Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zmiana przeznaczenia treści: zmaksymalizuj przebieg wiadomości

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zmiana przeznaczenia treści: zmaksymalizuj przebieg wiadomości

Jak ciężko pracują dla Ciebie Twoje treści? Jeśli Twoja strategia marketingu treści polega na stworzeniu przemyślanego, dobrze zbadanego bloga, opublikowaniu go i nigdy więcej nie dotykaniu tego materiału, odpowiedź nie jest wystarczająco trudna.

Odrzućmy pogląd, że każdy element treści marketingowych musi być całkowicie świeżym, nigdy wcześniej nie widzianym oryginałem. To nie. Musi być czysty, trafny i spójny z głosem Twojej marki.

Kiedy mocna treść trafia we wszystkie te znaki, najlepszą rzeczą do zrobienia jest znalezienie sposobu, aby użyć jej ponownie. Zrobione z intencją, zmiana przeznaczenia treści nie jest leniwym marketingiem. To nie jest skrót. Po prostu działa mądrzej, aby wydłużyć cykl życia wysokiej jakości informacji, udostępniając je na różnych platformach.

Zmieniając przeznaczenie treści, wykorzystujesz każdą część swoich badań, aby nic się nie zmarnowało. Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których warto zmienić przeznaczenie treści, wraz z kilkoma sposobami, aby to zrobić:

Dlaczego: Oszczędza czas

Badania i wywiady to procesy czasochłonne i pracochłonne. Wykorzystanie zebranych informacji do wielu celów pozwala maksymalnie wykorzystać czas, który faktycznie poświęciłeś na zbieranie danych, dzięki czemu możesz skupić się na innych zadaniach, podczas gdy Twoje treści wykonują pracę za Ciebie.

Jak: Planuj z wyprzedzeniem

Kiedy planujesz rozmowę kwalifikacyjną lub wybierasz się do zbadania tematu, pomyśl o różnych sposobach wykorzystania gromadzonych informacji. Jeśli Twoim zamiarem jest na przykład stworzenie samouczka wideo, uprość treść w towarzyszący InfoGuide. Działa to podwójnie, wzmacniając przekaz poprzez spójność i powtarzalność, a jednocześnie angażując odbiorców na wielu poziomach przy niewielkim dodatkowym wysiłku.

Dlaczego: Zwiększa ruch w witrynie

Wiesz już, że dobre treści napędzają wyniki wyszukiwania. Zmiana przeznaczenia wysokiej jakości treści wykorzystuje tę pierwotną ekspozycję i mnoży ją, przyciągając wyświetlenia strony różnymi drogami. Na przykład Copyblogger zaadaptował oryginalny post na blogu o podróży niezwykłych treści do prezentacji SlideShare, która uzyskała ponad 57 000 wyświetleń.

Rekommenderad:  Czy Twoje konto Netflix może zostać zhakowane?

Jak: badanie analiz popularnych treści

Wykorzystaj swoje liczby do pracy. Na przykład spójrz na poprzednie posty na blogu, które miały dobre wyniki. Wyciągnij z nich główne przesłania i przekształć je w arkusze wskazówek, infografiki lub e-maile.

Z drugiej strony nadanie mniej popularnej treści nowego kontekstu może całkowicie zmienić jej działanie. Jeśli spędziłeś dużo czasu na szukaniu i pisaniu czegoś, co nie działało tak dobrze, jak oczekiwałeś, wypróbuj inny format. To, co zupełnie nie wyszło jako post na blogu, może rezonować jako seria e-maili.

Dlaczego: dociera do nowych odbiorców

Najlepsze treści na świecie są bezużyteczne, jeśli Twoi odbiorcy nigdy ich nie zobaczą. Zmiana przeznaczenia treści stwarza więcej możliwości interakcji z nimi.

Dodatkowo jest to szansa na odwołanie się do osób, które preferują różne formaty. Na przykład osoba wizualna zareaguje bardziej pozytywnie na infografikę niż na oficjalny dokument zawierający dużo tekstu.

Treści pochodzące z recyklingu umożliwiają również kierowanie tych samych informacji na różne etapy podróży kupującego. Jak zauważa HubSpot, każdy etap ma swoje własne zachowania i potrzeby.

Jak: Przekształć swoje wysokiej jakości treści

Przy tak wielu dostępnych platformach umożliwiających dotarcie do konsumentów nie ma powodu, aby ograniczać treści do ich oryginalnego formatu. Skorzystaj z mediów społecznościowych, promując webinaria na Instagram i przeciąganie szybkich, niewielkich wiadomości z blogów na Twitter. Te łatwo przyswajalne fragmenty treści przemawiają do potencjalnych klientów, którzy dopiero zaczynają zbierać informacje, podczas gdy głębia i szczegółowość dłuższych treści zaspokaja potrzeby osób znajdujących się na dalszym etapie ścieżki zakupowej.

Wykorzystaj w pełni pracę, którą już wykonujesz, opracowując strategię zmiany przeznaczenia. Myślenie o kilka kroków do przodu podczas procesu tworzenia treści pozwala rozpowszechniać przekaz na wielu platformach, angażować nowych klientów i zwiększać ruch w witrynie.

Rekommenderad:  Blueticks, rozszerzenie, które pozwoli Ci planować wiadomości w WhatsApp Web

Kwadrat 2 Marketing – przychody są uzyskiwane dzięki doświadczeniu, metodologii i spostrzeżeniom!