Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zmaksymalizuj swoją obecność w mediach społecznościowych dla małych firm

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zmaksymalizuj swoją obecność w mediach społecznościowych dla małych firm

Dla małych firm strategie marketingowe mają ogromne znaczenie dla ich rozwoju i budowania lojalnych relacji między potencjalnymi klientami. Najlepszą strategią cyfrową, jaką powinni zainwestować właściciele małych firm, jest maksymalizacja ich obecności w mediach społecznościowych.

Rozwój i optymalizacja profili społecznościowych będzie wymagać czasu i wysiłku, ale korzyści na dłuższą metę będą tego warte.

Jak poprawić swoją obecność w mediach społecznościowych

Planować naprzód

Planowanie z wyprzedzeniem polega na określeniu celów, celów marketingowych i strategii. Większość właścicieli firm zapytanych, dlaczego obecność w mediach społecznościowych odpowiada tylko: „Ponieważ każdy ma swoją”. Umieszczając się w Internecie, najlepiej jest rozwiązać pewne problemy, aby zmaksymalizować swoją cyfrową obecność.

Wyznacz cele SMART – konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i określone w czasie

Zidentyfikuj grupę docelową

Które media społecznościowe i kanały są aktywne dla Twoich odbiorców

Rodzaj treści, które powinieneś publikować

Poznaj swoją markę, głos i osobowość

Wymyśl strategię

Wybierz i zastosuj kanały wieloplatformowe

Określ, które platformy społecznościowe najlepiej sprawdzają się w przypadku Twojej firmy. W dzisiejszych czasach ludzie oczekują, że Twój sklep będzie działał wielokanałowo. Nie ma dwóch takich samych platform, dlatego musisz przyjąć kreatywne podejście i poznać swoich odbiorców.

Facebook. Jest to najpopularniejsza obecność w mediach społecznościowych 2 miliardów aktywnych użytkowników miesięcznie. Platforma jest idealna dla małych firm, które chcą budować relacje i osobiście współpracować ze swoimi klientami.

Instagram. Platforma jest oparta na obrazach i wideo i jest idealna dla marek z mocnymi treściami wizualnymi. Instagram ma wysoki potencjał zaangażowania klientów i zasięg odbiorców.

Twitter. Twitter nadaje się do pilnych, wrażliwych na czas i dynamicznych mikrohistorii. Platforma ma duży potencjał zaangażowania i szeroki zasięg, zwłaszcza jeśli używasz hashtagów związanych z branżą.

Rekommenderad:  Przesyłaj pliki z Androida na pamięć USB (Pendrive)

Linkedin. Platforma jest idealna do tworzenia możliwości biznesowych, nawiązywania kontaktów i dźwigni B2B/B2C. w odróżnieniu Facebook I
TwitterLinkedIn obsługuje tłumy profesjonalistów, niezależnie od tego, czy są liderami branży, czy poszukującymi pracy.

Pinterest. Ten kanał udostępniania zdjęć zyskał popularność wśród właścicieli firm, którzy dzielą się swoimi produktami i usługami.
Pinterest to kolejny skoncentrowany na obrazach kanał, w którym widzowie mogą „przypinać” swoje ulubione zdjęcia. Firmy mogą skorzystać z platformy, na której mogą umieszczać linki do swoich zdjęć na swojej stronie internetowej.

Uporządkuj swoje treści

Spróbuj utworzyć harmonogram treści lub oś czasu dla swoich klientów. Na przykład chcesz publikować filmy w każdy czwartek i krótką historię dotyczącą ludzi w każdy wtorek.

Opracowanie kalendarza redakcyjnego pozwala zobaczyć możliwe treści, które możesz rozpowszechniać w bieżącym miesiącu. Jeśli zbliżają się wakacje, możesz również wybrać odpowiednie posty.

Wybierz niezbędne narzędzia do tworzenia i publikowania treści

Tworzenie treści może być czasochłonne – ale aktywność na profilach jest konieczna. Możesz korzystać z narzędzi lub aplikacji online, które pomogą Ci być na bieżąco. Po pierwsze, Canva to internetowa aplikacja do projektowania, w której można tworzyć posty w mediach społecznościowych, banery, grafikę i nie tylko. Zawiera bezpłatne i płatne obrazy i szablony, które pomogą Ci zacząć.

Tymczasem narzędzia takie jak Buffer, Hootsuite i Later mogą pomóc Ci z wyprzedzeniem publikować i planować treści. Są wyposażone w funkcje raportowania i przesyłania wiadomości, aby śledzić i angażować odbiorców.

LeadKlozer to nowe narzędzie w przestrzeni social media. Świetnie wypełnia lukę komunikacyjną Facebook przedstawia. Zasadniczo CRM, który pozwala lepiej śledzić i komunikować się z odbiorcami w czasie rzeczywistym. Gorąco polecamy to narzędzie i ściśle współpracujemy z programistami, aby zapewnić jego dalszy rozwój i zapewnianie klientom dużej wartości.

Zaangażuj swoją publiczność

Nie bez powodu nazywa się to „społecznym”. Spróbuj aktywnie zaangażować klienta, odpowiadając na jego pytania. Możesz również nawiązać z nimi kontakt poprzez:

  • Odpowiadanie na ich skargi
  • Uczestnictwo w ich rozmowie
  • Komentowanie ich postów
  • Uzyskiwanie ich spostrzeżeń na dany temat
  • Weź udział w konkursie online ze swoimi pomysłami
Rekommenderad:  13 magicznych kroków radzenia sobie ze strachem przed NIEPEWNOŚCIĄ w BIZNESIE.

Utrzymuj stałą obecność na swoich kanałach

Chcesz być aktywny dla swoich odbiorców, ale nie musisz też spamować swoich kanałów swoimi treściami. Zachowaj zrównoważoną obecność na platformie. Ogranicz np Instagram posty do godz 3 maksymalnie dziennie – a jeszcze lepiej raz dziennie.

Twój
Facebook powinny zawierać nie więcej niż dwa razy dziennie, chyba że prowadzisz witrynę z wiadomościami lub prowadzisz specjalne działania dla swojej marki. Tymczasem, Twitter jest idealny do spójnych postów – im więcej publikujesz, tym większe masz szanse na większe zaangażowanie.

Oceń swoje posty

Monitoruj swoje postępy, czy Twoja obecność w mediach społecznościowych i posty osiągnęły Twoje cele. Prawie wszystkie platformy społecznościowe mają wbudowane wskaźniki, które pomogą Ci zrozumieć zasięg i zaangażowanie. Jeśli coś jest nie tak, teraz wiesz, co przyciąga klientów.

Nie zawsze musisz być obecny na każdej platformie. To, czego potrzebujesz, to ciągłe zaangażowanie odbiorców i osiąganie celów marketingowych. Pamiętaj, że zakładając swój profil społecznościowy, musisz włożyć wysiłek w kultywowanie korzyści dla swojej małej firmy.

Table of Contents