 roku miasto Sturgis próbowało zlikwidować Rajd Motocyklowy Sturgis, ale nie powiodło się. Burmistrz nie chciał jednak, by imprezowicze bawili się w Parku Miejskim. W ten sposób narodził się Buffalo Chip, dający rowerzystom miejsce do gromadzenia się i biwakowania.

Dziś możesz popijać drinki, oglądać sport, chodzić na koncerty i biwakować w Sturgis Buffalo Chip.

7. Park stanowy Bear Butte

Bear Butte State Park składa się z geologicznej formacji skalnej znanej jako Bear Mountain. Oferuje trzy trasy: Summit Trail, Lake Trail i Centennial Trail. Możesz uprawiać turystykę pieszą, rowerową, konną, pływać łódką i łowić ryby.

Święta ziemia dla wielu rdzennych Amerykanów, nierzadko można zobaczyć, jak praktykują tam ceremonie religijne. Park prosi o szacunek i nie fotografowanie ich. Możesz także zobaczyć ubrania modlitewne i krawaty tytoniowe wiszące na drzewach w parku.

8. Odwiedź Deadwood, SD

Jeśli szukasz odrobiny historii Starego Zachodu lub Dzikiego Zachodu, Deadwood, SD, powinno znaleźć się na Twojej liście miejsc do odwiedzenia.

Odkrycie złota w południowych Black Hills w 1874 roku przyciągnęło górników do tego obszaru. A ponieważ wąwóz, w którym większość ludzi rozbijała obozy, był pełen martwych drzew, narodziła się nazwa „Deadwood”. Miasto było znane z awanturnictwa i bezprawia i było prezentowane w filmach i serialach HBO.

Wybierz się na spacer historyczną główną ulicą, gdzie znajdziesz rekonstrukcje, pokazy komediowe, koncerty i aktywne życie nocne.

Do popularnych atrakcji w Deadwood w Południowej Dakocie należą:

 • Muzeum Adamsa: poznać historię Czarnych Wzgórz
 • Zepsuty but Kopalnia złota: wybrać się na wycieczkę po podziemiach kopalni
 • Dni Muzeum ’76: dowiedzieć się o pierwszych pionierach
 • Muzeum Górnictwa Black Hills: poznaj górniczą historię regionu
 • 1880 Pociąg: zobaczyć Black Hills pociągiem
 • Galeria Jakuba: zobaczyć sztukę i zabytkowe motocykle

W Deadwood jest wiele do zrobienia i nauczenia! Jeśli masz czas podczas rajdu motocyklowego Sturgis, koniecznie odwiedź Deadwood.

5 Malownicze przejażdżki motocyklem ze Sturgis

Zanim przejdziemy do rzeczy, porozmawiajmy o kilku pomocnych aplikacjach do planowania podróży.

Rekommenderad:  Jak zostać pełnoetatowym blogerem i zarabiać pieniądze w ciągu roku

Sprawdź aplikację Roadtrippers do planowania trasy, która pomoże Ci dodawać przystanki na trasie. Aplikacja GyPSy Guide to osobisty przewodnik, którego możesz słuchać podczas podróży. Dowiesz się o obszarze, przez który przejeżdżasz, i otrzymasz powiadomienie o popularnych przystankach po drodze. Wreszcie, jeśli planujesz wybrać się na pieszą wycieczkę, aplikacja AllTrails pomoże Ci w tej wędrówce.

1. Pomnik Narodowy Mount Rushmore

Pomnik Narodowy Mount Rushmore znajduje się 84 km od Sturgis w Dakocie Południowej. Czas jazdy w jedną stronę ze Sturgis do Mount Rushmore wynosi około godziny i piętnastu minut.

Wybierz się na wspaniałą przejażdżkę krętymi drogami przez południowe Black Hills w Południowej Dakocie, mijając małe miasta i miasteczka nieposiadające osobowości prawnej. Mniej więcej w połowie zrób postój w Rapid City i sprawdź miejski projekt artystyczny; 44 naturalnej wielkości statuty prezydenckie z brązu są rozrzucone po całym centrum miasta.

Po dotarciu do pomnika narodowego w Keystone, SD, jest wiele opcji do zrobienia. Rozpocznij swoją wizytę w Centrum Informacji, aby uzyskać informacje na temat terenu. Możesz odwiedzić pracownię rzeźbiarza, przejść się szlakiem prezydenckim lub obejrzeć wieczorną iluminację pomnika.

2. Pomnik Szalonego Konia

Ze Sturgis do Crazy Horse Memorial jest 107 mil przez południowe Black Hills, a dojazd samochodem zajmuje około półtorej godziny. Jeśli chcesz odwiedzić pomnik po zwiedzaniu Mount Rushmore, jest to dodatkowe 18 mil jazdy, które zajmie Ci około 40 minut.

Budowa pomnika Szalonego Konia rozpoczęła się w 1948 roku i nie została jeszcze ukończona. Pomnik jest jednak udostępniony do zwiedzania. Pomnik przedstawia Szalonego Konia, wojownika Oglala Lakota, na koniu skierowanym w stronę jego ziem plemiennych. Po ukończeniu Pomnik Szalonego Konia będzie według pierwotnego projektu drugim co do wysokości pomnikiem na świecie.

Oczywiście będziesz chciał zatrzymać się w centrum powitalnym, aby dowiedzieć się więcej o posągu i rzeczach do zrobienia. Możesz odwiedzić Indian Museum of North America, galerię rzeźb górskich, a nawet osobiście zwiedzić posąg.

3. Park Narodowy Badlands

Park Narodowy Badlands znajduje się około 108 mil i godzinę i czterdzieści minut na południowy wschód od Sturgis. Park ma kilka różnych wejść. Pierwszy etap twojej jazdy będzie podobny do tego z Mount Rushmore i Crazy Horse Memorial, ale po dotarciu do Rapid City, SD, udasz się na wschód.

Centrum dla zwiedzających Ben Reifel pomoże Ci znaleźć atrakcje w parku. Możesz sprawdzić, nad czym pracują paleontolodzy w Laboratorium Przygotowawczym Skamieniałości, wybrać się na kemping, poszukać dzikich zwierząt, wybrać się na pieszą wycieczkę, wybrać się na malowniczą przejażdżkę lub obejrzeć wspaniały zachód słońca.

Rekommenderad:  Najlepsze zabezpieczone karty kredytowe TD i alternatywy w 2023 r

Malownicze przejażdżki obejmują:

 • Pętla Badlands: Ta malownicza pętla, znana również jako autostrada 240, obejmuje ponad dziesięć różnych przystanków widokowych i dwa miejsca na piknik.
 • Sage Creek Rim Road: ta polna droga obejmuje dziką część parku, gdzie z pewnością można spotkać żubry, pieski preriowe, bighorn i ptaki.
 • Jednostka Południowa: Ciesz się pięknymi widokami płaskowyżu, krajobrazów i dzikiej przyrody.

4. Pomnik narodowy Diabelskiej Wieży

Pomnik narodowy Devil’s Tower znajduje się na północny zachód od Sturgis w Devil’s Tower w stanie Wyoming. Trasa to około 81 mil. Diabelska Wieża znajduje się godzinę i dwadzieścia minut od Sturgis. Przejedziesz przez małe miasta i miasteczka, takie jak Whitewood, Spearfish, Beulah i Sundance.

Pomnik to potężna formacja skalna pośrodku północnych Czarnych Wzgórz. Jest uważany za święty dla kultury Indian amerykańskich. Diabelska Wieża została uznana za pierwszy pomnik narodowy Stanów Zjednoczonych w 1906 roku.

Diabelska Wieża oferuje kilka atrakcji, w tym pięć szlaków i różne obszary parkowe. Możesz uprawiać turystykę pieszą i wspinaczkę skałkową, obserwować dziką przyrodę, biwakować i podziwiać piękne krajobrazy.

5. Autostrada Igieł

Needles Highway znajduje się około 59 mil na południowy zachód od Sturgis, a dojazd zajmuje około godziny i dziesięciu minut. Jest to 14-milowa droga, która prowadzi przez Custer State Park, około 40 minut jazdy od Mount Rushmore. W parku znajdują się kręte drogi, malownicze widoki na formacje, góry, piękne lasy i widok na jezioro Sylvan.

Końcowe przemyślenia

Nawet jeśli doświadczyłeś wspaniałego Tygodnia Rowerowego w Las Vegas lub pięknych plaż Daytona, nadal będziesz chciał umieścić Sturgis w Południowej Dakocie na swojej liście motocyklistów! Impreza i miejsce rajdu motocyklowego Sturgis na środkowym zachodzie jest naprawdę historyczne i jedyne w swoim rodzaju.

Powiązane lektury:

Table of Contents